• bikemanx

    čus bikeři, poradte jak vyřešit problém s vůlí u přesmykače Deore. Má za sebou tak 4000 tis…Při jízde ani při přehazování to jbordel nedělá, ale věřim, že časem bude protestovat… předem dík sakul

    0 0
    • RomanH  

      Udajne to problem nedela, ja mam LX top swingu natoceno 20000 km, je tam mala vule, ale radi dale bez problemu (pokud mas cisty bovdeny). Jinak se ta vule da eliminovat gumickou, kterou zachytis za dorazove sroubky.

      0 0
    • Žanek  

      To by mě taky zajímalo. Já už jsem ve stádiu, kdy dělá bordel za jízdy – příšerně cinká a chrastí. Ale pořád řadí, takže čekám, až upadne a koupím XT. Ale má to tu výhodu, že ušetříš za zvonek :o)))

      0 0
      • jecnak  

        Tohle se resilo na jinych forech jiz neklikrat – je to klasicky problem TopSwingu. Spravit se to nijak neda – maximalne lidi natahujou mezi cepama paralalogramu gumicku. Jediny dlouhodoby reseni je Top Swing vyhodit a namontovat klasiku (Down Swing) – dela se uz i Deore, ale doporucuju XT – ta s tim problemy nema – paralelogram je totiz stale pod tlakem pruziny, takze i kdyz ma vakl, tak nechrasti.

        0 0
      • ivovi  

        Taky jsem mel uz 2× ten samy problem – Deore TopSwing dostal vakl. Po treti uz stejnou chybu neudelam, i kdyz o navarku na kosik kvuli DownSwingu prijit nechci. Nejak to radi, ale chrasti to. Pomuzou gumicky jak je napsano vyse. V mem pripade slo vzdycky o ztracenou pruzinku, ktera vymezuje vuli mezi cepy. Vypada neco jako roztazeny W, tedy takto nejak </> akorat kulaty, ne hranaty. Pruzinka je videt zevnitr pri pohledu od ramove trubky. Nechal sem si ji udelat – ohnout z pruzinoveho dratu a uz zas rok jezdim bez problemu, vule jen mala, tj. jako kdyz to bylo novy. To stejny plati pro LX TopSwing, i kdyz ta vule tam byva mensi.

        0 0
        • Lišák  

          O návarek na košík nepřijdeš. Stačí košík podložit cca třema podložkama pod každej šroub a máš to vyřešený. Mě u smyku LX 96 vznikl vakl asi po 2000km. Sehnal sem starou klasiku Exage-ve výprodeji asi za 250Kč a mám ho do dneška tj. asi 20000km :-) A vakl úplně minimální!

          0 0
          • ivovi  

            Jo, ale v mojem pripade bohuzel vychazi objimka primo na navarku, musel bych provrtat objimku. :-) Ale dik za radu.

            0 0
            • JD  

              Do objímky nevrtat! Vem pilník a navářku opatrně zarovnej s povrchem trubky Košík tam pude, žádnej strach. Dokonce, pokud objímka zakrejvá závit, stačí když košík drží na horním šroubu a místo spodního šroubu to chytneš plastovou svorkou (jak se s tim na závodech přidělávají čísla, ale větší)

              Klídek, vyzkoušeno…stále drží…

              0 0
      • FAH  

        Taky jsem ho mel a tyky mi vibroval. Vule byla nakonec tak velika, ze se mi presmykac zahakl za kliku, ohnul se do praveho uhlu a bylo to vyreseno.

        0 0
    • Staenly  

      Presne tak – gumicky, jak uz se tady psalo vys. V pelotonu jeste psali, ze pomuze gumickou jakoby spojit voditko presmyku se zperou zadni vidlice – taky to muze fungovat, ale todle narozdil od prvni moznosti vyzkouseny nemam.

      0 0
    • lubos  

      Jestli mas topswing, tak je potreba natahnout pruzinku, ktera vypada jak to napsal uz nekdo vys, jako W. A vypada jinak uplne zbytecne, jeji funcke je zrejme branit tomu vaklovani. Cili vybrat , natahnout, a je to. Ale buhvico to neni. Radsi down-swing.

      0 0
      • bikemanx  

        Máte zkušenosti se starým XT tak asi (99)????

        0 0
        • JJ  

          Mam,ale ne s topswingem.Mel sem klasiku a spokojenost maximalni, ale nepasoval mi na novej ram:(

          0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.