• kapr

    Rád bych si pořídil novou odpruženou vidlici. Jezdím tak 3000km ročně a střídám náročnější terén(kameny apod..) s terény tytu XC maratón. Vážím 80kg, kolo je hardtail s diskovými brzdami. Po mém průzkumu a doporučení známých se můj výběr zúžil na Manitou R7 a Marzocchi MX Comp ETA 105. Co vy na to?

    0 0
    • Lister  

      tak já na to něco jo, ale vím přesně co na to většina ostatních, jsem zvědavý, kdo se ozve první :o)

      0 0
      • gadzo  

        Historia magistra vitae nebo jaxe to kua píše, z latiny jsem vždycky pouze dostačoval.

        0 0
    • Meesha  

      R7 zatim neni, tak nikdo nevi co to dela. Ale jestli je tuha, lehka atd jak popisujou, tak urcite R7 (taky muj horky kandidat). K Marzocchi mam osobni odpor. :-)

      0 0
    • náčelník  

      S R7 nejsou žádné zkušenosti, předpokládám, že to bude o něco málo tužší Skareb. Přemýšlel bych o Blacku.

      0 0
      • scret  

        Ja bych tipoval ze to bude tuhy shruba jako Black…

        0 0
        • Lister  

          ale ten taky není nic moc. Jsem byl z toho trochu překvapenej, ale nijak zvláš? mi to nevadí.

          0 0
          • scret  

            jak uz jsem tu psal,jezdil jsem 2 Blacky ve 100mm zdvihu a na mych 70kg,na muj styl jezdeni (dejme tomu tvrdsi XC),hodne dobra vidle…Ale pokud mas 90kg tak to je uz jina…

            0 0
            • Lister  

              85 :o)

              Se starou RST se to srovnat nedá, ta byla fakt dost tuhá(tohle bez smajlíka, to je pravda), ale zase nechodila, tak jsem to Blackovy odpustil :o)

              0 0
              • scret  

                RST se s Blackem opravdu srovnat neda.Ani v tuhosti ani v chodu!!!:)

                0 0
              • scret  

                Tipnul bych ze to RSTecko melo tak cca 2,5kg…

                0 0
                • Lister  

                  ne, bylo lehčí :o)

                  0 0
                  • Lister  

                    mylsel jsem jako lehčí než Black, pro upřesnění

                    0 0
                    • scret  

                      ???? Mozna tak bez oleje,bez krku,bez pruzin:))) Ja se nakonec dozvim ze RST dela dobry vidle:)))) Ne,neber to prosim osobne…

                      0 0
                      • Lister  

                        Mozna tak bez oleje,bez krku,bez pruzin

                        olej tam fakt nebyl, ale jinak plná výbava, pružina elastomer, vzduchová patrona, i s krkem :o)

                        Ta vidla fakt nebyla těžká, vždy? tam taky nebylo nic co by mohlo tolik vážit :o)

                        0 0
        • náčelník  

          Já mám jen pocit, že R7 provázejí přehnaná očekávání. Je nutné si uvědomit, že je to lehká vidlice určená na XC!

          0 0
          • scret  

            Tak,tak. Podle me se da docilit tuhosti Blacka,ale Sherman to nebude nikdy…

            0 0
            • vlk  

              stačilo se mi u r7 podívat na korunku, a měl jsem jasno.Ta nemůže být tuhá ani jako black.Navíc se mi moc nelíbí chod.To marzocchi mx comp 06 si človek na sportlifu nemoh ani vyzkoušet.

              0 0
              • goofy  

                Jakto? Ja sem si Drop Offa a Z1 odzkoushel…

                0 0
                • vlk  

                  no chtěl jsem si zkusit mx comp06 a neměli tam žádné testovací stojany a kola na kterých byla, byly všechny někde nahoře k něčemu přivázány.

                  0 0
                  • goofy  

                    Stojany tam nebyly, ale jde tak zbezne i bez neho…

                    0 0
        • vlk  

          neřek bych-díval jsi se na tu korunku u R7?

          0 0
    • Jenda  

      ac jsem zastancem marzocchi tak musim rict ze kvalita jde tak nejak do kytek. Ta R7 vypda sice lakave ale prijde mi podezrele lehka. Vyhoda MX Comp je ze je to asi jedna z nejrozsirenejsich vidlic na tomhle foru, takze se tu muzes docist o vsech jejich neduzich a podobne:-)

      0 0
    • borda  

      VÍM, ŽE NENÍ VE VÝBĚRU, ALE CO TŘEBA RS REBA?

      0 0
    • Darkson  

      za ten nadpis bys zasloužil přes prsty, ale koukám, že jsi novej:-). R7 by snad měla být dostatečně tuhá na 80 kg i na kotouč (ale praktický zkušenosti s ní asi nikdo nemá), ale MX Comp vydrží víc, však je taky o víc jak půl kila těžší

      0 0
      • kapr  

        Nechtěl jsem nadpisem vyvolat emoce, já prostě scháním vidlici, kterou nebudu muset měnit každé dva roky a na druhou stranu bude odpovídat mím požadavkům.

        0 0
        • scret  

          jake pozadavky to jsou?

          0 0
        • scret  

          Promin,jsem blbej,uz vim:)

          0 0
        • Volf  

          Možná to není přesně to na co jsi se ptal, ale u vidlic začíná být podobná situace jako u kol. Prostě bych se snažil sehnat loňskej nebo i předloňskej model vyšší třídy, protože bude za dobrý prachy. Já jsem letos takhle koupil Blacka Elite 80 / 100 mm, slušná pružinovka s 1 820 gramy váhy a jsem spokojenej.

          0 0
    • igor  

      rovnaku vec riesim aj ja, ale zatial sa najviac priklanam k Marathon sl 2006. Cenove su aj R7 aj Marathonka okolo 500E. Jasne, Marathonka je tazsia ale musi byt tuhsia a snad aj trvacnejsia nez ta R7.

      0 0
      • scret  

        Tim bych si uz taky nebyl zas az tak moc jistej… Nevim,ale uz i italove hrajou na vahu a tudiz sidej taky kde se da…kluzny pouzdra apod.

        0 0
        • igor  

          no ja si tiez nie som isty, len pokial nechcem Rebu alebo Fox, tak mi na vyber asi moc nezostava.

          0 0
          • scret  

            Reba si myslim dobra…Cenove jeste prijatelna… Fox je dost drahej,ve vsem,PC a i servisem, a je to taky jenom „spotrebni zbozi“:(

            0 0
        • lubos  

          No ani moc ne, 2006 dle specifikaci vazi stejne. Co me zajima ale jsou nova olejove tesneni.

          0 0
    • Tomcat  

      No ten nadpis je popud na flamewar.

      Můj názor ani jedna, jako XC to sou pěkný vidle, ale maraton ne tak úplně.

      0 0
      • JSt  

        a co bys v teto cene bral ty? :)

        0 0
      • McBlacky  

        nj jenže ty požadavky na maratonskou vidli

        váha – přece nepovezeš dvě kila 100km citlivost – aby jsi se nevyklepal lock – co jinýho do kopce zdvih – 100 a klidně i víc

        no a výtězem je Vanilla 2005 RLC, ale ta cena :/

        0 0
        • lubos  

          Proc ne, kdyz mas lehky bajk, tak se to muze ztratit, tech par deka navic. Ale cim lehci, tim lepsi. Ale zas 900g Sida bez negativky, nevim, nevim .. :)

          0 0
        • TinkTink  

          Kdybych 2kg vidlici mel vozit 100km, tak je to strasne jednoduchy…moja vidla je tezsi :o)…strasni gramari tady :))

          PS: dneska jsem si serizl rohy…jsou fakt lehoucky :-D

          0 0
    • Komi  

      Když sme u těch vidlí, co říkáte na Manitou SPLICE Comp .. a kolik váží nevíte? (je mi jasný, že je to jiná kategorie, ale pro zajímavost) :-)

      0 0
      • Marcinka  

        No, moc se mi nelíbí, že je to mazaný vazelínou…prý se to dá zadřít. Já mám otevřenou olejovou lázeň, což je mnohem lepší. A MXko a Splice váží tak stejně (tj. 2 kila).

        0 0
    • Marcinka  

      Marzocchi

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.