Řetězová linka a kliky s pevnou osou

8 nepřečtených
  • fiberman

    Čau. Můžete mi poradit jak je to s řetězovou linkou u klik s pevnou osou? Když jsou dělané pro linku 50mm(Shimano, Truvativ)nebude při použití podložek na jedné straně klika dál od osy rámu? Dík

    0 0
    • juli  

      To je o kompatibilite komponentu. Nemelo by k tomu dojit. Ovsem z praxe vim, ze vzdalenost klik od zadni vidle nebyva vzdy stejna.

      0 0
    • Pekáček  

      Dvě podložky na stranu kde jsou převodníky (pravou) a jedna na druhou (levou). Když to uděláš (je to podle návodu), bude stejně levá klika dál od rámu než pravá. Kdo počet podložek prohodí, bude na tom ještě hůř. S těma podložkama to vůbec neměli dělat, stačilo vyrábět dvě délky os na dvě šířky domečků.

      0 0
      • rarášek1  

        Svatá pravda Velebnosti.

        0 0
      • Hnoj  

        Ale to by je stálo více peněz, je daleko lacinější a asi i rychjejší vylisovat kroužky a pak at si to koncový uživatel řeší jak chce…

        0 0
        • Pekáček  

          A nebo díky většímu křížení sjedeš dřív už takhle mizerný převodníky :oP Je to škoda, kdyby dělali dvě délky (a polepšili se v převodníkách), budou to fantastický kliky. Takhle jsou to pro mě jen sehnatelný 180mm kliky co jsou lehký a tuhý. Když si vzpomenu kolik délek se dělalo os na čtyřhran, ty dvě by je fakt nezabily. Třeba tak: Domeček 68mm HT – kratší osa domeček 68mm full – delší s podložkama (aby se to tam třeba vešlo, že jo) domeček 73mm – delší bez podložek. Argument že je tam volitelný přesmykač místo jedné podložky mě příliš nebere. PS: zaleštění osy od levého ložiska se mi udělalo i u druhých klik, XT05 www.bike-forum.cz/…/big/800.jpg

          0 0
          • fiberman  

            Díky za rady. Takže, když mi ŘL vychází 48 tak asi jít do FSA,ty mají ŘL 48mm.

            0 0
          • kovar  

            nejenom čtyřhran. Zůstávám věrný oktalinku XT. Tam je také možno koupit délku osy, jaká je třeba,a na řetězovou linku, která sedí.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.