• Cortez

    Zdravim, pri prohledavani historie sem narazil na tuhle vidli a na tu vsechnu chvalu. Docela me zajima, jestli to vsechno je pravda…Kdo z vas ji tady jezdil? Co zkusenosti, nejake problemy, vakl,…Muzete napsat nejake podrobnejsi informace. A nakonec: Jde tahle vidle jeste nekde sehnat, kdyz je tolik uzivatelu spokojenejch? Ps: muzete pridat nejaky linky cyklobazaru :) Moc dik za odpovedi

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Jj. to byla moooc dobra vidlice. Teda az rocnik 2001. Ta mi vydrzela skoro trictvrte roku… Nevidim moc duvod proc ji chtit. Snad cena.

      0 0
    • McBlacky  

      dneska už trochu postrádá možnosti nastavení :)

      0 0
    • black.horse  

      Hehe, těch dvou nademnou si nevšímej:-P

      0 0
    • black.horse  

      No, tak k tý Z5… Z5 (osobně mám zkušenosti s ročníkem 01 a 02) je podle mě super vidle. Není to nejmodernější, nejúžasnější, nejlehčí, nebytelnější… a blabla… její krása je jinde. Z5 ve verzi pružina-olej má několik výhod: nízká cena, rozumná hmotnost, spolehlivost, která je způsobená jednoduchostí… Ta vidle má seřiditelný předpětí pružiny a pak u některých verzí tlumení… jinak nic, žádný hejblátka a jiný píčoviny, který se můžou každou chvíli ******. V jednoduchosti je síla, podle mě sou některý věci až zbytečný, ale někomu se to líbí, to chápu, ale tahle vidle je prostě držák… tam se nemá co ******…

      0 0
      • McBlacky  

        no jo, ale zase uznej že má cenu jen na bika pro hodně pohodový ježdění. Na zimáku mi přistála vlastně její nástupkyně comp coil a jsem max spokojenej. Rozhodně proti Blackovi se s ní dá jet kudla líp :) pružina je pružina. Daň za citlivost je houpání a daň za bytelnost váha. ale třeba má na mysli z5 air

        0 0
        • Cortez  

          Me zajimaji obe, coil i air, premyslel sem o ni jako o potencionalnim darku pro brachu, do blizsi budoucnosti..

          0 0
        • black.horse  

          hmotnost 2–2,1kg je dle mě v pohodě, zdvih 100mm je dostačující pro většinu lidí, chodí bez problémů je krásně citlivá, že houpe? odružená vidle má pružit, dle mě je Lock pro většinu lidí zbytečnost (max pro pár závodníků do vrchu se hodí, ale pochybuju) a bytelnost? unese mě, to mluví za vše:-D

          0 0
          • McBlacky  

            2,4 s olejem…

            0 0
            • McBlacky  

              teda to ta moje mx compka, ¨drív byly lehčí to zas jo dneska bych ale i za novou nedal víc jak 3500kč

              0 0
              • black.horse  

                ta moje má 2,0, ale bez oleje, resp. s pár kapkama, co mi bylo v kelímku… samozřejmě se to nedá srovnávat s vidlema z té top části nabídky trhu, ale tam je cena někde úplně jinde… podle mě ji v nižší a i střední třídě překoná málokterá vidle…

                0 0
                • black.horse  

                  jo, ale v tý hmotnosti se mohu mýlit, vážil sem to před časem na takový nicmoc váze:-)

                  0 0
      • black.horse  

        Jo, ještě něco z mého života. v zimě 00–01 sem si pořídil Z5–01, 100mm vzduch… pro účely mého tehdy začínajícího hopsání po dualových tratí, na pružinovou verzi sem ji předělal koupí pružin od kámoše za 250,– a stačí jen povolit záslepky nahoře a hodit pružiny dovnitř… časem sem si sehnat ty záslepky s regulací předpětí, bez ventilků… jenže vidlici sem při jedné drobné „nehodě“ zlomil vejpůl (vnitřní nohy)… tak sem si pořídil novinku DJ(takovej humáč, ani se nebudu vyjadřovat)… od kámoše sem si pořídil vidli Z4 se zlomenýma vnějšíma nohama, složil to dokupy a měl funkční z4-z5 kombo, které mám na svém XC kole dodnes… chodí parádně a nemůžu říct jediný špatný slovo… snad jen bych uvítakl vyšší zdvih… ta vidle je prostě držák…:-) PS. a funguje i když v ní je asi pěl lžiček oleje:-D

        0 0
    • goofy  

      Pekna vidle na pohodovy jezdeni. Proste zehlicka jak ma byt… :o)

      P.S.: nevali se doma nekomu pruziny na 130mm do Z1 s 30mm nohama? Klidne bych je vyuzil.. ;o)

      0 0
      • Vilém  

        Ja bych zas potreboval ty nohy,pripadne vymenim za nohy EXR.

        0 0
    • Cortez  

      Muzete napsat nejaky linky na ty bazary? typu cyklobazar.cz atd.

      Ps: jakou cenu muze mit tahle vidle kdyz je z roku 2000, 2001? videl sem ji ve starsim inzeratu za tri litry, to mi prijde trochu predrazeny na 5 let starou vidli..

      PPs: Nebudete nekdo prodavat (klidne v budoucnu) Z5 nebo Z4?

      0 0
      • goofy  

        ja budu nekdy v budoucnu prodavat Z1, ale to az budu mit novou vidli, nekde kolem 4 mesice…

        0 0
    • omar  

      vubec bych se ji nebal na tu dobu jedna z nejlepsich vidli za ty penize , dneska to ma jednu velkou slabinu a to tu ze se skoro neda sehnat v bazaru ( myslim v dobrym stavu ), ja chtel neco takovyho pro zenu na kolo a prestoze v tom delam nedala se jeta sehnat, nakonec sem sehnal z2 light , jeste starsi ale byla v super stavu, vim ze to je problem ale pokud bys ji kupoval jetou bylo by lepsi ji pred tim rozebrat a kouknout se dovnitr

      0 0
    • Rolei  

      já mám Z5 Air 80 2000 nebo 2001 nevím přesně hned na začátku jsem strhl nálepky.Co chválím je výdrž, vakl nemá, servis v pohodě protože není co (rozebranou jsem ji vyfotil někde je v kola, komponenty). Není to zrovna žehlička to tedy ne a už se teším až půjde z kola :-)

      0 0
    • Cortez  

      Prosimvas hodte sem jeste nejaky www.adresy nejakejch bazaru. Dik

      0 0
    • Cortez  

      Jinak jeste dotaz, jak je na tom Z4, popripade nejaky obdobny typy (Z1)? Jaky maji urceni (xc,enduro,fr,..)

      0 0
      • RomanH  

        Budu se vyjadrovat o modelech 2001. Vsechny meli moznost predelani coil/air (nevim uz presne, co mela ktera ve standartu) a prekopani vysky (80/100). Poctiva dlouha vnitrni pouzdra, otevrena olejova lazen, nic se na tom nesralo. Vzduchova varianta byla malo citliva. Jako minus bych videl ty lepene nohy, ale na druhou stranu, v pripade zniceni staci koupit jen prislusnou cast a nemusi clovek davat 3,5 tkc za komplet.

        Rozdily mezi modely : Z5 – bez moznosti nastavovat tlumeni (pouze vymennou oleje) Z4 – tlumeni se dalo nastavit interne Z3 – tlumeni se dalo nastavit externe Z2 – de facto predchudce dnesnich Marathonu (tlumici patrona) Z1 – ta uz mela tusiim vetsi zdvih a byla na FR, pokud se nepletu

        0 0
    • ¨MZ  

      Jezdím taky pružinovou Z4 z roku 2001 a jak to tady čtu, tak jsem vlastně šťastný člověk :-)) Dal jsem jí zatím asi dvakrát do servisu na výmněnu oleje a těsnění a chodí pořád dobře, bez vaklu. Na jaře budu kupovat nový rám, ale vidlici zatím nechám starou.

      0 0
    • JJ  

      Z5 2001 80 Air prestavena po roce na 100 Coil. Po 4 letech naprosta spokojenost, pod 180mm kotoucem chyta maly vakl. Uz nechodi tak sametove jako driv, ale to snad zmeni namazani stiraku vazelinou az budu menit olej. Jinak pouze menim 1–2× rocne olej, davam 5 WT.

      0 0
    • vili  

      btw nevali se doma nekomu pruziny do exr(z5 je mysim to sam,ne?) nejlepe negativni nebo nejaky kery by se daly jako negativni pouzit…mam je prdly.dik

      0 0
      • Vilém  

        Do EXR original pruziny asi nedas,ve vnitrnich nohach je nalisovana trubicka na zpevneni,ktera zavazi.Negativni samozrejme ano.

        0 0
    • Jenda  

      a kdyz jsme tady u toho shaneni – neprebyva nekomu jedna vzduchova zatka kterou by byl ochoten venovat nebo prodat za levny peniz?

      0 0
      • BorisFR  

        Jo, tu možná eště ve sklepě mám. Se mrknu a uvidíme. ;-)

        0 0
        • Chuck  

          taky jezdim od 2001 Z4 coil, koutouč 160 od začátku, nebyl nikdy jedinej problém. a to jí dávám myslim celkem dost zabrat. chod, když srovnám s ostatníma pořád stejnej a to sem ani jednou neměnil olej. tim bych se ale moc chlubit asi neměl co?:o)))

          0 0
      • Peslezedirou  

        pokud by jsi chtěl tak mám určitě jednu doma, ale má trošku sežvejklej šestihran jinak ok. Jestli chceš tak ti jí věnuju…

        0 0
        • Jenda  

          jo jo rad bych – nevyskytujes se nejak v Praze ze bysme se domluvili na predavce?

          0 0
          • Peslezedirou  

            Jo v pohodě dělám blízko Pavláku tak tu zátku vezmu sebou a ty se můžeš stavit.

            0 0
    • Peslezedirou  

      Jééé, mě doma někde leží Z4 z roku 00 vzduch na který je najeto cca 5kkm. Ale neprodám a chválu na ní pět nebudu, na moji váhu absolutně necitlivá. ok

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.