Jakej přesmyk: Sram X-Gen nebo Shimano XT

50 nepřečtených
  • kafac

    Vysypal se mě na kole přesmyk, a teď mám dilema jestli koupit Shimano XT nebo Sram X-Gen. Zatím jsem jezdil vždycky na Shimanu, ale abych pravdu řekl ten X-Gen se mě líbí víc. Má někdo zkušenosti v kombinaci s řazením rapid Fire?

    0 0
    • dříč  

      Jezdím XT mám na něm 10000km a bez problémů.Chodí jak Švýcarský hodinky

      0 0
    • tomek  

      X-GEN je super a je nezničitelný, jen je trošičku těžší, ale to neva. Je jasně lepší..

      0 0
      • Daf  

        Me by zajimalo v cem je tak jasne lepsi. Jako ze neradi, nebo radi spatne?

        0 0
    • kafac  

      Ještě se zeptám: jakej je rozdíl mezi Shimanem LX a XT?

      0 0
      • dříč  

        V ceně a jinak je to srovnatelný udělá Ti stejnou službu hlavně ať má horní tah

        0 0
    • vlk  

      mám pomentálně alivko 2005 páčky + smyk sram x-gen a jsem spokojen řadí mi to mnohem lépe než se starým lx2003 smykem. S novým xt nemohu srovnávat, nejezdil jsem ho.Já jsem s X-gen plně spokojen-řadí skvěle a nikde nechytá.

      0 0
      • Daf  

        Zalezi taky jestli srovnavas s TopSwingem, nebo klasikou. Klasika od Shimana je podle me hodne dobra. Top Swingy od roku 04 jsou taky vylepseny a hlavne maji lepe udelane cepy takze se snad tak rychle nevyklepou jako ty starsi.

        0 0
        • vlk  

          no já srovnávám s topswingem 2003 LX.Hlavní problém u tohoto bylo chytání řetězu. je pravda, že moje klasika XT 1995 funguje na bráchovým kole doteď.Ale popravdě u tohoto kladla páčka mnohem větší odpor, což mě moc nevyhovovalo.Jak říkám, s novými smyky shimano zkušenosti nemám, ale X-gen mi slouží k mé plné spokojenosti.Dost lidí doporučuje opak přehazku sram a smyk shimano, já to mám přesně naopak a jsem spokojenej.

          0 0
          • Daf  

            XTcko klasiku vozi bracha a je super bitelnej a radi dobre. Ted mam novy XT topswing tak jsem zvedavej co vydrzi. Radi o dost lehceji nez prave ta klasika.

            0 0
            • zirecek  

              Drží o poznání lépe než starší TOP Swingy.

              0 0
              • Daf  

                Pokud se ptas tak nevim. Nemam ho tak dlouho, abych to mohl aspon trochu objektivne porovnat. Ale voditko je vylisovane z tlustsiho plechu, Cepy jsou mnohem dal od sebe a jsou masivnejsi. Ale i tak je tam perko proti pripadnemu drnceni :) Ale je tam vinuta pruzina, ne sponka, co hned vypadla a ztratila se :) Ale me i starej XT topswing dobre slouzil dva roky, a kdyz tehhle vydrzi o neco dele budu rad. Taky ten mechanismus vypada ze se nebude tolik zanaset blatem. Na GTcku je navarka na ramu pripravena na topswing, tak je vozim a jsem spokojenej. Navic taky vozim dva kosiky tak aspon nemusim resit jak tam ten druhej kosik namontovat :)

                0 0
          • kajulka2  

            Jen takovej dotaz. Mám řazení X7, šaltr X7 a smyk Suntour. Ten smyk jde dost ztuha(promazanej je, bowdeny v pořádku). Myslíš že si výměnou za X-gen polepšim?

            0 0
            • Daf  

              Nemas lanko vedeny spodem ramu?

              0 0
              • kajulka2  

                Nene vrchem a docela nový. Mám docela obavy abych tu páčku při řazení neulomil, jde to fakt dost ztuha(v porovnání se shimanem 515 nebo SIS nevim co to vlastně je)

                0 0
                • vlk  

                  ještě bych dodal, já přesmyky a přehazky už nemažu. mám zkušenosti, že jak se naolejují, tak to pak na sebe nabaluje bordel a prach a dostává se to více do čepů. Po namází jsem vždy přesmyk i přehazku mohl za 1/2 roku vyhodit. já to prostě očistím kartáčem, čemy zubním kartáčkem a jede to zase jako nový. jo a občas vyměím bovdeny.

                  0 0
                  • kajulka2  

                    Dík za odpovědi. Já na to mazání používám TF2, to mastný nezůstává, tak by ten prach snad tolik přitahovat nemuselo

                    0 0
                • bajkr  

                  povol ten šroub na smyku co drží lanko a lanko dej z druhé strany a zase dotahni

                  0 0
                  • kajulka2  

                    Jakej to má význam? Na tom smyku je takovej půlměsíc, kterym to lanko vede, co by to změnilo?

                    0 0
                    • bajkr  

                      zkus to a pak se ptej dál ;-)

                      0 0
                      • kajulka2  

                        Tak jo ;)

                        0 0
                        • bajkr  

                          je možný že to tim bejt nemusi ale zkusil bych to mě to pomohlo musiš mit to lanko tak aby to mělo vetší páku jestli to maš už ted tak to asi nepomuže napiš jak si dopad

                          0 0
                  • Loner  

                    Přesun lanka do jiné polohy pod šroubem než předepsané změní u většiny uspořádání krok přesmyku a tím předepsané polohy vodítek. Markantní zejména u smyků s lankem vedeným přes kladku zespodu. Howgh

                    0 0
                • Daf  

                  Nejdriv bych zkontroloval bowdeny a jeho koncovky a taky zkusil v ruce jak ztuha ten smyk jde. Az pote bych uvazoval o novem.

                  0 0
                  • kajulka2  

                    Zkusim to, dík. Možná ukecám prodavače v obchodě kde x-gen maji jestli bych to nemoh poronat, teda na místě v ruce

                    0 0
                  • kajulka2  

                    Tak sem se konečně dostal k tomu smyku. Vysouvání vodítka je řešený vedením kladky v drážce, což znamená, že stačí trocha bláta nebo písku do drážky a už to nechodí. Zadní kolo hází bordel přesně do tý drážky, takže si to dovedete představit, jak ten smyk asi funguje. Jde dolů, něčim ho musim nahradit(buď x-gen nebo LX)

                    0 0
                • mm  

                  podobny problem jsem mel s RF packama po padu, kdyz mi telo brzdove paky deformovalo „domecek“ od rf pacek

                  0 0
            • vlk  

              no tak to netuším, já sram nejezdil a x-gen je taky klasika. Co mám zkušenost tak topswing jde řadit s o dost menší námahou na páčku, shimano udává až o 40 procent menší sílu.Já měl topswinga 2003 LX a ten se ale zase mnohem víc vyglajdával.

              Mohu srovnávat jen klasiku XT 1995, klasiku x-gen a topswing lx 03 a nějaké sachs 7. sachsy-nejtvrdčí řazení,neškrtaly, praskyly mi, někdy nechtěli shodit na nejmenší xt 95-tvrdé řazení-ale lepší než sachs, dlouhá životnost, někdy nechtělo spadnou na nejmenší. lx topswing 03– nové řadilo skvěle, krátká životnost- vyglajdání, malá síla napřeřazení-nejlehčeji řadil, občas škrtal X-gen -řadí skvěle síla na přeřazení je potřeba o malinko vetší než na topswingu lx03 ale furt slušná, životnost zatím nemohu posoudit, neškrtá.

              Vše ježděno s řadícími páčkamo stx se, a alivio 2005.

              0 0
    • Pekáček  

      Já jezdím na obou bajcích toto plastovoplechové zboží a naprosto bez problému dlouhodobě chodí. I když jsem viděl jeden prasklej a druhej s vyjetým čepem, za sebe můžu říct, že 5.0 za pár stovek je v pohodě. PS: Martinkaa říkala, že na páčky chodí dost ztuha, na šifty mi příjde normoš.

      0 0
      • TinkTink  

        Jenom tak pro zajimavost – todle je lehci nez XTR :)

        0 0
      • Mamut  

        5.0 mam uz asi 10000km a je stale ako novy. Lenze sa uz nerobia a neviem ho zohnat na novy ram s priemerom 31.8mm. Takze asi budem musiet ist do 2.5× drahsieho X-genu.

        0 0
        • Rolei  

          Mají ho třeba v peksportu ve Vršovicích tu pětku za 299,–

          0 0
      • goofy  

        No ja mam 7.0 a klidne bych ho vozil i dal, ale na novem ramu bude trubka 34,1 a tyhle se delaji jenom 31,8…

        0 0
    • kafac  

      No, tak zatím teda moc jasno nemám… ale asi vyhraje SRAM – vypadá podstatně robustněji, a prej chodí lehčeji jak Shimano XT/LX

      0 0
      • Daf  

        Nemas to lehky. Ta silnejsi pruzina ma i vyhodu, ponevadz dokaze shodit retez na mensi pilu i pri zaberu :)))

        0 0
        • kafac  

          V záběru neřadím, nejsem čuně :-)

          0 0
        • vlk  

          jo silná pružina je v tomto výhoda, ale dost záleží na Tvarování a na robusnosti. Mám x-gen- má slabší pružinu než xt 95 a stejně řadí dolů lépe.

          0 0
          • Daf  

            Chtelo by to ale srovnani s tim novym XT (04) Jsou o dost bitelnejsi, tuzsi, taky teda tezsi nez starsi. To plati pro top i down swing.

            0 0
            • zirecek  

              BYtelný je. Osobně beru TOP než DOWN, ta lehkost na páčce je parádní.

              0 0
              • kafac  

                TOP Swing ja dat nemuzu – pacto se me tam nevleze kvuli zadni odpruzene stavbe, a navic s nim nemam dobre zkusenosti

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.