Jaké přední světlo na kolo (2013)

45 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Ahoj.

    Vybírám nové přední světlo, které nahradí stávající. Mám to klasické světlo za pár stovek, které už je nevyhovující – zhoršený zrak. Pročítal jsem starší vlákna a vybral jsem toto světlo jako vhodného kandidáta za rozumnou cenu: XML T6

    Na druhou stranu bych chtěl vybrat světlo, které mi vydrží alespoň tolik let, jako původní (6let) s tím, že bych byl ochotný připlatit za něco lepšího viz: http://www.kronium.cz/…rod674.html nebo http://www.kronium.cz/…rod678.html pokud by se to vyplatilo.

    Věřím, že pokud budu mít lepší světlo než doposud, že začnu jezdit i na noční švihy a ne, že světlo budu používat jen na bezpečné dopravení do práce.

    Budu rád za každou radu. Díky.

    0 0
    • MirosPikos  

      BT20 mám a psal jsem tu o něm celkem dost. Tak hledej. Pokud by tě něco, o čem jsem nepsal, zajímalo, tak se klidně ptej. Rád odpovím.

      0 0
    • HonzaG  

      Ahoj,

      to první mám, ale ještě s P7 ledkou a Fenixe jsem zkoušel. První světlo (nevím, jak s tou XML) má takový užší kužel, spíš do dálky. Fenix má ten „dvojitý“ kužel – do dálky i na blízko, ale přišlo mi to ne úplně rovnoměrně rozložené – trochu mi to vadilo. Kdybych chtěl mít jen jedno světlo a nekoukal na cenu, tak bych si vzal Fenixe. Otázka je, jestli není lepší vzít dvě ty „XML T6“ světla a na jedno dát takové to zvlněné sklíčko, co rozšiřuje kužel a druhé mít jako dálkové.

      A pak možná kvalita a vodotěsnost. Fenix vypadal dost vodotěsně, i to pouzdro na baterky, a můžeš si tam dát, jaké chceš – ale zase nejsou v ceně samotného světla…

      0 0
      • saintjv  

        Je libo 2000 lumenu?:)

        http://www.led-expert.cz/…-Cree-XML-U2

        0 0
        • Smazaný účet  

          Otázkou zůstává, kolik lumenů to doopravdy má.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Dávám toto světlo na přední pozici. Ještě dotaz.

          Jak s náhradním akupackem? Můžu použít tento: AKU ? Je určen jako náhradní pro světlo XML-T6, ale koncovka by mohla být stejná, ne?

          0 0
          • borda  

            Jo tak to jsem taky zkoumal a zarazejici je, ze jako kompatibilni zbozi tam vyjizdeji jen ty T6 svitilny a taky, ze maji jeste jeden typ, prave s jinou koncovkou. Blby je, ze na tom MtBR je to v sekci DYI, cili ty chlapi seriovy akupacky vubec neresej (teda pisou, ze je to loterie), jen doporucujou koupit si 3400 mAh panasonic.

            Myslim, ze nejjistejsi bude polozit mailem dotaz. Pac jinak bys mel doma za 4 kila 4 pravdepodbne celkem shitovy 18650 baterky ve sprcce. Rozparat to muzes, ale co s nima, ze jo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              MOje zkusenost je, ze akupacky se muzou lisit konektorem, ale vetsinou to pasuje. Pro pripadne prepajeni konektoru doporucuju koupit jeste nejaky prodluzovaci kabel aby nova koncovka byla tyky „utesnena“…

              0 0
            • Smazaný účet  

              To máš recht. Nejjednodušší bude dotaz přímo na ně.

              Co se toho akupacku týče – koupit pořádný baterky a napájet je problém nebude. Spíš bych potřeboval vidět ten kabel :)

              0 0
              • borda  

                No ja to prave neumim napajet. Jinak kloudny baterky, pokud clovek vyuzije netu a umi delit dvema az trema, tak koupi samsungy nebo sanya od 2600 mAh vyse v radu desetikorun :-) s jistotou 100%. Nejhorsi, co se mi stalo bylo, ze jsem cekal samsungy a byly sanya :-). Mam toho doma prehrsel.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ad baterky…to je z nejakych baterek do notebooku?

                  napajeni jsme poresil tak, ze jsem proste pouzil bezne plastove klece z DX…jaste, pruzinky jsou delane tak na 0.5A, ale kdyz se da vice clanku parallelne, tak proud klesa a neni problem. Jednoduse nemam koule na pajeni:D

                  Dale, pro nabijeni mam modelarskou nabijecku s balancnim konektrorem. Muj pack dva v serii, ctyri parallene nabijim jako dvojclanek pricemz ty ctyri parallelni clanky se nabiji vzdycky najednou…mozna by to slo vydratovat i nejake lepe, ale nenapadlo mne to.

                  0 0
        • pepko  

          a nie je lepsie toto ?

          http://dx.com/…18650–236750

          0 0
        • jIrI___  

          2000 lumenů to nemá ani náhodou, ale výhodou je, že oproti té jednoledkové svítilně je kužel poměrně široký.

          0 0
    • borda  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • tonik666  

      Zebralight H600.

      • Nejlepší kužel (široký, bez středu)
      • víceúčelové světlo (také jako čelovka, od stanového režimu až po420lm měřeno OTF, tedy skutečných 420lm po ztrátách)
      • malé (jen o kousek vetší než 18650:)
      • lehké (40g + 40g baterka)
      • na řídítkách stabilní (protože je upevněno napříč a nepředozadně)

      Šel bych do něj znovu!

      0 0
    • KrakenTom  

      Mam to XML T6 a sviti to pekne, ale pravda kuzel je opravdu docela uzky ale jel sem s tim v pohode i v terenu, ale pro nejake brutalnejsi pojezdeni by 2 urcite byly lepsi, nezkousel sem na prilbe.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já si myslím, že každé bude lepší než tohle – FORCE

        0 0
      • Jezevec70  

        Taky mě docela zaujalo.

        Jak s držákem na řídítka? Jak se vlastně světlo připevňuje a dá se dokoupit i druhý držák na druhé kolo? Dík.

        0 0
        • borda  

          Ja nechci kecat, ale rekl bych, ze to svetlo ma drzak na sobe (drazky pro gumicku) a pridelava se gumickou. Takze mas drzak treba na deset kol :-)

          0 0
        • KrakenTom  

          Presne tak ma drzak na sobe a na gumicku, vcera sem to pripevnil na prilbu a je to parada aj v terenu :)

          0 0
    • Peslezedirou  

      Zdravím ahoj, sháním přední světlo, stydím se, že nevím v dnešní době jaké led světlo, ale osvětlení jde mimo mě, zatím mi stačilo na dojezd 3w světlo od smartu, ale rád bych i nějaké na trošku rychleší ježdění v lese, představa je taková, že by to nemělo být velké, něco jako v uvozovkách pero, které si můžu dát na helmu nebo řídítka, aparaturu s externí baterií nechci a na DX objědnávat také ne, co je nejlepší z CZ nabídky třeb z okazu níže?

      http://www.led-expert.cz/…yklosvitilny

      http://www.led-expert.cz/…lna-dobijeci

      Téměř stejné světlo jsem koupil ve sportisimu, akorát s režimem zapnuto/vypnutu, cena asi 150,– Kč, tak nechci koupit to samé světlo jen s vyšší cenou. Máte nějaký jiný tip?

      0 0
      • jIrI___  

        Pokud bys měl zájem, tak tu mám přebytečné UF2100, v historii je o něm napsáno víc než dost :)

        0 0
        • l-e-t-o  

          kolik by jsi za něho chtěl? Příští víkend budu doma ve frenu kvůli B7, tak bych se stavil.

          0 0
          • jIrI___  

            Už jsem psal do mailu Peslezedirovi, že jsem si neuvědomil tu věc, že světlo při ostrých nárazech přepíná režimy, takže na kolo to je celkem na prd. Měl jsem ho především na svícení doma, tak jsem na tuhle vlastnost zapomněl. Čím to je způsobené netuším.

            0 0
            • Kalic  

              To je nová fíčura moderních světel, na zaštěrchání změní režim. Přebráno ze smartfounů :-)

              0 0
            • l-e-t-o  

              jenom při ostrých? Měl bych to jen jako dojížděcí světlo „kdyby náhodou“, takže spíš jen na asfalt.

              0 0
              • jIrI___  

                Napiš mi mail a domluvíme se. Podle mě to způsobuje jen nějaká prkotina typu povoleného vypínače apod., nějak podrobněji jsem to nezkoumal. Na měšťáku s pevnou vidlou to přebliklo vždycky ve chvíli, kdy jsem vymetl nějaký kanál nebo díru.

                0 0
      • marapara  

        Vedle je vlákno výkonné přední světlo, tam je toho popsáno dost. Klidně si objednej z číny SolarStorm X2, dá se koupit od cca 22 dolarů nahoru a svítit bude až až.

        0 0
      • FraVal  

        nemáte někdo zkušenosti s FLAJZAR (česká firma, docela vychytané věcičky, bývají dost často na různých elektro výstavách, amper apd.)

        http://www.flajzar.cz/…svitilna.htm

        0 0
      • tonik666  

        Vzal bych Solar Storm. Ve výsledku je nejdůležitější,že má svítilna dobrý a pro oči příjemný kužel (a odstín), což SS má. Také je stabilní na řídítkách.

        Světla typu tyčovitá baterka bych si nekoupil, protože na řídítkách vibrují a na helmě se klepou, ale samozřejmě také se dá a lidi s tím jezdí.

        0 0
        • jIrI___  

          U těch tyčovitých baterek fest záleží na držáku, na některých se ani nehnou. Ale Solarstorm je Solarstorm :)

          0 0
        • Peslezedirou  

          O Solar Stormu jsem uvažoval, ale chtěl bych něco malého do kapsi, batohu, na noční návrat po setmění skrz les. Na Solar jsou super recenze, ale ten je podle mě spíš vyloženě na cílenou jízdu ve tmě.

          Ale díky všem za rekace…

          0 0
          • oddie  

            Asi se budu trochu opakovat :) ale přesně na to je ideální UF2100 apod. V Praze ti ji klidně půjčím na vyzkoušení.

            0 0
            • marapara  

              Nebo UF-501B, taky svítí dobře a je za babku.

              0 0
              • oddie  

                Tu tady mám taky, ale 2100 je o třetinu lehčí, má podstatně lepší odvod tepla z čipu (šroubovaný vs vložený drop-in u 501), a o něco širší kužel.

                0 0
            • Peslezedirou  

              Ahoj, děkuji za nabídku, myslím, že ani není potřeba, co jsem četl, tak je světlo moc fajn, jen se zaptám,kde jsi ho kupoval.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.