• vitan

    čusek, potřeboval bych poradit s koupi..!! uvazoval jsem o sportestrech v cenove relaci do 1500kc a vysel mi zatim nejlip tady tenhle: pcshop.pells.cz/spor­t/default.asp?mtc=0&cls=­stoitem&stiid=7019

    co myslite?? samozrejme na vysetreni tech prahu a TF pujdu:)

    diky za kazde info a nejakou jinou inspiraci…!!

    0 0
    • mirek33  

      Já mám od roku 1995 pulsmetr Polar Fitwatch ( tehdy za cca 3500Kč). Umí jenom zobrazovat aktuální puls ( s cca 5 vteř. průměrem tepové frekvence).A a­kusticky lze vymezit pracovní tepovou zónu. Pokud si o tepové frekvenci a trénování podle ní něco přečteš, např.na

      www.kpo.cz/…ziologie.htm

      pak zjistíš, že velké množství popsaných funkcí je jen málo (pokud vůbec) smysluplně využitelných. Pokud už o tepové frekvenci něco víš, dá se říct, že „pouhá aktuální hodnota“ tepové frekvence je ten nejdůležitější údaj.To, co je potřebné mnohem víc, než množina dalších funkcí, je : spolehlivost, odolnost proti vysoké chemické agresivitě potu,vodotěsnost (proti stékající vodě a potu), dlouhá životnost baterie ve vysílači ( v přijímači-hodinkách není problém baterii vyměnit za cca 15 až 50 Kč),možnost i po létech zakoupit nový vysílač ( ten je kvůli absolutnímu utěsnění nejspolehlivější se zabudovanou baterii v hrudním popruhu – po vybití baterie je vhodné koupit nový). Nevím jak jsou na tom ostatní. Polar však byl první, na všechny typy od počátku výroby lze dokoupit všechno i dnes, když při zakoupení nového hrudního pásu s vysílačem vrátíš starý ( na recyklaci) odečtou ti od ceny cca 400 Kč ( takže místo cca 950 Kč za nový zaplatíš cca 550). Kdyby mi dnes odešel ten můj Fitwatch ( hrudní pás-vysílač funguje ještě stále – po 11 letech !!) tak bych šel do dalšího Polaru, a to asi do jednoho z těch jednodušších, např. Polar FS1 :

      přesný záznam tepové frekvence na bázi EKG ruční zadání limitů zóny tepové frekvence zvuková a vizuální signalizace překročení nastavených limitů při záznamu výpočet průměrné TF celého záznamu hodiny = denní čas stopky (bez mezičasů) přehledný displej: extra velké číslice vodotěsnost do 50 metrů
      U FS2 dostáváte oproti FS1 navíc kódovaný přenos, výpočet maxima TF při záznamu, datum a podsvícení displeje

      Ten stojí dnes na

      polar.inshop.cz/in­shop/

      pouhých 1235,–Kč.A umí o něco víc (průměr TF, hodiny, stopky)než můj stařičký Fitwatch.

      Ale tím, že mi ještě stále funguje ten starý, nemám motivaci, protože po prostudování kompletní nabídky Polaru jsem zjistil, že vyšší typy mi nenabídnou ve výsledku víc, než požaduji. Na kole mám cyklokompjútr Cateye s běžnými funkcemi a a navíc s měřením kadence (frekvence šlapání). Takže nebudu platit mnohem víc za Polar, který mi přidá k funkci měření pulzu funkce cyklokompjuteru ( a to za několikanásobně vyšší cenu než stál ten Cateye- tj. kolem 12OOKč).No a kdybych chtěl měřit i výkon ve watech ( to by se mi líbilo), tak bych se dostal do cenových kategoríí pomalu srovnatelných s cenou kola ( no, trošku jsem si zapřeháněl, ale ne extrémně). Toto je můj laický názor uživatele po 11 letech používání Polar Fitwatch. Nikomu svůj přístup a názor nevnucuji. M

      0 0
    • Auditor  

      Mozna bych se zkusil podivat na www.biekstore.cz, na sporttestery SigmaSport …

      0 0
    • jaradal  

      Z vlastní zkušenosti: jdi do SIGMY! V případě jakéhokoli problému posílají nový kus bez ptaní! Mě vyměnili zhruba 2 roky starou PC14 za novou s novým firmware. Zdarma a během týdne co jsem to poslal do Německa.

      Jinak 100% spolehlivý pulsmetr už 5let.

      J.

      0 0
      • vitan  

        ..jo, dikes moc!! asi nakonec pujdu fakt do te sigmy!! vypada fakt lip a neni to takovej bakelitak jak ten CicloSport..:)

        mejte se pekne a uzivejte slunicka.....vcera jsem se po ctyrech hodinach na kole citil jak znovunabitej energii…!!:)) cusek, Vitus

        0 0
      • Komi  

        Nemám zkušenost s ničím jiným, ale můžu říct, že Sigma PC9 zatím v poho ;-) (mám ji ale jen krátce)

        0 0
    • ada  

      cauky, Ciclosport CP13is mam 2 mesiace, ale vela info ti zatial nedam, pac som s nim bola vonku na vyjizdke len raz. Pod trolejami bol chvilku ruseny, ukazoval 0 tep. Pouzivam ho hlavne na trenazeri a ako hodinky. Snimat tep zacne po navlhceni vodou. Inak je pekny, ovladanie dvoma tlacitkami je trochu nesikovne a nema to pamat, zakyzdym je potrebne predosle zaznamy vymazat… Sigma PC15 by bola mozno lepsia. Mne zatial Ciclosport staci, dozviem sa kolko casu som stravila v stanovenom pasme, nad nim, pod nim, priemer, maximalku, celkovy cas, ma to hodnky, budik a je to podsvietene.

      0 0
    • orca  

      No nevím co si od toho slibuješ , jak moc se budeš řídit těma hodnotama co zjistíš . Tepák je vprvé řadě použitelnej pro silnici kde se dá mnohem snáze držet předepsané tepové rozmezí. Taky jsem kdysi byl natěšenej a taky si koupil Sigmu a spokojenost , mamině jsem po čase koupil noname Lidl za 400 a jedinej rozdíl je v tom malinkatém nápisu :-) jo a v barvě… Takže resumé – pokud nemáš nějaké sportovní ambice ve smyslu že by jsi chtěl např data stahovat do PC a vyhodnocovat – neutrácej …

      0 0
      • Pebe  

        Nechtěl jsem se sem moc cpát, ale musím s tebou naprosto souhlasit. Měl jsem taky sigmu, na MTB mi to přišlo nepoužitelný, tak jsem prodal, teď jsem dostal silničku, koupil si Tchibo za 499,– a službu udělá úplně stejnou. A možná se mi i líbí víc.

        0 0
        • orca  

          dle mého se vyplatí pouze na silnici a ještě bych si myslel pouze takovej co se dá napojit na PC (+ výškoměr) aby to dělalo nějaké grafy a dalo se něco vyhodnocovat a sledovat . Jinak lituji že jsem si taky nekoupil noname… dle mého ty střeva jsou u fšech stejné a jde jen o ten plastovej obal a název…

          0 0
      • Al_Bunda  

        Recenze je tady – skeleti.lazyhe­ads.com/texty/re­cenze/pulsmetr-lidl :-)))))))))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.