Jaké pláště kolem 2,25 - 2,30?

78 nepřečtených
  • Jelikož dojíždím Maxxis Ignitor/DynoMi­te!2,1 chtěl bych zkusit něco univerzálnějšího, pohodlnýho v rozměru 2,25 – 2,30 v ještě přijatelný hmotnosti (nemusí být ani kevlar)na celodenní pohodlný vyjížky.Máte někdo tip.Díky.Ahoj

    0 0
    • Smazaný účet  

      Zkus Racing Ralph od Swalbe 2,25 nebo 2,40.

      Měj se.

      0 0
    • blue  

      continental vertical

      0 0
      • wroum  

        pridavam bod pro verticaly

        0 0
      • vojtechposmourny  

        Taky bod. Mám a zatím jen samá pozitiva a sociální jistoty. Na koloshopu je maj za docela snesitelný peníze.

        0 0
      • Haryk  

        Taktéž Conti Vertical.Má je kámoš a hýká blahem.Ale ber větší rozměr,Conti jsou užší,než udávaný rozměr.Mám Explorer 2,1 a jsou to spíš 1,9.Zdar

        0 0
      • vlk  

        bod pro continental koukal jsem na verticaly-to budou moje následující pláště

        • mají stejnou konstrukci, jak nosné části vzorku tak proti proražení jako moje Tractiony pro, takže nebudou klást takový odpor jako klasické pláště a neprorazíš je tak lehce.
        0 0
        • vlk  

          nevím jak rozměry u verticalů ale u tractionů mám 2,125 a přesně to odpovídá.Zkoušel jste někdo ty verticaly měřit posuvkou nebo něčím podobným, jak odpovídají?

          0 0
          • blue  

            myslim, ze neodpovidaji, tak jako vetsina plastu… zkusim si vzpomenout a naskenovat prehled 60 plastu z MBA s udavanou i zmerenou sirkou… jen asi 5 plastu bylo sirsi, nez udava vyrobce, zbytek uzsi

            0 0
            • Toams  

              Tak to medzi nimi musela byt Tioga Factory XC, mam 1.95 a je snad aj sirsia ako 2.1 Authory, Kendy a este co-ja-viem-co … dalo by sa to potom poslat na mail alebo hodit na net? Dik.

              0 0
      • vojta  

        Jak je na tom Vertical na mokru a blate ? Hledam neco na podzimno/zimni jezdeni misto R.Ralphu.

        0 0
        • blue  

          ja ho jezdim celej rok, i v zime na snehu, a nemuzu si na nej vubec stezovat

          0 0
        • MartinXC  

          Místo RR je docela těžký, líp zabírá než vede, mokrý asfalt, kořeny a velké kamení nic moc (tvrdá směs). Hlína, šotolina, tráva, sníh, břečka = OK

          0 0
    • Tomcat  

      Ritchey , Continental

      0 0
    • Peslezedirou  

      Klein Dead Grip…

      0 0
    • biker007  

      continental vertical

      0 0
    • Smazaný účet  

      bigjim shwalbe

      0 0
    • TinkTink  

      Pokud to ma neco vydrzet, tak dozadu Continental Vertical…pokud ne, tak Kenda Nevagal…dopredu Kenda Blue Groove.

      0 0
    • aku  

      Zacal jsem za univerzalni plaste povazovat Hutchinson Bulldog Air Light :). Vozim 2.1 a chci vyzkouset 2.3 (ja vim ze to nejsou univerzaly ale jezni se mi na nich hodne dobre). Jinak jsem byl hodne spokojeny s Bontrager Jones XR (XC?) predni 2.22 / zadni 2.2

      0 0
      • Lister  

        Tím, že nejsou univerzální mylsíš jako že jsou pomalé. Chci koupit nějaké pláště na podzim a na jaro a uvažoval jsem o Bulldog 2,1 ale spíš 2,3 , tak jsetli je budeš mít tak napiš zkušenosti.

        0 0
        • luke777  

          vozim od zari vepredu pythona 2,1 a vzadu buldoga 2,3 jel sem snim golema a oderskou mlynici spokojenost.buldog je super do terenu, ale na asfaltu ma trosku vetsi valivej odpor, ve sjezdu drzi jak pribitej

          0 0
          • kovar  

            zvláštní kombinace. jezdíš pozpátku?

            0 0
          • Lister  

            Asi si toho buldoga ve 2,3 pořídím. Ten asfalt mě netrápí, přece na takových pláštích nebudu brázdit silnice :o). Jen budu muset konečně pořídit disky, protože narvat podobný pláštík dozadu přes véčka je fakt porod :o)

            0 0
            • aku  

              :) to je. Kotouce to jisti. Asi ani nebudu cekat az se mi ty 2.1 sjedou a nasadim 2.3. V terenu drzi opravdu jako pribite. Je pravda ze na asfaltu je to trochu pomalejsi ale v Beskydech se tenhle handikep maze :)

              0 0
      • khooca  

        Souhlas, vozím Jonesy 2,25/2,2 a zatím max. spokojenost.

        0 0
    • JirkaD  

      Kenda Karma

      0 0
      • dawa  

        WTB Motoraptor 2,24 , za dobrý peníze je mají tady :obchod.bikeshop­.sk/, bez problémů posílají i do ČR , já u nich kupoval řazení Sram .

        0 0
        • tomek  

          WTB to je ono. MOTO Raptor se dělá 26×2,14 a 26×2,4 … ale já bych volil TIMBRWOLF 2,3 nebo WEIRWOLF 2,3

          0 0
      • Pekáček  

        Zrovna s Karmou mám špatné zkušenosti a nejen já. Dost lidí nadává na defekty všeho druhu, já sám jezdím jak po..anej a v jednom týdnu 2× procvaknutý. Hned jsem se jich zbavil a pořídil Maxxis Ranchero a pohoda. Ale Ranchera a aj Karmy se nehodí do bahna.

        0 0
    • mastihuba  

      WTB mutanoraptor

      0 0
    •  

      jakej je ten Ignitor, mas ho vepredu nebo vzadu, dik

      0 0
      •  

        Ignitor mám vepředu, DynoMite! vzadu (je podobnej Ignitorovi, jenom prostřední špunt má otočenej. Vzadu vydrží cca.1200km). Ignitor 2,1(vypadá a je asi užší) je docela dobrej, dobře se odvaluje, hlučnost ujde a celkem drží na všem. Výdrž cca. 2500km na předku. Jinak nejsou až tak moc pohodlný a proto chci přejít na něco tlusčího. Ahoj

        0 0
    • Pida  

      Za Dynomite 2,1 vzadu jsem dal WTB WEIRWOLF 2,1. Je to trošku pomalejší, ale za ten pocit bezpečí, jistoty a pohodlí to stojí, a to mají mazlíčci rádi.

      0 0
      • pos3k  

        zkusil jsem predek zadek WTB weirwolf 2.1 a byl jsem z nich dost nadsenej, fakt luxusni pojezdenicko (jsou v hledacku na nahradu Ritchey Z-Max 2.1)

        0 0
    • cabbage  

      rubena charybdis…

      0 0
    • fousac  

      bych ti doporucil Schwalbe Space 2,35".. je to vlastne Fat Albert v levny drateny verzi.. (sirka 58mm, tzn. real tak 2,25–2,3") ale s vahou 1090g asi neprojde tvym kriteriem… ;o)

      jinak super guma, co drzi vsude, akorat tak nejak hore a na asfalte nejede..

      P.S. na bezny XC kolo ho nedas, bo neproleze zadni stavbou..

      0 0
      • patman  

        pokud to neni na sjezd tak staci schwalbe albert 2,25 v dratu kolem 400,– akorat ma vetsi odpor na silnici ale v terenu drzi velmi dobre

        0 0
      • Radek Broz  

        Na tom Sch Space jsem nekolikrat i trenoval na Klinovci Dh a myslim, ze za ty 300Kc docela dobry. 1090g??? Diky slabejm bokum je to jeden z nejlehcich plastu, co se mi tu momentalne valej;-)

        0 0
    • croscountry  

      Tiež chcem kúpi? plášte 2,3. Takže tento threid je ako stvorený pre mňa. Ale chcel by som sa opýta? tých čo ich jazdili na hmotnos?. Čo sú podľa vás ľahké plášte v rozmere 26×2,3, priemerné a ?ažké? Vďaka

      0 0
      •  

        Co takhle Corratec FatMan 2,3 v drátu za 599Kč nebo 899 v kevlaru (viz. odkaz „prodejce Corratec v ČR?Kde?“)

        0 0
    • Volf  

      Možná to je trochu mimo mísu, ale bude záležet taky na rámu co se ti dozadu vejde. Myslím si, že u starších rámů na XC byly užší zadní stavby než dneska a taky se ti tam nemusí ta 2,3 vejít. Třeba na mým Tractionu mám teď vzadu Krakena 1.95 a je to jen tak tak, protože si myslím, že je širokej jak standardní 2,1.

      0 0
      •  

        Tak jsem se honem běžel kouknout jestli je tam dost místa a je. Jinak rám full RAVO XC Marathon.Ahoj

        0 0
    • lubos  

      Schwalbe Albert. Continental Vertical je jinak slaby plast. Ono vubec Continentaly jsou slabe plaste. A jakmile maji vic nez rok tak … ta guma tvrdne .. nic moc proste.

      0 0
      • vlk  

        které continentaly jsi jezdil-které tvrdnou.Ono není continental jako continental.Já mám traction už přes rok a netvrdne.Bavíš se o těch více složkových-jak mají část gumy černou a část šedou nebo o těch celočerných?

        0 0
        • McBlacky  

          tak teda konkrétně tý šedý je tam tam 1–2mm :) a pod tím je už zase ta černá. Traction se blbě čístí od bláta a sníh ho hnedka zalepí :/

          0 0
          • vlk  

            jo z tohoto systému jsem nadšen, je tam ta tvrdá černá uvnitř vzorku, zpevňuje ho to tak a ten se pak tak lehce nezohýbá/nekroutí apod a pláš? tak má menší valivý odpor.Teď už se mi to taky ojezdilo na tu černou.Ale stále to bezvadně drží a změnu charakteristiky jednotlivých materiálů nepoci?uji.Na tento princip přešla mischelin loni u svých nejvyšších modelů také.A propagovali to jako svůj perfektní vynález, což není pravda,conti-to používají již několik let.

            Zrovna ten traction se mi v blátě čistí bezvadně-si nemohu ztěžovat.Nejezdím čistě pláště speciálky do bláta , ale proti univerzálkám ritchey, kenda a mischelinům a schvalbe little albert co jsem zkoušel jsou skvělé.Ve sněhu jsem je nejezdil, an to mám kendy s hřeby.

            A jako další + považuji tu protiprůrazovou ochranu pláště.ještě nikdy jsem s tímto pláštěm neprocvak.Defekty prostě žádné.Zatím jsem z nich nadšen, doufám, že to tak i zůstane, si mě trochu vystrašil.

            0 0
        • lubos  

          Explorer, Escape Vertikal je taky nic moc Twister .. stejna smes

          vsechno celocerne. Kazdopadne, presel jsem na Schwalbe :)

          0 0
    • vili  

      pridam taky dotaz,myslite ze se vleze motovaderod wtb 2,4 do authorackyho ramu?je mi jasny ze pres vecka to budu muset upoustet abych to dosatl ven ale , chtel bych konecne vyzkousek nejakou sirsi pneusku :-)

      0 0
      • vili  

        myslim tim xc authorackej ram

        0 0
      • enjoy  

        mam doma visiona a napul vyfoukla 1,95" pneumatika mu slusi tak akorat,cili jsem tim chtel rict ze bych to nezkousel:-)

        0 0
    • skipXC  

      Musim poradit Racing Ralph…od Schwalbe sou to fakt liboyvý gumy… lítaj uplně parádně jak na mokru, tkak po afaltu. Jezdil jsem ještě kontíky explorery, ale ty sou spíš na větší bahno a mokro – jaro,zima. Ty schwalbe vážně nemaj chybu!

      0 0
      • Lister  

        ajajaj, prosím, prosím nechte si to pro sebe, a? se to tu zase nezvrhne :o)

        0 0
      • cabbage  

        doufam, ze to myslis ironicky:), ty plaste nedrzej ani na suchym asfaltu…

        0 0
        • jecnak  

          To vypada taky na ironii.

          0 0
        • enjoy  

          ja bych to spis rekl tak,ze te nauci hodne toho ustat:-)

          0 0
        • skipXC  

          no jezdil sem na nich jarní závody a byl sem spokojenej. Myslim ty explorery – uplně vážně bez zlomku ironie. Pak sem si pořídil ty schwalby, protože sem potřeboval něco rychlejšího a dal sem na doporučení kamaráda… a maximální spokojenost, sou pohodlný, držej a mastěj… no a i na výsledkách se to projevilo. :)

          0 0
        • fousac  

          radsi se misto toho vecnyho kybicovani a kritizovani nauc jezdit..

          0 0
      • jecnak  

        Akorat trochu nezapadaji do pozadavku tazatele. V realu maji 2,25 siri smesnych 2,09 palce.

        0 0
        • enjoy  

          ja myslim ze lidi uz jsou celkem zvykli na to ze vyrobci neumi pocitat.. kdyz chces 2,1 tak kupujes 2,25 atd.

          0 0
          • jecnak  

            Jasne prijdu do obchodu a reknu 50dg sunky a dostanu 30. To ma smysl.

            0 0
            • cabbage  

              takovy uzeniny v „Mejnlu“ nebo hypernove......

              0 0
            • enjoy  

              spis naopak.prijdes do obchodu,reknes 10dg sunky a dostanes 13.v lepsim pripade se dozvis „muzu to nechat?“ ps:a ty 2 platky sunky jsou tak na jednu housku:-))

              0 0
        • lubos  

          Temer nikdo nema pneumatiky podle tohodle oznaceni. Dokonce uz ani Micheliny ne. To co je napsany na boku plaste je vic bliz realite, i kdyz .. ani to neni nekdy uplne pravda ale hodne se to blizi. Je to cislo necko jak 556–47 treba

          0 0
    • gobike  

      Maxxis High roller 2.35, ale na afaltu nic moc

      0 0
    • golem  

      MAXXIS, IGNITOR 2.1 KEVLAR mam ve predu pohoda, vzadu Schwalbe Bigjim (nebyl spatny), ale jelikoz ho vzadu dojizdm tak chci koupit Rubena Charybdis Racing Pro, ktere me byli doporuceny kamosem co jezdi za Sporku, pry supr a nejen v terenu a pry odolne i proti defektum… uvidim

      0 0
    • slayer  

      Kenda Nevegal, pak dlouho nic, potom Specialized X Roll a WTB Weirvolf, ostatní je odpad. Aspoň tak nějak to psali v jednom časopise. :)

      0 0
    • khooca  

      Koukám, že cont. vertikal jsou celkem chválené a chtěl bych je pořídit. Nikde jsem ale nenašel tvrdost směsi. Poradí někdo? Resp. v jakém prostředí se chovají nejjistěji?

      0 0
    • ales.v  

      Vyzkoušel jsem letos dvě kombinace, první byla vepředu BlackJack a vzadu Michelin Comp?? ( označení přesně nevím, červený běhoun) tohle skvěle fungovalo, bohužel na tom Michelinu praskla patka (kevlarová !!!), no a protože jsem chtěl trošku zrychlit, tak jsem si pořídil RacingRalph. Udělal jsem tu chybu, že jsem BlackJacka přehodil dozadu a RR dal dopředu. To je kombinace, která se dá nazvat vražednou, v předu pláš?, který netočí a vzadu něco co nebrzdí, je opravdu zkouškou odvahy a výborným tréninkem rovnováhy. Po přehození zpět to docela funguje, RR vzadu překvapilo celkem solidním záběrem a slušnýma brzdnýma vlastnostma ( pro místní rejpaly, pouze za sucha)

      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.