• alexej

    Nedavno jsem si nechal udělat komplet nové přední kolo:(náboje,ráfky kotouče,pláště,drá­ty to je jasný) A všiml jsem si že přední kolo je vyosené!!to znamená že osa hlavové trubky leží mimo středu pláště!! Prostě je přední kolo blíže levé noze přední vidlice asi o 5mm. Mám to řešit?Nebo ne.

    0 0
    • MartinXC  

      Dvě možnosti řešení:

      • buďto překovat korunku :-)
      • nebo srovnat výplet (na jedné straně dráty povolit, na druhé přitáhnout)
      0 0
    • jonti  

      Najprv by som dal dole plast, dal koleso do vidlice a pozrel sa, ci je vazne mimo osu. Ak ano, tak je to na jasne na reklamaciu.

      0 0
      • bajkr  

        to muže udelat i bez toho aby sundaval plášt si myslim ne :-)

        0 0
        • Pekáček  

          Koukat přes dírku na ventilek jakoby přes náboj na to jak je v ose ráfek u korunky :o)))

          0 0
        • jonti  

          Co ak ma nahodou trochu krivsi plast? ;)

          0 0
    • jonti  

      Mozno bol ten, kto to vypletal, trochu unaveny a vyplietol to nie na stred naboja ale na stred medzi priruby :)

      0 0
    • jihra  

      Jsou tu dvě možnosti: 1/ Máš blbě (bokem) vypletené kolo. Jak to poznáš? Dej kolo do vidlice a změř si na každé straně vzdálenost ráfku od noh vidlice. Pak kolo vyndej a otoč je o 180 stupňů – prostě aby byla zavírací páčka rychloupínáku na opačné straně vidlice – a znova je dej do vidlice. Znova změř vzdálenosti ráfku od noh vidlice. Vzdálenosti ráfku od noh by měly být stejné, jako v prvním případě, akorát by se měly „prohodit“ zleva doprava. Pokud budou vzdálenosti stejné, tak je třeba přecentrovat kolo. 2/ Máš pokřivenou vidlici. Postup je stejný jako výše. Pokud ale bude ráfek blíže vidlice v obou případech na stejné straně, tak je kolo vycentrováno dobře, ale je zkřivená vidla.

      Snad jsem to popsal srozumitelně.

      0 0
      • alexej  

        dík za radu to vyzkouším:)

        0 0
      • timony  

        Nenapsal jsi to naopak? Pokud otočíš kolo o 180 a vzdálenosti budou stejné, ale přesto bude vyosené, pak je to vidlí, pokud ale bude to kolo vyosené na druhou stranu, pak je to kolem… mám stejný problém s Mavic CrossRide

        0 0
    • enjoy  

      a nemas nahodou skareba?:-)

      0 0
      • enrico  

        tusim mal rock shox pilot c ale ci este ma to neviem

        0 0
        • alexej  

          jo přesně tuhle vidlu mam!Je pěkně na prd bolí mi z ní zápěstí jak to nebere kořeny atd. je dost necitlivá! přemejšlim o Marzocchi mx comp eta 105mm /2006 a nebo RS Recon, nebo Reba!!

          0 0
          • St1c  

            naprt vypletene koleso pretoze naboj na kotuce sa vypleta ako zadne koleso.reklamovat.

            0 0
    • alexej  

      Tak mi to docentrovali a je to v pohoďe!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.