• hannawald

    Zdravim vsechny a predem diky za vsechny Vase nazory:o) Premyslim o koupi novych naslapnych pedalu – do oka mi padly crankbrothers candy c. Nechci do toho dat moc a za 990 Kc se mi v podstate nabizi bud tyhle nebo Shimano 520 a 540. Pak jeste neco od VP, Wellgo nebo lehoucke Exustar (270g), ale tady tezko rict. Neco o mne – nikdy jsem naslapy nemel, jezdim silnice (nutnost) a lesni cesty, planuju letos 2–3 amatersky podniky (Kral Sumavy). Nejezdim slozity tereny, radeji najedu vice km nez si s kolem hrat v terenu. No a moje otazka: jsou crankbrothers pro muj styl jezdeni vhodne? (v podstate nevim, na co je tam ta mala platforma – da se na ni tedy jezdit i bez treter nebo jen lepe podpira nohu..?? Je to k necemu dobry nebo si mam radeji koupit neco bez platformy – i kdyz ono candy i s platformou je lehci nez shimano bez ni..)

    Diky vsem jeste jednou za nazory (historii jsem prosel:o))

    0 0
    • Pebe  

      Candy C jsou za 1990,– ta malá platforma je na lepší oporu nohou, bez treter se bude jezdit jen těžko.

      0 0
      • hannawald  

        diky za odpoved, jinak za 1990 jsou, ale za 990 se daji sehnat. na co je dobra lepsi opora nohou? (mozna se ptam hloupe, ale nikdy jsem naslapy nemel) kdyby byla k necemu dobra, tak ji maji vsechny pedaly, ne? v cem je ta pridana hodnota a v cem to muze vadit?

        0 0
        • vratan  

          zalezi od podrazky. ja mam turisticke tretry, kde podrazka dosada na klietku candyn. tym padom ma noha vacsiu oporu. klietka taktiez ciastocne chrani pedal pred narazom. ak sa ti teda sem tam dari zachytavat o kamene, su candy odolnejsie ako klasicke eggbeatery. pokial nie a mas tvrde tretry tak su asi lepsie eggbeatery…

          0 0
        • OCG  

          za 990 je mají v Brně u Hanáka. Díval sem se na ně a radši zůstanu u SPD…

          0 0
          • hannawald  

            a proc?

            0 0
            • OCG  

              vyhovuje mi, ze u SPD muzes nastavit predpeti pruziny, coz u Candy nejde, tam je to pokud vim dany z vyroby. Pokud jsi nikdy nejezdil s naslapy, tak by to mohl byt problem. Budes si muset zvykat. No a vyhodu SPD vidim v tom, ze nez si poradne zvyknes, das si maly predpeti a cim vic si budes zvykat na to, ze musis nohou skubat do strany, tak tim vic budes predpeti zvysovat (noha pujde hur vytrhnout).

              0 0
              • vili  

                presne tak

                0 0
              • lubos  

                Jenomze to je spatna uvaha. Sila potrebna na vybrani nohy z eggbeatrov je max. takova jako je nejslabsi nastaveni pruziny na SPD a stejne nohu pri normalni jizde a zaberu nevytrhnu, coz u SPD bohuzel takhle nefunguje.

                0 0
                • Radek Broz  

                  Presne tak;-)

                  0 0
                  • vili  

                    tak to pak jo, ale stejnak bych vzal 520 :-)

                    0 0
                    • lubos  

                      Ja taky ted vozim 520 a 540, ale mozna zas casem prejdu na slehace (mozna). Krome problemu s nohou (ale to snad byl problem tretry … koupil jsem pak nove), byl ve srovnani s 520/540 nejistota pri nastupovani, ne vzdycky jsem trefil a zapnul na prvni pokus. Preci jenom malinkatej kousek. No a pak kompatabilita, pokud chci pujcit bajka … :)

                      0 0
    • Veeteck  

      Jezdil jsem Shimano M515, spokojenost. Pak jsem chtel zkusit neco novyho, koupil jse si Authory AComp02 (Wellgo), libily se mi, byly cerveny :) Po chvilce chytily vakl a nakonec se mi po padu rozlomily. Koupil jsem si teda Shimano M520. Zase vsechno OK, ale zalibily se mi slehace. Mozna jsem mel smulu na spatny kus, ale byla to hruza. Mirny vakl hned od zacatku, slabe pruzinky (nemel jsem pocit jistoty – pedaly mam jinak dost utazeny), nemoznost stelovat vuli a silu vypnuti, tak sly pryc. Ted mam Shimano M540 a jestli zase nekdy budu chtit zkusit neco novyho, dejte mi nekdo pres hubu!

      0 0
      • OCG  

        do plzne daleko… :o)

        0 0
      • TinkTink  

        No kdyz se ozves, tak se urcite nekdo od Plzne najde :-DDD

        0 0
      • Daf  

        Ty authory jsem mel taky. Nejhorsi pedaly co jsem kdy mel. Ale dobry zkusenosti nam jen se Shimanem a Time. Shimana maj ale asi nejlepsi pomer vykon cena. Znam par lidi co jezdi na slehacich, ale nemam pocit ze by z nich byly zrovna nadseni. Shimano vozi skoro kazdej a tak nebyva problem treba vyzkouset kamosovo kolo :)

        0 0
        • prodi  

          Šlehače jsou spíš pro oko :) Mám je sice, ale taky už jsem přemýšlel nad Shimanem 959 nebo 540. Šlehače chytaj vakl všechny, jedno jestli nerez nebo titanový, a i ty kufry rychle odcházej.

          0 0
      • OCG  

        mam SH 505 a jedina nevyhoda je, ze blbe cisti. Sem to parkrat zanedbal, pak to vycistil a divil se, ze mi noha sama strili z pedalu ven :o) Pujdu do nich znovu, za malo penez docela dost muziky. Na vahu nehledim :o)

        0 0
        • Daf  

          M540 jsou taky za dobrou cenu a navic neni problem zaslapnout v bahne, ani ve snehu.

          0 0
          • TinkTink  

            Myslim ze 505 odpovidaj spis 520 a tam neni uz vubec o cem diskutovat :)

            0 0
            • vili  

              ted to nejak nechapu…520 je to samy jak 540, ne?akorat jinej matros osy, ne?

              0 0
              • TinkTink  

                No aj system rozdelavani te osy je jiny…normalni matice vs. plastova matice na spesl klic, ale zas jsou aj o polovinu levnejsi :)

                0 0
                • dříč  

                  Měl jsem šlehače ve výbavě a po měsíci jsem je prodal neměl jsem v nich takovou jistotu taky jsem měl vakl dost brzo teď mám 520 a jsem maximálně spokojenej

                  0 0
              • lubos  

                a taky nemaji moznost nandat a vyndat z pedalu klicem, jenom imbusem.

                0 0
            • Daf  

              To jsem myslem nejak se mi pletou :)

              0 0
              • delfyn  

                mám 520 a nějaký starý Ritchey, jezdím nejmenší předepnutí a docela často se mi stává že nechtěně vycvaknu nohu většinou při výskoku a to je pak nic moc

                0 0
    • roman 3D  

      kdyby někdo měl a chtěl prodat „NOVÉ“ Crankbrothers Candy tak ať dá vědět, díky

      klidně i bez kufrů

      0 0
    • MarkFX  

      Mám Candy, koupil jsem nové a mám už na druhém MTB a spokojenost. Kvůli jedným botám i na silničku jsem koupil další přes inzerát jeté, vyčistil a promazal a fungují bez problémů dál i když malou vůli mají..

      Můžu doporučit, jsem spokojený, v bahně (například na XC závodech) bez problémů našlápnu..

      Mainstreemové SPD Shimana mě nikdy nelákaly, ty má 9 z 10ti cyklistů..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.