• tomas++2

    Koupil jsem si kolo v hodnote cca 100tk (specialized), funkcne je vse OK, ale udivilo mne ze mi rezaveji srouby na mnoha dilech od ruznych vyrobcu.Kdyz uz neumi udelat kvalitni pozink, tak tam za ty penize mohoub dat treba nerez nebo neco co bude nejak vypadat.Pripada mi to jako si koupit skodovku pred dvaceti lety, nic nesedi, ale mam aspon neco. Mate podobnou zkusenost?

    0 0
    • Smazaný účet  

      vsechno je z ciny :-)))))))))))

      0 0
    • Siddha  

      hm je to tak. ani Campa se po 5ti letech uzivani neleskne jako nova :o( to myslim bez ironie

      0 0
      • Fisi  

        je to velice hnusné jak jsi koupite představec kolem 1000,. po necelých šesti měsicích se začiná objevovat rez na celé ploše šroubu …

        0 0
        • Vilém  

          Tak ho otoc dolu,jak spravnej chrt, pak se ti v imbusech nebude drzet voda:))

          0 0
        • Daník  

          Jestli to nebudou OEM verze. Např FSA dává na lepší představce titanové šrouby, ale na kolech jsou tytéž OEMky s obyč. šrouby.Taky mi to rezaví, trochu namazat.

          0 0
    • Jaroslav  

      Nejsi sám.

      0 0
    • chupas  

      rezavej sroub sice zamrzi, ale je to taky jen sroub. a jestli maji firmy na srouby subdodavatele a preferuji cenu tak se s tim musi clovek smirit. pravda, za 100kkc by tam mohlo byt neco lepsiho. takze odpoved je jasna. ano je doba smejdu. dobra zprava je, ze to vime a muzeme si srouby vymenit. z nouze cnost :-/

      0 0
    • orca  

      Drobet bych se dovolil tě poupravit – dnes není doba šmejdů ale doma „konzumu“ ve smyslu že to kolo co jsi si koupil je na max. tři roky a pak šup na skládku a pro nové a tak je to se vším dneska „spotřebním zbožím“ a vopovaž se to mít doma déle !!!

      0 0
      • racker  

        Bohužel máš pravdu… Dá se s tím něco dělat?

        0 0
        • Bulda  

          poradne se o to kolo starat, ja se v nem sice mozna hrabu az moc, ale treba prehazka je po ctyrech letech porad jak nova (co se tyka vule a funkce, jinak samo barva je odrena semtam :)) ale kdybych nemazal cepy a nevymezoval vule v nich, byla na odpis uz davno, vidle jakbysmet atd atd, kdyz vidim nektery lidi, tak tem by nevydrzelo delsi dobu funkcni snad ani kladivo :))

          0 0
          • Bulda  

            jo, jezdim cca 12tis rocne, takze to kolo nestoji v obyvaku

            0 0
          • Bulda  

            nez zacnete nadavat, zamyslete se, jestli nedelate neco spatne sami, jinak sroub staci jednou dotahnout a chrom se porusi, to je normalni, ale staci dat na imbus trochu vazeliny a natlacit ji tam trochu

            0 0
      • -b-n-x-  

        a sakra! moje kolo by uz melo 2 roky lezet na skladce :-)

        0 0
      • Volf  

        Já bych malinko poupravil tebe. Doba šmejdů je dána tím, že samy tlačíme výrobce čehokoliv do čím dál levnější výroby nových a nových modelů a tím do doby šmejdů, protože kvalita a nízká cena není podle mýho v úplným souladu.

        0 0
        • orca  

          Ano výrobce potřebuje prodávat a tak kvalita je nastavená na dobu záruky…
          A také nastupuje reklama která ti vsugeruje že pokud nemáš to nové tak jsi prostě out a nejsi snad ani člověk…žel…možná u dospělých to vždy tak nefunguje ale u dětí školou poviných na 100%…

          0 0
          • mike!1  

            Někdy to nevydrží ani dobu záruky. Mě šrouby nejen na představci zrezly po půl roce.

            0 0
        • Ondrej  

          nesouhlasim, protoze mtb cajky jsou 2–3× drazsi nez by odpovidalo standardne nastevenym cenam. a to ciste z duvodu marketingove strategie. castecne si zato muzeme tim, ze kupujem shitmano, ktery kolikrat nemusi byt tak zly, ale zdravemu trhu se tim kazdopadne vzdalujem.

          0 0
          • Volf  

            Ten problém není v tom, že kupujeme Shimano, ale v tom, že ho chceme kupovat stále levnějc. Jinak jen tak mezi náma co jinýho chceš kupovat.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Zato, ze neni vyber muzes taky ty! :-D

              0 0
              • Volf  

                Jak ?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  tim, ze kupujem shitmano.....­.zdravemu trhu se tim kazdopadne vzdalujem. No takhle prece :)

                  0 0
                  • Volf  

                    No abych pravdu řekl tak když si projdu obchody tak mají buď Shi. nebo Sram nebo Suntour. A na druhou stranu kdysi jsem si koupil nějaký osmikolo od Suntouru a mohl by jsi s ním lumpy trestat a to samý asi před dvěma rokama kazeta od BBB. Tak co chceš kupovat.

                    0 0
          • orca  

            S tím bych tak uplně nesouhlasil, Kdyby to bylo tak jednoduche tak by preci uz davno nejakej asijskej vyrobce zacal slapat Shimanu na paty ale nic… Vzdáleně bych to přirovnal k používání Woken v PC všichni na něj více či méně nadávají ale mají je fšichni skorem a právě díky té „unifikaci“ je taky tak rychle rozšířen net po světě a další programy nebo? je něco co je skoro fšude stejné a na čem se dá stavět. Někdy žel je ta pestrost na škodu…ale možná nemám pravdu…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Samo Shimano se stara o tu „pestrost“ :( grrr.

              0 0
              • orca  

                Tak v čem je problém ??? proč doteď nikdo nezačal vyrábět něco v podobné či lepší kvalitě za podobný peníz ??

                0 0
                • Lister  

                  Zkus zastavit dobře rozjetý nákladní vlak rukama :o)

                  0 0
                  • orca  

                    rukama ??? proč ??? copak cyklistika je trh kterej se nerozvíjí a není perspektivní ??? tak proč to nikoho nenapadlo ?? asi tím že to zase tak jenoduché nebude…jak to na první pohled vypadá…

                    0 0
                • ravo  

                  Protože Shimano má patentováno všechno, co patentovat lze. A co nelze tak pomalu taky. Proč myslíš, že vznikly dualy na biku? Prostě proto, že Shimano potřebuje vydělávat na hi-endu a ty duálny zatím nikdo jiný dělat nebude prostě proto, že nemůže. Klasicky páčky se z pohledu Shimana stávají nezajímavou záležitostí a přesto i tam děla jiným výrobcům potíže kde může. No tak je to se vším…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nejde o patenty. Umim si představit obdobu dualů pojmenovanou třeba bicontrol, s malou koncepční změnou a celej patent shimana je v prdeli… Jde spíš o to, že shimano je obrovská firma. krom komponentů na kolo dělaj i věci na rybaření a jsou tak moc zajetý, že nová firma, která by na trh přišla nedostane proti „ověřenému“ shimanu šanci. A nakonec si stejně žádná malá firma nebude moci dovolit mít výrazně levnější stejně kvalitní komponenty… Nebo jinak, zkus si založit novýho operátora mobilních telefonů, od základu… nebude to o patentech

                    0 0
                    • ravo  

                      To by světě bylo krásně, kdyby to s těma patentama bylo tak easy… Není, bohužel.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Vsichni se chovaji, jako ze je. Treba packy SRAM. Reknem, ze tahle packa se macka palcem a je to :)

                        0 0
                        • ravo  

                          No jo, pudlista a rychlejší než yahoo:-))) Jasně, od tý doby, co shimano tlačí dualy. A i tak to sram nemá nebo alespoň meněl s shimanem lehké.

                          0 0
                          • Char  

                            V soucasne dobe to v EU chodi tak, ze kdyz mas patent tak v kazdym clenskym state mas jen vyhodu prvniho uvedeni vyrobku na trh…

                            0 0
                    • ravo  

                      Co s tím má operátor MT společného? Autobazar taky nevyrábí auta, to už motáš hrušky s jablkama. Nehledě na to, že tady jsou licence na pásma nebo jak s to jmenuje a podobné věci.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        No to bylo prostě přirovnání dvou různých trhů… Vznikne novej malej operátor a každej se na něj vysere, protože bude nejspíš ještě dražší a méně kvalitní… Každej si radši vybere OSKAR? EUROTEL? T-MOBILE > shimano, sram

                        Už chápeš jak jsem to myslel? :o)

                        0 0
                        • ravo  

                          To víš že to chápu:-) Jenom je to trošku zcestné přirovnání, ale neboj, rozumím ti:-)

                          0 0
      • croscountry  

        Keby aspoňna tri roky. Stačí raz zmoknú? a nové šrouby hrdzavejú.

        0 0
    • Peslezedirou  

      Mě se podobného stalo přez zimu s několikama šroubama na kole když jsem ho nechával na zaskleném balkoně. Vždycky když si někdo na balkon pro něco šel tak se na sklech a na kole vysrážela voda a to hodně pomohlo korozy :o(

      0 0
      • MartinXC  

        Když bika umeju vodou, tak se na železných kouscích po uschnutí tu a tam mapka rzi ukáže – stačí pošplíchat WD nebo jiným řídkým mazadlem a moc neutírat, rez zmizí a je pokoj.

        0 0
    • Nodar  

      stejná zkušenost (kolo za 40k staré dva měsíce), po deštivé dovolené se začínají objevovat rezavé skvrny na šroubech u představce a objímky sedlovky. Zdá se, že neumí udělat pořádně pozink u toho vnitřního vybrání na inbus. No ještě že rám zatím drží … :-)

      0 0
    • JIRA  

      Co Ti rezne? Taky mám „S“ a nic nerezne.

      0 0
      • tomas++2  

        srouby predstavec,imbus v ose pedalu a ty plechy na spd, ruzne male sroubky na razeni a srouby na uchyceni taliru. Samozrejme kdyz to maznu rez zmizi, pak nejaka mokra vyjizdka umyti kola a kde zustane voda objevi se znova.

        0 0
        • JIRA  

          Jo na představci to chápu. Já mám WCS a tak ty jsou zatím v pohodě, kliky XT takže místo šroubu díra – taky bez viditelných stop koroze. SPD 540, řazení XT a taky nic. Asi moc jezdíš.! ;)

          0 0
    • Lance  

      Na šmejda můžeš narazit na každém kroku,víš kolik jich potkáš denně?

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Zrovna jeden si dneska ráno asi nedovřel bočnici u náklaďáku a na tom písku, co se z toho vysypal, jsem si málem rozbil hubu…

        0 0
        • Lance  

          pane drtikol sype se vam pisek:)

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Ale mělo to dobrej konec. Asi o půl kiláku dál stál u krajnice a u něj párek policajtů. Doufám, že to musel vlastnoručně zametat :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              „tak co Jardo des na pivko?“ „neblbni Pepo, ja ridim“ „to neva, my sme taky ve sluzbe“ „no tak jen na jedno“ „ale vecer po fotbalku to poradne rozjedem!“

              0 0
    • Tomcat  

      No nechci ti kazit radost ,ale koupil si Speciálníhozajíce takže ač 100k KČ furk komerční spotřební produkt. Není doba šmejdů ,ale komerce, pokud něco bude fungovat věčně tak si to nikdo znova nekoupí.

      0 0
      • MartinXC  

        Přesněji éra konzumní společnosti, která když nemá jinou volbu, kolečko spotřeby roztočí jak si výrobci a prodejci představují…

        0 0
    • Alibaba  

      …no jistě že je… Vždy? to vidíme neustále kolem sebe, jak velký moloch polyká kdejakou dříve kvalitou proslavenou firmu. Pokud chceš dělat opravdu kvalitní a precizní věci, nemáš v dnešním tržním prostředí velkou šanci na úspěch. Tvé výrobky budou velmi drahé a proto si je koupí jen pár fajnšmekrů = ty se jako výrobce neuživíš. Řada precizních produktů je dotována z jiných spotřebních divizí, případně bohatými rodinami. Vždy? nemusíme chodit daleko, vzpomeňte co zajímavých garážovek zmizelo z trhu. Taková je prostě doba…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.