• Radeq

    Chtěl bych od vás poradit, jakou si koupit vazelína na běžnou údržbu MTB… uvažuju o tý modrý od Park Toolu :)) ale fakt nevim… (btw: vim, že už se něgdo přede mnou ptal, ale radši se ptam znova, gdybyste měli nový objevy…)

    0 0
    • croscountry  

      Aj zelená od Motorexu. A veľmi dobrá a jemná je aj tá čo používa Manitou.

      0 0
    • Lister  

      Používám nějakou obyčejnou bílou lithiovou vazelínu za 40 kaček a zatím bez nejmenších problémů. Až půjdu do sklepa, tak se podívám, co je na ni napsané.

      0 0
      • gengar  

        upozornujem ze litiova vazelina ma na niektore sucasti vidly agresivny ucinok.na klzaky ju radsej netrep…

        0 0
        • Lister  

          nevím jak to pisatel myslel, ale já měl samozřejmě na mysli všechny části kola kromě vidlice :o)

          0 0
          • Radeq  

            Mno, asi sem to taq myslel… na vidli bych si koupil nakou spešl…

            0 0
    • gobike  

      Používám jakousi leteckou vazelínu, má červenou barvu a je super.

      0 0
    • Mamut  

      Obecna rada: lacnu.

      Pokial kupis drahu, budes nou setrit. A napr. v konusovych nabojoch alebo hlavovom je ovela lepsie mat vela lacnej ako malo drahej.

      0 0
    • Radeq  

      Mno, taq dik vam vsem, i gdyz sem cekal vic nazoru a komentare k vazeline od Park Toolu… ale fakt dik…

      0 0
      • mm  

        inu: od Park Toolu bude jenom krasne zabalena a vonava, ovsem se stejnymi vlastnostmi jako „obycejna“ vazelina mogul, co ji maji na kazde benzince. na kazdem baleni je napsany rozsah pouziti, staci si vybrat.

        0 0
      • Al_Bunda  

        Pises jak Mongol. Jake jsi narodnosti nebo jsi obycejne ceske pako.

        0 0
        • Radeq  

          OK, koukam, ze tu funguje jakasi cenzura… odpustim si teda ty sprosty vylevy, za ktery bych odsoudil i sam sebe a misto toho reknu, ze sem teda jen to obycejne ceske pako… ;)

          0 0
    • juli  

      Ja teda tak nejak v servisu seriove pouzivam veci od Yarrow tri roky a uz ani prilis neexperimentuju. Spokojenost. http://www.yarroline.cz/nabidka.html http://www.yarroline.cz/…um_white.htm http://www.yarroline.cz/…ed_devil.htm http://www.yarroline.cz/…spension.htm http://www.yarroline.cz/…compound.htm

      0 0
      • Radeq  

        Supr, taq to teda asi zkusim taky… koukal sem, ze sou na to na netu dobry ohlasy… posledni trapnej dotaz… kterou z tech vazelin pouzivas na sroubky (aby „nezarostli“)? :) A jeste jeden a este trapnejsi dotaz. Jak se pozna valivy a kluzny lozisko? :-/ :)

        0 0
        • juli  

          Ja tedy sroubky nemazu vazelinou, aby se daly povolit, ale sroub je na to aby neco prichytil, dotahl…, tak spis modry Loctite proti povoleni.Pokud chces moci mermo neco namazat proto aby to nezkorodovalo, tak staci nejlevnesi bila. Valiva loziska jsou takova, ktera obsahuji kuličky, nebo valecky, ci jehlicky, ev. kombinaci techto.

          0 0
    • wroum  

      SKF v tube za par korun v kramu s loziskama. Kupovat si vazelinu Parktool mi prijde trochu zbytecny.

      0 0
    • Radeq  

      Ted sem objevil este vyrobky od firmy Pedros… co myslite, Pedros nebo Yarroline?

      0 0
    • Smazaný účet  

      modrá exuska eg-01, lithiová. labůžo konzistence a ta barva! hned bych jí sněd. :o) ale nebál bych se obyčejný vazelíny z mototechny.

      0 0
    • petryk  

      Já mám takovou fialovou v plechovce, česká výroba, stála asi 17 korun a je skvělá. Akorát mi nejde k pleti… :)

      0 0
    • Daf  

      Ja bych rek ze je vcelku jedno co pouzijes. Kvalita vazelin je na kolo dobra at uz pouzijes cokoliv. Pouzivam nejakou bilou litiovou Yaroline za par kacek a nestezuji si. Kupovat nejakou specialni drahou je uplne zbytecne.

      0 0
    • thulio  

      ja pouzivam nejaku bielu z velkeho suda co pchaju nasi mechanici do gulometov a podobnych zalezitosti na Mi-24 a pohoda :) a este ju aj sused pytal zhe do navijaka na udici je tiez vyborna:D

      0 0
    • lubos  

      hlavne takovou, kde je videt, ze vazelina potrebuje vymenit. Ne treba takovou cernou. Tam je videt prd.

      0 0
      • Radeq  

        Fakt? Vidis, ja sem chtel zrovna koupit tu cernou od Yarroline… proc je to taq blby videt, gdyz je vetsina lozisek apod. na kole stribrnejch?

        0 0
        • Jarda  

          Protoze vazelina zrala na vymenu zcerna, kdyz bude cerna od zacatku, poznas prd. Btw tu reakci na Ala Bundu jsi si mohl taky odpustit

          0 0
          • Radeq  

            OK, dik moc… to mi nedošlo… btw: reakci sem si nemoh vodpustit, páč mě to fakt naštvalo…

            0 0
    • pavelr  

      Děláš si z nás prdel nebo si opravdu pako?

      0 0
      • Brouk_Pytlik  

        ale jako fakt, stačí přeci zajít na pumpu nebo do mototechny a říct že chci vazelínu na kuličkový ložiska který se spíš pomalu točej a občas to přijde do styku s vodou. Koukneš co je napsaný na krabičce, zhodnotíš jestli to sedí a je to. Z toho mi vyšlo už před mnoha a mnoha lety že používám obyčejnou A0 bílou plus na mazání závitů aby nezarůstaly mam jednu starou co už trochu teče takovou skoro černou. na Parktůl prdim, značku platit nechci.

        0 0
        • Radeq  

          OK, mno… holt nejsem takovej biker… ;) jsou mezi nami i takovy ucha jako ja… ;)

          0 0
      • Radeq  

        a tobe sem zas proved co?! :-O

        0 0
        • pavelr  

          Lidi ti tady rozumně radí a ty postupně vytahuhuješ jednu drahou značkovou vazelínu za druhou. Kup si obyčejnou na ložiska a tu můžeš kromě vidlice používat na celý kolo.

          0 0
          • Radeq  

            ne, fph.. ja ty nazory posloucham… holt sem mel este par otazek na jazyku, taxem se zeptal…

            0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0
  • kovar

    chudáčku

    0 0
  • wroum

    ty prvni tri slova by sis mel kazdy rano hezky 10× zopakovat pred zrcadlem. a pak hura do skoly, ucit se psat.

    0 0
    • Radeq  

      Vy ste úplně stejná pakáž…

      0 0
      • Radeq  

        …nevim, jaky mas pravo nadavat nekomu do Mongola… ses snad nakej rasistickej nácek… nevim, co ti Mongolove udelali… nevim, jakej ma duvod takhle do nekoho rejt… zaloz prispevek, kerej se tyka stylu psani na foru a tam se klidne bav o tom, jakou mas vytribenou cestinu, ale tady, gde se mluvi o vazelinach to asi trochu nema smysl…

        0 0
        • kovar  

          slabomyslné bláboly

          0 0
        • wroum  

          napsal ze pises jak Mongol, ne ze si mongol (vypada to skoro ze nejen ze neumis psat, ale ani poradne cist). za dalsi jedinej kdo tady nekoho castoval nadavkama si byl ty a to este slovo Mongol a pako jsou oproti tvemu vyrazivu velmi jemny odvarek.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.