• cova

    Ahoj, udelal jsem si radost a zakoupil hardtaila Giant XTC 3. Kromě drobností (stredová osa, náboje, představec)se chystám především k výměně vidle Manitou Axel, se kterou nejsem moc spokojen. Poohlížím se především po Manitou Skareb Comp a Marzocchi MX Comp 105 (resp. MX Comp ETA 105). Obecně mi jde o to, abych se nedostal nad 10 kKč – můžete prosím pomoci svým názorem?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Hlasuju za Marzocchi.

      0 0
    • Psychlon  

      nevíš, kolik ten Giant váží???

      0 0
      • cova  

        Při orientačním vážení na osobní digitální váze cca 12 kg.

        0 0
        • zirecek  

          chlape, nevim jestli bych menil Axela za Skareba Comp. Mne to nepripada jako skok nahoru. Skareby Comp nejsou nic moc. Ja byh si priplatil na vyssiho Skareba. Na koloshopu uz jsou od 12,13k jak verze Super, tak Platinium (Compa tam ani nemaji). Marzocchi ne kvuli vaze.

          0 0
          • cova  

            Musím říct, že nejsem žádný zvláštní grammaniak, jde mi spíš o funkčnost, spolehlivost a nároky na údržbu. Svým způsobem hraje určitou roli i design a jako u všeho poměr kvalita/cena. Pokud se týká přesnějšího údaje o hmotnosti kola, pokusím se zvážit ještě jednou a přesněji. Jinak musím říct, že s kolem (rámem) jsem velmi spokojen a doporučuju. Za ty peníze je slušně vyvážené z hlediska osazení a jízdní vlastnosti jsou pro mne více než přijatelné.

            0 0
            • Pavlos  

              jestli chces spolehlivost a osvedsenou kvalitu tak di do Marzy(nejsem sam kdo ti tohle potvrdi)

              0 0
              • cova  

                No jo, asi půjdu do MX Comp ETA 105, jenom nevím, nakolik funční je u Marzocchi uzavírání vidle. Slyšel jsem, že u některých vidlí Lock out spolehlivě „nezabetonuje“ a vidle v nějakém malém rozsahu pracuje dál…?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jezisi. Nemel by sis nejdriv nekde neco precist nez vyhodis 10kKc jen tak oknem? To o cem mluvis je prave ETA a ten zdvih je cca 3cm.

                  0 0
                  • cova  

                    Děkuju za informaci, veškeré vidle, které jsem doposud jezdil, byly bez uzavírání – myslel jsem, že se posunu zase o kousek dál, docela mě vždycky štvalo houpání v prudkých kopcích.

                    0 0
            • cova  

              Jo, měl bych ještě dodat, že se mi teď vidle těžko vybírá. Po drastické dietě jsem zhubnul o cca 20 kg na nynějších 65 a zkušenosti s chodem budou tudíž trošku odlišné.

              0 0
          • náčelník  

            Mám pocit, že koloshop má v nabídce Skarebů nesmysly.

            0 0
    • Milan  

      Ja jezdim XTC 880 a mam neustalej problem se skrtanim predniho kotouce o prase hydry. Je tam Mars comp a myslim, ze za to muze mekost vypletu plus spatna torzni(resp.bocni) tuhost vidlice a hlavne nepresne zarovnany sloupky na vidli pro prase hydry.Ale znam i jiny bikery a ty s tim problem nemaj.V kazdy pripade esli tam mas hydry MPH 3 Giant, tak je na predku redukce a podle myho nazoru tohle zrovna Manitou nema zmaknuty, v servisu v Progrescycle mi rekli, ze obcas se ty sloupky pro hydry musej zbrousit do kolmy roviny s osou kola, ze to obcas Manitou nezmakne presne.Takze vybirej vidli i z tohoto hlediska.

      0 0
      • cova  

        Jo, jsou tam Giant MPH 3 – mám dojem, že Giant své hardtaily jinýma hydrama neosazuje (u fullů jsou myslím i Heyesy a Shimana).

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Jenze zabrousit to nekdy musis i u IS2000 a ta redukce je spis vyhoda rychleho a presneho nastaveni.

        0 0
    • scret  

      Co je to za Axela a kolik bys za nej chtel, jo a kolik ma zdvihu?

      0 0
      • cova  

        Je to Axel Comp 80 mm, ale asi ho nebudu prodávat, nacpu ho raději na kolo manželce (i když jí myslím si jde spíš o to, jestli jí bude ladit k nalakovaným nehtům :-(. Je na ní cca 50 km, kdyby se něco změnilo, můžu dát vědět.

        0 0
    • papla  

      Zdravim nemate nekdo zkusenosti s RockShox Tora SL Coil 100mm? diky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Relativne tezka, ale docela fungujici vidle, zadna extra zehlicka. Diky ocelovym noha si troufam rict, ze i neco vydrzi. Standartni pruzina je pro vahu cca 63–75Kg, asi za 500 je mozne objednat u Zitneho (pres obchodniho zastupce) mekci pruzinu(pod 63kg), nebo tvrdsi. Moznost dodelat zamykani z riditek, coz se nekomu muze hodit.

        Pokud uvazujes o koupi nove Tory (cena se pohybuje okolo 5000) a nehodlas jezdit nejake marasy(skoky, dropy) a pritom bys chtel citlivou vidlici(mnohem vice nez Tora), mozna by stal za uvahu povestny Epicon.

        (mam zkusenosti s Torou soloair 318 a u-turn 302, Toru Sl jsem nejel)

        0 0
        • papla  

          Novou nebudu kupovat ale mam nabidku na jetou (3 mesice starou) za 2500,– akorat vazim 85kg takze asi tak.

          0 0
        • fousek  

          Pruzinova Tora je s citlivosti na tom lip nez Epicon, teda ty co sem mel cest zkouset

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.