• Alex

    Potrebujem diskove naby za dobru cenu, chcel som Author Disc (kedze maju priemyselne loziska), no vsimol som si, ze na strane kotuca idu kratsie draty oproti druhej strane…to sa mi nejak nezda. Je to naozaj tak, alebo som blbo pozeral? Videl som len obrazok na webe.

    Ked mate niekto tieto naby, ako dlho vydrzia, ste snimi spokojny? Budem jazdit XC, chcem ich na fulla.

    Diky.

    0 0
    • RomanH  

      Nevim o kolik jsou rozdilne, ale je to normalni. I na bezdiskovych nabach maz u zadniho rafku na kazde strane jinou delku dratu.

      0 0
    • PePu  

      Mam predni asi 5 tis. km (takove to turistXC-Jestedsky hreben apod.) a nema problema. Ty draty neres, jestli si to nebudes zaplitat sam. Zadni bych asi nedal, pac na starem BF si lidi stezovali na osu (praskla) a na orechy.

      0 0
    • K2  

      Jezdím zadní, spokojenost (jen jsem místo původního rychloupínáku použil origoš Šimano:) Co se týká ořechu, tak se zatím nijak neprojevil. Chystám se i na přední. Líbí se mi na nich, že mají ložiska, super váhu, dobrou cenu, slušné zpracování ve své cenové kategorii a navíc v ceně na rozdíl od jiných dostaneš (ne moc povedený, ale zdarma) rychloupínák, což jinde nehrozí. Až budeš porovnávat váhu, tak bacha Author většinou udává s rychloup a ostatní bez. Jezdím ho zatím bez kotouče na fulu, turistika cestou necestou Beskydy, sem tam nějaké schody. Osobně bych si ho koupil znova.

      0 0
    • thulio  

      spokojne ho zober … zatial 1000km a ziaden problem …

      0 0
    • Boss  

      Mam jak predni tak zadni, s koutoucema XT a bez problemu (asi 3000km). Na rozdil od treba LX naboje je orech stale s minimalni vuli.Za ty prachy nelze lepe koupit

      0 0
    • rejow  

      jezdím přední disc a zadní non-disc verzi, po 4kkm nejsou žádný problémy

      0 0
    • miro  

      Dobre naby za dobru cenu. Mam ich rok a plna spokojnost. Tie draty ma vobec neseru, pretoze som ich nezapletal je ale mechanik. A vobec nevadi, ze su na jednej strane kratsie. Takto je ten naboj v najviac namahanej oblasti pevnejsi.

      0 0
    • vratan  

      Predny Author je v pohode. Zadny nebrat – kamosovi odisiel orech. Myslim, ze to je pomerne bezna porucha. Oprava 1000 Sk a mozno to Author uzna ako vadu…

      0 0
      • Dumbo  

        ja mam tiez zadny naboj na kotuc author a som spokojny mam cca 85–90kg a jazdim zjazdy a skacem a zatial nebol problem

        0 0
        • pali  

          Author disk nabu mam v predu už niejakú tu sezónu bez problému.V zadu neviem vozím eleven.

          0 0
    • Alex  

      A co naboj Shimano M525? Niektore „drahsie“ bajky ho maju vo vybave…

      Lebo ako tak citam vase skusenosti, tak sa mi zda, ze na zadny naboj treba mat stastie na podareny kus…nechcem to riskovat a cakat kedy praskne orech alebo nieco podobne…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A nechtel jsi puvodne prumyslova loziska? Co treba Quando, Formula, Promax atd.?

        0 0
        • Twisp  

          Formuli disk mam vepredu je na ni asi 2,5k km a zatim v pohode. Ale v nemeckym BIKU je nejak hanili.

          0 0
    • Hexik  

      Můžu s klidným svědomím doporučit. Kámoš je má druhý rok, bez problémů, podle jeho příkladu jsem je koupil taky a po třech měsících taky vše OK. Jinak statisticky výrazné množství problémů se zadní nábou (ořechem) má Hardware, takže většina kol od RockMachine.

      0 0
      • pali  

        ja som mal na zadnej nabe prave problémy s orechom na sh-lx v kratkej dobe dva prasknute a už by som nebral konusy.

        0 0
    • HonzaV  

      Na předním kole (nába Author disc) nejeto cca 8tis km bez problemu, dobře utěsnený ložiska, tak jsem ho dal i dozadu, zatím 1 tis. km bez potíží. Měl jsem vzadu Deore a po 750km šel do kytek…Takže za tu cenu si myslím, že to jsou velmi slušný náby.

      0 0
    • Manas  

      Naboje to jsou dosti dobre ( za tu cenu ) ale zadni bych nekupoval protoze jak tady pisou ostatni jsou s tim problemy. Ja jsem zadni naboj rozdelaval loni kazdej tyden protoze to bud drelo nebo piskalo a zlobilo mi tesneni. TEd tam vubec neni a chodi to vyborne. Ale zase voda a prach :-( Na zadnim naboji bych nesetril.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.