• guma

    Mažete něčím nové bowdeny? A když jo, tak čím pak?

    0 0
    • Daf  

      Mam doma takovou silikonovou vazelinu tak mazu tou. Pouzit se da jakakoliv vazelina ale nesmi se ji tam dat moc jinak zvlast v zime v tech bowdenech zatuhava. Prijde mi to lepsi nez jakekoliv ridke mazivo ve spreji ktere rychle vyprcha a neni odolne proti vode.

      0 0
    • slavekRM  

      Nemažu, bowdeny jsou teflonové, lanka nerez. Přijde mi to úplně zbytečné.

      0 0
      • kovar  

        ktere ze bowdeny jsou s teflonovou vlozkou? s takovyma jsem se jeste nikdy nesetkal, ani virtualne.

        0 0
        • slavekRM  

          Tak jsem asi blbej, ale mohl by jsi mě poučit. Z čeho je ta vnitřtní vložka a proč se jim říká teflonové. Dík.

          0 0
          • kovar  

            nevim, proto se ptam jestli existuji. Znam jen bowdeny s polyolefinovou (polyethylenovou nebo mozna i polypropylenovou-asi) vlozkou. Ale fakt nevim, treba teflonove bowdeny existuji, ale ty bezne pouzivane bowdeny to na 100% nejsou, ac jim tak treba obchodnici nebo mechnici zamerne nebo z nevedomosti rikaji.

            0 0
            • guma  

              A ty bowdeny s tou vložkou se mazat nemusí? Mám jakési stříbrné, za 100,– za metr (možná Aligator) a nějaká taková vložka tam asi bude.

              0 0
              • kovar  

                to nevim. Ja to mazu TF2. Zkousel jsem i vazelinu, ale zabordelilo se to a lanko v bowdenu diky tomu zatuhlo.

                0 0
    • pavelr  

      Bowdeny nemažu, když se mi nezdaj, tak je vyměním.

      0 0
      • marhi  

        Občas to prostříknu MD, je to skoro to samé jako WD ale je tam navíc takové nějaké mazadlo, maže to i za sucha. A i když mám nerez lanka tak je to znát.

        0 0
    • MARIN  

      Mazu hlavne posledni kousek bovdenu k prehazce nejakym silikonovym olejem ve spreji. A mazu i presto, ze mam bovden s tou umelou vlozkou a nerez lanko, mam nasazene i ty tesnici gumicky na bovdenu i na prehazce (ve vetsim blate se bordel stejne dostane vsude).Po namazani ale asi hlavne vycisteni ma rezeni nekdy i znatelne lehci a presnejsi chod.

      0 0
    • McBlacky  

      A čím zkracujete bovdeny? Já štípačkama a kladivem, ale není to ideální, ty spec. kleště se mi kupovat nechce…

      0 0
      • marhi  

        Dost hrůzným spůsobem. Upnu do svěráku a odříznu pilkou na železo. Potom pilníkem začistím. Je to naprd protože při dořezu se to má tendenci kroutit. A seká se list. Ale když není jiná moznost…

        0 0
      • carat  

        řežu flexou, potom zabrousím na brusce.

        0 0
    • Tommy  

      Možná je to k smíchu, ale protože rybařím, požívám speciální vazelínu na rybářské navijáky, má stejnou tuhost v zimě i teple (do určité míry), dá se koupit ve speciálkách a stojí kolem 100,–.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.