Pedály Shimano SPD M 520 x M 540

18 nepřečtených
  • te-pe

    Nevíte jaký je rozdíl v konstrukci mezi těmito pedály? Mám na mysli konstrukci osy a ložisek a jestli se na nich dají seřizovat vůle.

    0 0
    • pit  

      Mam 520-ky…neda sa na nich vymedzovat vola osky,ale za tu cenu…:-) Predtym som jazdil 505-ky a to sa neda ani porovnavat. Kym s 505 som mal niekedy problem vystupit a ako na potvoru v krizovych situaciach, u 520 je istota vystupu 99%.

      0 0
      • kovar  

        jaktoze neda? zkousel jsi to?

        0 0
      • Daf  

        Koukal jsem na strankach shimana na rozpad 959 a tam to vypada ze to pujde. Ty 540 vypadaj uplne stejne a ocekaval bych stejne vnitrni slozeni. Rozhodne tam neni kluzne pouzdro, takze vule tam muze vzniknout jen minimalni.

        0 0
        • metronom  

          A da se u 520 stelovat vule? Resim co poridit. Jestli 520, 540 nebo Ritchey logic comp V3. A jeste otazecka, jezdite nekdo DH pedaly s kleci na XC pro pohodu? Troch o tom taky uvazuju, jakoze bych si moh pri nejistote vycvaknout.

          0 0
          • Daf  

            To opravdu nevim na 100% ani u tech 540. Myslim si ale ze to pujde. Troufnu si rict ze prumysluve lozisko vevnitr neni urcite, protoze kolem tesneni na pedalu se ven vytlacuje vazelina. Ty 540 pujdou lepe rozdelat protoze je tam klasicka hlinikova matice, kdezto na 520 nejaka ozubena plastova.

            0 0
            • Otto  

              Vůle na konusech se dá štelovat vymez.podložka­mi…trvdil prodejce.

              0 0
              • Daf  

                Tak jsem vcera poprve rozdelal M540. Potvrzuji ze vnitrek je stejnej jako je na rozpadu M959 a vule se da normalne sestelovat pomoci konusu stejne jako u nab shimano.

                0 0
                • te-pe  

                  Takze u 520 by měla jít vůle seřídit taky, ne ?

                  0 0
                  • Daf  

                    Jde to urcite.U nich jsem to zkousel take. Je tam ale problem s tou plastovou matici. Jde povolit sikovkama pres hadr aby se neponicila. Na jednom pedalu v pohode. Na druhem problem protoze ta matice nesla povolit a praskla presne okolo zavitu :) Na funkci to nema vliv, ale pedal uz nikdy nerozeberu. Takze u tech M520 to chce jen pokud to pujde povolit s citem, jinak hrozi to co se stalo mne.

                    0 0
                    • Pavlos  

                      A to sem chtel jit do 520:( No nic tak si trosku priplatim:(

                      0 0
                    • Extremist  

                      Na plastovou matici existuje origos klic. Drive se dodaval i s pedalama, nevim, jak je to ted. Ja osobne mam 540 a jsem max spokojen.

                      0 0
      • vtx  

        No nevim, ale steloval vuli u na 505kach a muzu rict ze bez naradi to de pekne blbje. Ale povedlo se.

        0 0
        • kovar  

          aha, pouzival jsi zuby, nehty.

          0 0
        • Extremist  

          Na 505 a 535 jsem mel udelany klic. Udelal jsem ho ze 2 gola orechu potrebnych velikosti. Tu mensi jsem osoustruzil tak, aby se vlezla do te mensi.Na vetsi jsem pak navaril paku, do mensiho jsem narval racnu. Stelovani je pak hracka. Origil klic stoji skoro jako dvoje pedaly!

          0 0
    • Staenly  

      Myslis vuli vycvaknuti? Kazdopadne 540 maji lepsi osu nez 520, zachytnej system je stejnej…Myslim ze u 540 a 595 sou loziska v ose stejny (+ – samozrejme). Kazdopadne mam ted 540 a sem uplne spokojenej, ale na poradny hodnoceni je jeste dost brzo…

      0 0
      • metronom  

        Ne myslel jsem kdyz ty loziska chytnou vakl, tak jestli je mozny je dostelovat.

        0 0
    • Pekáček  

      Já si teda myslím že ty pedály jsou skoro stejný, liší se jen v přístupu do ložisek (plast nebo kovová matice) a osičce (15mm klíč/ 6mm imbus, 8mm imbus). Podle toho co jsem zatím u Shimana viděl tak jsou tam asi stejný kónusový ložiska. Ale určitě je lepší volba sáhnout po těchhle pedálech než po Ritchey V3 Comp, tam se vůbec nepovedly ložiska, osy a řešení prachovek.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.