Cannondale vs Canyon vs Specialized

75 nepřečtených
  • stig

    zdar,
    chcem daky seriozny horsky bike a neviem pre aku znacku sa rozhodnut. Asi nieco z uvedenych znaciek. Co by ste si kupili vy ? Cena asi 2000euro. Som len amatersky biker, chcem to na tury do Alp a tak :-)

    0 0
    • mawerick  

      a chceš fulla nebo ht?

      0 0
    • Jogador  

      jestli chceš odrpužený kolo, nebo pevný kolo?

      0 0
    • MARIN  

      Specialized Epic Rim Specialized Stumpjumper FSR Int Specialized Stumpjumper Disc Canyon Nerve WXC8 Canyon GrandCanyon Ultimate

      0 0
    • VencaV1  

      A Cannondale – oblibene tema, zabava muze zacit. :) Takze pozor na to Cannondale NENI pro amaterske bikery, ten je jenom pro snoby kteri jezdi 40 km rocne a v alpach se s nim ani snad jezdit neda! Takze si kup Canyon ten je tady hrozne cooooool.

      0 0
      • mawerick  

        ;) ale jinak bych teda kolem 2000eur doporucoval tky canyona:) značka neznačka bude za ty penize porad lepsi nez cannon nebo spesl (osazeni)

        0 0
        • VencaV1  

          To osazeni rozhodne lepsi bude. Ale spotrebni osazeni u me treba na prvnim miste neni, tim teda nechci rict ze canyon delaj spatny ramy, nebo ze fox je spatna vidlice :) Ale ja bych nemenil.

          0 0
      • VencaV1  

        Jeste jsi zapomnel na Norco to je totiz ze vsech nejkuuulovejsi a nejdrsnejsi. :)

        0 0
      • Daan  

        Neblazni, uz to nehrot:-)))) U nazvu tohodle prispevku jsem se pousmal, protoze moje anabaze s vyberem kola byla: Canyon – dovozce ho nebyl schopen vcas privezt, Specialized – rikal jsem si moc drahy, tolik penez nechci dat, abych nakonec dal jeste vic za Jekylla… Canyona si koupila pritulka, za ty prachy vyborne kolo, ale uz sel do sveta. Me se libej. Ja sem pro: Spec. STJ FSR Canyon XC7

        0 0
        • VencaV1  

          No tak to jsem to mel dost podobny, rozhodoval jsem se mezi Canyonem ES (nic moc dovozce), Speslem Stumpjumprem FSR (cena – to uz snad ten kanon vyjde levnejc), Giantem Reignem (ani nevim proc vypad) a nakonec jsem skoncil jako snob. To je hold osud, kdyz me se hold kanony vzdycky libili nejvic. :)

          0 0
      • goofy  

        Jezis… Co tu furt resis? Mne se treba Kanony vubec nelibi. Ale nekomu se libit muzou. Ale proc si tu porad vylivas vstek? K tematu: tady z tech moznosti bych bral Canyon. Za malo penez hodne muziky, a hlavne se mi libi i designove…

        0 0
        • oggy  

          jo taky bych je bral ale na mail mi vzdycky odpovedi ze tak v pulce brezna zavolaj co vubec bude skladem a jeste jen nektery velikosti a na dalsi tri maily neodpovedi vubec tak asi tak no

          0 0
          • goofy  

            Dostupnast u nas asi nic moc, ale jelikoz se kolega zminoval o cene v eurech, tak predpokladam, ze to asi nebude kupovat v CR.

            0 0
            • stig  

              no zrejme budem musiet vycestovat pretoze az na ten Specialized sa uz nas nic nepredava, a urcite si budem chciet priamo v obchode este osahat co kupujem. Ten Canynon sa mi zda ze je celkom dobre na tom pomerovo cena/hodnota. Cannondale sa mi zda je len o tej znacke, ako vravite pre snobov, nekupim bike len koli znacke. Dosial som sa nerozhodol ci chcem full odpruzeny bike alebo nie, na tom by som mohol usetrit znacnu cast penazi, ale neviem ci by som to nelutoval potom. Poradte, je to dobra vec, alebo sa zaobidem aj bez toho. Zatial som jazdil len bike s pevnym ramom.

              0 0
          • Houmr  

            Dotaz:-) Hele a je to tak,že co dovezou, to dovezou, nebo když si řekneš co chceš, tak to přivezou, ale budeš čekat???

            0 0
            • Houmr  

              Sem to šoupnul někam jinam, to je k dostupnosti Canyonu:-)

              0 0
        • VencaV1  

          Jezis, me se toho nelibi, treba leader fox :). Nevim jakej vztek mas namysli, ja jsem naprosto vyrovnanej a spokojenej :)

          0 0
        • VencaV1  

          Jeste k tematu: jak chces radit nekomu kdo ani nevi jestli chce fula, nebo ht a napise sem jmena tri firem? Navic se da predpokladat podle tvych prispevku, ze si na zadnym kole od techle znacek ani nesedel, takze nevim co tu resis a co si vylejvas ty?

          0 0
          • goofy  

            Nevim kdo tu zacal skemrat o tom, ze Kanon je jenom pro snoby. Ja sem rekl at to tu porad neresite. Co se tyce tech kol, tak sem sedel na nejakem Specializedu, Canoyn je u nas rarita, takze ne a na Kanonu sem taky nesedel. Nic to nemeni na tom, ze se mi nelibi. :o) Ale tohle je tady vedlejsi. Nemyslim si totiz, ze by Specialized, nebo Kanon meli o tolik lepsi ramy, ze by musely stat tolik penez. Proste se u techto kol plati za znacku, jako je tomu u mnoha jinych, a je na zvazeni kazdeho soudruha, jestli si koupi to, ci ono, jestli se mu libi Kanon, nebo Author… Ja pridal jenom svuj nazor, zebych bral Canyona. A k tomu ze nevi jestli fulla nebo ht, no dali sme mu varianty, a ted by se mnel rozhodnout co opravdu chce, a jestli si za fulla priplati. Ja osobne bych do fulla sel…

            0 0
            • VencaV1  

              Nevim sice co si predstavujes pod pojmem skemrat, ale ja jsem s tim, ze je pro snoby urcite nezacal (ve vedlejsim threadu), ale to je jedno. Libit se ti muze treba author soveregin a urcite taky vyjde levnejc nez jiny neopravnene predrazeny znacky, ale to snad neznamena, ze ho budes hned kazdymu doporucovat, kdyz s nim nemas zadny zkusenosti a nevis ze praska, ani ze se na tom neda jezdit ne? (jenom priklad:) A urcite si rad priplatim za znacku, ktera je zarukou kvality.

              0 0
              • goofy  

                No ja s tema snobama taky nezacal, tak nevim, proc si reagoval na mne. Ale jinak vim, ze zrovna Sovereigna bych nedoporucil nikomu. Jinak nevim, proc zrovna Kanon musi byt zarukou kvality. Je plno jinych znacek, ktere maji celkem dobrou povest a presto se jejich ramy vari treba na Taiwanu. Ono sikmooci uz totiz maji leckdy lepsi technologie, nez ostatni. Jinak nevim jak s tim jezdenim, ale treba u Kanonu se mi nelibi, ze maji porad klasicke jednocepove zaveseni coz uz u Canyonu nebo Specializedu je reseno uz 4 cepem. Ale jinak fakt nic proti Kanonu nemam, jenom za tyhle penize jde dle mne sehnat lepe vybavene kolo, ale pro urcitou oblast bikeru je Kanon srdecni zalezitost, a ja to plne chapu…

                0 0
                • fousek  

                  No kdyz vidim na ramu napsano handmade in USA tak to ve me nevzbuzuje duveru, preci jen american, kterej vari ramy, muze treba pospichat domu a neudela svar poradne, zato robot na Taiwanu vari jeden svar jako druhej a tak nejak nepremejsli nad nicim jinym, takze je pro me ram z taiwanu zarukou vetsi kvality nez od nakyho upocenyho amika

                  0 0
                  • Gatier  

                    he, he, he

                    0 0
                  • goofy  

                    Tak nejak.. Nechat si varit ram od typka, ktery si prez pupek ani nevidi na spicku nosu, to teda ne… :o)

                    0 0
                    • VencaV1  

                      Hehehe, kde si takovyho typka videl? Ty si radsi nechas na svym kole obrusovat svary od cinana, kterej vdechuje duralovy piliny a po par letech skape a nahradi ho jinej vid?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Obrusuje svary? A to si videl kde? :)

                        0 0
                        • VencaV1  

                          V televizi a psali to ve velu. :)

                          0 0
                        • VencaV1  

                          No je fakt, ze moc cinskejch kol s obrousenejma svarama sem nevidel. Ale vypary z lakovny ti chudaci urcite vdechujou. :)

                          0 0
                      • goofy  

                        Zajimavy nazor. To se pak urcite ani nedivas na televizi, nemas mobil, misto obleceni mas palmovy list, a zivis se korinkama… :o) Vsechno se ted vyrabi v asii, a ramy z brousenyma svarama se mi nelibi, takze kvuli mne soudruh Cinan trpet nebude muset. Co zbytek komponentu na tom kole? Ja proste nevim co se tady porad rozcilujes. Ja jenom tvrdim, ze se mi fully od Kanonu nelibi, a kdybych chtel nejakou kultovku, tak sahnu nekde jinde. I kdyby k Santa Cruzovi nebo Intense.

                        0 0
                        • VencaV1  

                          Asi ti snad musi bejt jasny, ze televizi ani mobil z ciny nemam, cinskyho nic nejim a cinsky hadry nenosim. Asi ti nedoslo ze nejsem zadna socka, jako ty, ja jsem totiz snob. :)

                          0 0
                          • goofy  

                            :oD No tak to jo… Tak to tim padem se s tebou vubec nemuzu bavit, kdyz jsi snob… :oD Ale v jednom sme se shodli: Kazdy ma svuj nazor :o)

                            0 0
                          • vili  

                            :-DDDD

                            0 0
                • Pá-dlista1  

                  Nahodou. Oni k tomu letos pridali i prepakovani, aby to melo krapek charakteristiku a zachyt reakce brzdy, aby to tolik netvrdlo a jsou na tom s poctem lozisek jeste hur, vahove taky ale o to je to slozitejsi a funkci uz jsou skoro na pul cesty :) Az tam pridaji dalsi tlumic, tak zacnou zase od zacatku od jednocepu :)

                  0 0
                  • goofy  

                    Vidis to… Toho sem si predtim ani nevsim. Tak aspon neco s tim udelali. ;o) No ale jelikoz tu byla rec o XC a Enfuro fullech, tak tam to je porad stejne…

                    0 0
                • VencaV1  

                  Kanon je pro me zarukou kvality, protoze hromada fulu jezdi bez problemu i po spouste letech provozu, o zadnym takovym canyonu nevim, ale treba taky existujou. Navic me zajimaj i takovy nesmysly, jako jak jsou na tom vyrobci s ekologii a to u cinskejch a tajwanskejch firem neni nic moc. Pokud jde o jednocep, tak me se naopak libi, ze je to funkcni jednocep, uz jenom kvuli udrzbe a nepripada mi ze by ctyrcepy, ktery jsem zkousel meli lepsi jizdni vlastnosti, kdyztak si zkus precist nejakou recenzi, treba na pinkbike.com, nebo zkusenosti majitelu na mtbr.com.

                  0 0
                  • Volf  

                    Když tak mluvíš o těch canonech tak si říkám, že Američan neřeší jestli je canon něco nebo ne. On to bere tak, že je americkej. No a z Ameriky připosranej Čech taky. Kdyby byl třeba Superior nebo Author americkej, tak si na něj Amíci nedaj šáhnout.

                    0 0
                    • VencaV1  

                      Tak to nechapu, ze vsicni americani nejezdej na americkejch kolech, kdy je to jak rikas. Ale vsichni priposrany cesi na nich urcite jezdej. :)

                      0 0
                  • fousek  

                    No a ja myslel ze amerika vytvari nejvic odpadu na svete a teda pokud vim tak amiky moc ekologie nezajima

                    0 0
      • Dijck  

        Snob a amatersky biker sa nevylucuje:)

        0 0
    • Pamo  

      Mozno ta tento zaujme ;) www.sportler.at/zubehoer.php?…

      0 0
    • wroum  

      ja si myslim ze canondejl nedela ani jednoho fula kterej by mohl funkcne konkurovat tem zbylejm dvou znackam. ale je to jen muj nazor a jestli se chce nekdo hadat, tak nejsem proti :-)

      0 0
    • mastihuba  

      Tak kterej? Chtěl bych FSR s osazením a cenou canyonu. Ale teď vážně. Na 80% FSR na 20% Canyon. Vyplatí se po funkční stránce FSR? www.mtbs.cz/katalog06.html?…

      www.mtbs.cz/katalog06.html?…

      0 0
      • Pavlos  

        na specialized me sejri to uchyceni tlumice musi to silene chtyt bordel

        0 0
      • RomanH  

        Jasne ze FSR, ale vem 120. Chci se na tom projet :)

        0 0
        • mastihuba  

          Copak stárneš? :)

          0 0
          • RomanH  

            Jasne :)

            0 0
            • mastihuba  

              za těch 10 litrů navrch tě nechám dvakrát svezt. :)

              0 0
              • MartinXC  

                To bych si zašel půjčit levněji k Šírerovi ;-)

                0 0
              • MartinXC  

                Ale RomanH má pravdu, běž do 120 aspoň s Floatem, je to vidle o řád lepší a dá se z ní dostat i 130mm. Já po něm hodně dlouho mlsně šilhal, ale ještě víc mě zlákalo Enduro.

                0 0
                • RomanH  

                  No a kdyz uz Te zlakalo Enduro, tak co takhle SC Nomad ? ;-)

                  Sice bych ho vyuzil tak 10 dni v roce, ale je krasnej.

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Nomad je sice pěkný, ale jeho zadní závěs se mi nelíbí. Enduro je konstrukčně čistší.

                    0 0
                • mastihuba  

                  hele nechte toho. Už tak jsem se dostal z původních 45 na 55kk to už bych musel jít do Canyonu.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Bavis se o cene ramu, ze ;o)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      neřekl bych že odpruženej rám má takovou cenu :)

                      kromě toho si myslím že zrovna tydle modely co jsem vybral už jsou funkčně ok.

                      A co takhle jít do něčeho za 100kk na půl. Já na tom budu jezdit první tři roky a ty druhý tři roky. To je myslim celkem férovej návrh. :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Samotnej ram ne, ale jeste pripocitej tlumic :o)

                        Delam si srandu, jen rejpu. Mne se vazne zda nejlepsi ten FSR 120, ale je fakt, ze to zde maji drahy. Vyhledem k tomu, ze ted zacinam stavet barak, budu resit fulla za dva roky. Pokud ale budu stale uvazovat o Speslu, zkusim eBay, pripadne se domluvim s nekym, kdo bude v danou chvili ve Statech.

                        0 0
                        • vratan  

                          no pokial viem dost ludi z ciech kupovalo stumpika u nas na slovensku. minuly rok sa to hodne oplatilo. teraz to uz nesledujem…

                          0 0
                        • MartinXC  

                          V poslední době sleduju ceny Spešlu, zdá se že nejlíp koupíš loňské modely v UK v průběhu únor-březen, trochu problém je placení a doprava (bohužel na mě všecko velké). V Evropě jsou ceny Spešlů prakticky totožné (u nás o pár set Kč výš). V USA s dovozem a clem jej o moc líp nekoupíš. Zrovna teď 69 doprodává pár kousků (FSR, Enduro Trail, Epic) v zajímavých slevách, bohužel ne to co chci já. Ale jesli něco koupím, zvu tě na (dlužný) oběd a tam se pochlubím :-)

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.