• stumf

    Tak co, poznali jste rozdil oproti hlinikove??…Mam pelss XR1 light a chci jit do CR2 ram mam RB CR1300, takze solidni sloping a trci mi vcelku hodne.

    0 0
    • Extremist  

      Krome financniho pozitku zadny…

      0 0
    • Vilém  

      Zalezi na vysunuti.Ty novejsi Pellsky nevim,ale mam ten puvodni model se zamkem na 2srouby a spokojenost.Oproti nove verzi s klasickou 1sroubovou hokejkou je o dost lehci.Ta moje,zarizla na cca 375 mm vazi 214g,novejsi ma kolem 300g. V pohodli jsem osobne rozdil zaregistroval,ale mam ji dost vysunutou a dost polozeny sedlovy uhel.Hlinikova Ritchey pro se mi v tomto ramu zohla a karbonova stale v poho drzi a to mam pres 80kg oblecenej.

      0 0
      • stumf  

        Tak vysunuta bude dost…takze by kapku zapruzit mohla!

        0 0
        • fousek  

          No jestly chces aby to pruzilo tak bude asi lepsi reseni jinej ram

          0 0
      • miťo  

        Mam tu starou se dvema srouby a jsem s prinosem pohodli oproti Ritchey Comp spokojeny. Rozdil je jeste nasobeny prechodem ze sedla Turbo Matic 3 na Fizik Nisene.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Tak já byl např. rád že sem se fizika zbavil. Ovšem je fakt že Nisene 06 je trochu jinej, v mým případě horší.

          0 0
    • mechanik  

      Karbonovou sedlovku jsem poprvé vyzkoušel před 5ti léty. Byla to obyč kaloyka s přímým zámkem. Měl jsem jí vysunutou asi 1cm nad maximum trošku strachu tam bylo… První jízda byla milým překvapením pružilo to fantasticky až jsem byl z toho na větvi. Jednou jsem se jen tak opřel o sedlo a skoro jsem dostal šok…vážně se to prohýbalo tak 2–3cm proti ose:-)) Od té doby jsem čekal jen kdy to praskne…a vono nic. Sedlovku už nemám,ale má jí kámoš na Cannonu a tvrdí že to byl nejlepší kup co kdy udělal…sedlovka drží!!! vysunutá ještě víc nad maximum a to si dá občas i nějakej maratonek…

      0 0
    • rarášek1  

      Mám CR2 od Pellsů a jsem spokojen jako blecha. Docela často mívám pocit prázdného zadního kola. Nedovedu si představit jezdit hlínu, už jen proto, že mám průměr 31,6.

      0 0
      • quassar  

        Jenom dotaz, delaj CR2 v delce 400 mm v prumeru 31,6?? V jejich e-shopu jsem ji nenasel :(

        0 0
      • prodi  

        By ses divil, jak dokáže krásně tlumit Race Face XY ve 31,6mm. Ale stojí asi 3tis.Kč

        0 0
        • JMT  

          ta uz se ale nedela a marne ji shanim, tak dybyste nekdo vedel.. (400×27,2)

          0 0
          • VencaV1  

            Tak tu bych chtel taky. Jeste nedavno jsem ji videl na bikezone, ale uz ji nemaj a mit nebudou, se uz nevyrabi.

            0 0
          • VencaV1  

            No ani nevim, proc ti pisu, ze uz se nevyrabi, kdyz to vis. :)

            0 0
    • rock  

      Ano, poznal a zřetelně. A konkrétně s Pell'skou …

      0 0
      • ddd - andy  

        Presne!

        0 0
      • VencaV1  

        Taky tak.

        0 0
      • tutite  

        rada mimo dotaz. Pokud karbon do al rámu, tak nejlépe přes umělohmotnou redukci, 2 roky sem takto jezdil Pells a v pohodě, pak 3 jízdy bez redukce a podélné nalomení. Redukce prodává Maxcursor za cca 250,– Kč. rozměrově z 25,0 a 27,2 mm na cokoliv. Teď mám rám 31,6 mm a karb. sedlovku 27,2 mm, pořídil jsem si těsnější redukci 27,2/31,8 a sedí naprosto perfektně.

        0 0
        • VencaV1  

          Treba by to prasklo i s tou redukci. :) Ja jsem na karbonovym pellsu bez redukce jezdil taky asi 2 roky a neprasknul.

          0 0
        • Twisp  

          muzu potvrdit, ja sem sice nekoupil sirsi ale dodal sem kus plechu z prazdroje :)

          0 0
    • Luka  

      je to sakra poznat… presla jsem z ritchey hlinikovy na amoebu scud a spokojenost. Ze zacatu velky problemy se zajizdenim do ramu, ale plisek z plechovky od cocacoly to vyresil. od te doby no problem.

      0 0
    • hrušák  

      Mám raceface next v rámu rb crx s al redukcí. Pruží docela dost, až mám strach že to někdy praskne.. Vysunutá drží, nezajíždí. Myslím, že je u karbonové sedlovky důležité, aby tam v oblasi upnutí byla Al vložka jinak se to tlakem zámku zdeformuje a zajíždí to… to se stalo kámošovi s nějakým pellsem.

      0 0
    • scret  

      Mam Woodmana hokejku a pruzi fantasticky,je lehoucka… Mam ji v ocelovym ramu a mrcha zajizdi a to uz jsem zkusil uplne vsechno mozny… No tak ji trochu pretahuju,coz ji moc asi nedela dobre,ale zatim drzi…:))

      0 0
    • VencaV1  

      Rozdil jsem poznal, ale byl jsem varovan v ksefte kde je prodavaj, ze se Pells lamou. Takze ja jsem ji z kola sundal.

      0 0
      • rarášek1  

        Aspoň jednou tu zlomenou pelsku někdo vyfoťte.

        0 0
        • VencaV1  

          Ja nastesti nemuzu slouzit. :)

          0 0
          • rarášek1  

            Takže, jedna paní povídala…

            0 0
            • VencaV1  

              Jedna pani co je prodavala a videla jich dost zlomenejch pri reklamaci…

              0 0
              • rarášek1  

                Prodám těch sedlovek poměrně hodně, a pořád nic. Proto vyzívám ty, kterým se zlomila pellska, ať ji vyfotí a hodí na B-F. Nebavím se o rozlepení zámku u CR1. Díky

                0 0
    • Lister  

      Obnovuju tenhle thread. Právě se rozhoduju jestli se prásknout přes kapsu a pořídit karbonovou sedlovku, když už bych ji kupoval, tak bych chtěl zámek na dva šrouby a musí to být hokejka, průměr 27,2 Mám vyhlídnuté tyhle kousky: eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=3109&k­at=669&trideni=ID_KAT&po­cet=10&PHPSES­SID=abb9329d3b9a93­ffceaae83cd68271ae eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=2084&k­at=803&trideni=ID_KAT&po­cet=10&PHPSES­SID=abb9329d3b9a93­ffceaae83cd68271ae

      Víc se mi líbí tak Gass. Má někdo ještě jiný tip v téhle cenové relaci.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.