• vlk

    Poraďte mi kde se dají v Praze sehnat, nebo v kterých obchodech v praze byste se na ně zeptali. Zitra tam jedu a stále to nemohu sehnat.Jde o AVID ROLLAMAJIG-to kolečko k přehazce na lanko.

    0 0
    • jecnak  

      Zavolal bych do Bikeranche, tam jsem ho kupoval. Kdyz jsem rikal, ze jsem rad, ze jsem ho konecne sehnal, ze ho nikde nemaji, tak na me koukali jak… Takze ho tam asi bezne maji.

      0 0
    • kovar  

      kdysi dávno jsem dva kupoval na Karlově náměstí (a po vyzkoušení jako pro mě zcela nepotřebnou věc hned oba prodal se strátou dál)

      0 0
    • Jenda  

      nebo si ho objednej na Koloshopu:-)

      0 0
    • lubos  

      Proc ? To je takove kurvitko,kdyz uz neni co by se pokazilo na razeni , tak tohle to jisti :)

      0 0
      • jecnak  

        Nejaka prakticka zkusenost? Zatim jsem totiz slysel jen JPP a teorie. Sam ho vozim dyl nez rok a ani jsem na nej nesah.

        0 0
        • TinkTink  

          Ja ho vozim a pohoda…odeme to neni JPP…funkce razeni se zlepsila…aspon psychologicky (a to mi ke stesti skutecne staci :o)) )

          0 0
          • HonzaV  

            Vozím to asi rok, nezaznamenal jsem žádnou změnu v řazení, ani k lepšímu ani k horšímu, takže to tam mám asi jen proto, že se mi to nechce sundavat. Nijak to nemažu, nečistím, když se to zas…tak to voda vypláchne.

            0 0
          • Luka  

            mam ho druhym rokem, jak pise tink, nebylo potreba za celou dobu si ho ani vsimnout. Razeni je mnohem lepsi, obzvlaste to bylo znat na starsim deorku na ktery to namontoval habib, to pak zacalo radit skoro tak presvedcive jako uplne novy LXo ktery jsem v ty dobe mela na biku ja. Za zmesny penize hodne muziky.

            0 0
        • lubos  

          Jo, vozil jsem to asi 2 roky. Samozrejme, jsou ramy, kde vedeni bowdenu si toto asi primo vyzaduje. Presne jak pises. Vyhoda je v tom, ze ohyb bowdenu muze byt mensi. Nevyhoda .. odirani lanka, chytani bordelu, nutnost mazani kolecka, jinak brani chodu lanka. A je to barlicka jenom pro Shimano. Abych to cele shrnul. Misto berlicek typu avid rollamajig, ruznych bowdenu, reseni problemu s razenim je potreba zakoupit SRAM :) … jinak receno, neco co skutecne funguje :) Ale nekamenovat, brat s rezervou pls. … :o)))

          PS: Jezdim Shimano i SRAM nejaky ten rok.

          0 0
          • jecnak  

            odirani lanka, chytani bordelu, nutnost mazani kolecka, jinak brani chodu lanka. ani jednoz toho jsem nezaznamenal.

            0 0
            • lubos  

              Az to zaznamenas, das mi za pravdu :)

              0 0
              • TinkTink  

                www.bajk.cz/…ata/okno.asp?… a stejne jsem si toho nevsiml :o)

                0 0
                • lubos  

                  Takovych jsem absolvoval taky par. To casem. Ale ne … podivej. Rozdralo mi to lanko tak, ze jeden dratek prasknul, pak se lanko kroutilo a neslo. Dale jsem tam mel lanko potazene teflonem (takove cerne), casem z nej teflon zmizel. Kolecko kdyz se nemaze a necisti, tak zatuhne a netoci se (a ja mam rad veci, ktere neni potreba porad cistit). A uznej sam, ze kdyz se to kolecko netoci, tak jaksi to neprispiva k lepsimu chodu lanka. Ale, jak poznamenal jecnak, zrejme je to mnohem lepsi, kdyz je bowden veden spodem. Ja ho mam zhora, proto nejake plus nepozoruju.

                  0 0
                  • TinkTink  

                    No…kdyz kolecko nemazes a necistis…ja jsem si jakykoli ztraty v takovemto treni vubec nevsiml…natoz aby se mi kolecko netocilo…treba mas vadnej kus :o)

                    0 0
                    • lubos  

                      No jo, ale proc mazat neco, co tam vubec nemusi byt :) Taky jsem ho dlouho dolu nedaval, pac jsem byl linej na to sahat. Vlastne jsem ho vozil temer 2.5 roku. Ne, nejak treni neni znat … pokud se ti nerozdre kousek z lanka :)

                      0 0
                  • vlk  

                    no jestli ono to není jak přehazky, ty se taky nemažou a co mám zkušenosti jak je namažeš, tak ji můžeš za měsíc rovnou vyhodit, ono to mazivo na sebe lepí prach a bordel. Já prostě přehazky přesmyky apod věci zásadně nemažu, pouze čistím. Problémy u mě nastávají v zimě zamrzlý ten poslední kousek bowdenu, či ******** od bahna-vevnitř

                    0 0
                    • lubos  

                      Jo, to je fakt. Tohle asi by se nemelo mazat.

                      0 0
    • Rolei  

      A k čemu je to vůbec dobré?

      0 0
      • jecnak  

        Eliminuje se treni v ohybu bowdenu. Zvlast u kol, kde je lako k prehazovacce vedene po spodni vidlici je efekt docela znacny. Je to takova berlicka pro Shimano prehazovacky.

        0 0
        • vlk  

          berlička-on totiž sram něco podobného-na podobném principu má u přehazek standartně

          0 0
    • mechanik  

      Nevím co pořád řešíte my to máme na „pultě“ pořád…

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce