• Belial

    Proč se mění vytahaný řetěz?

    0 0
    • pegal  

      proc menis sjety plaste? ..

      0 0
      • Belial  

        Protože špatně sedí a prokluzujou při prudkých výjezdech. Ale proč vlastně měním řetěz jsem nezjistil… Protože je o 0.6 mm vytáhlý, ale nezjistil jsem zatím žádné nevýhody tohoto vytáhnutí.

        0 0
        • Lance  

          zadne nevyhody totiz nejsou

          0 0
          • Lister  

            Do té doby než bude potřeba dát nějaký nový komponent pohonového systému pak se ti to skara projeví, ale pokud chcete najezdit dejme tomu tak 10 tis km a pak celý kolo vyhodit tak si dělejte co chcete.

            0 0
            • Lance  

              a proc to pises mi?ja ho pravidelne menim

              0 0
              • Lister  

                … zadne nevyhody totiz nejsou…

                Z téhle věty jsem tak nějak nepochopli že se o něj tak staráš :-)

                0 0
                • Lance  

                  Lance (18.07.2005 12:12:23)
                  > > > > > > > > > > > celopero
                  Kola myslel sem to ironicky, uz sem psal,ze nepotrebuju pouzivat smajly kdyz neco nemyslim vazne nehlede na to,ze mi je uplne jedno kdo tu co prodava

                  0 0
            • Belial  

              To je právě to. Řetěz HG 73 vytáhnu na nežádoucí hodnotu asi po cca. 1000km. Stojí cca. 450,– Kč. Kazeta stojí cca. 1000,–. Teď mám najeto asi 7000km na jednom řetězu a řadí v pohodě. Vytáhlý je asi o 1,2mm. Při pravidelném měnění by náklady byly 3150,–. Teď mně to bude stát asi 1500,–. Proto se ptám včem jsou ty skryté nevýhody vytahaných řetězů. Pokud nebudu muset měnit i kliky :-), ale to doufám ne.

              0 0
              • Lister  

                kliky ne, ale všechny převodníky a minimálně rolničky u přehazky nebo rovnou celou.

                0 0
                • fousek  

                  Kliky s prevodnikama 600, kazeta 600, rolnicky 300, retez 250 kc, normalne na retez za 250 najedu 600 km, ted sem to prehnal, takze sem ho tam nechal do ty doby nez se pretrhne nebo nez si koupim novy kolo, rekl bych ze kdyz na tom retezu najedu 4000 tak se mi to jeste porad vyplati ne?

                  0 0
                  • wbiker  

                    Máš nějaké zvláštní ceny.:-)

                    0 0
                    • fousek  

                      No nejak postradam smysl v tom mit spotrebni zbozi XTR a na gramy si taky nehraju

                      0 0
                      • wbiker  

                        Možná, kdyby jsi ten řetěz měnil, nemuseli by třeba kliky být spotřební materiál.

                        0 0
              • Paja  

                To je zvlastni, nezadouci hodnota je vytazeni 0,7–0,9mm (132,9) podle delky noveho retezu = 1000km a dalsich 6000km vytazeni uz jen o cca 0,5mm? Teda pokud to vytazeni o 1,2mm chapu dobre-tj. na 133,2–133,4mm.

                0 0
              • samotar  

                Tento výpočet platí, za předpokladu, že rovnoměrně ojíždíš všechny pastorky. Pokud na nějaké pozapomínáš, nepůjde na nich jezdit. U mne to je většinou malý pastorek, které zařadím jen na asfaltu a to občas. Takže se nepříjemného střílení můžeš dočkat už po 2000 km, pak je lepší měnit i řetěz už s ohledem na kvalitu řazení v plném záběru.

                0 0
        • rock  

          Protože ho dřív nebo později přetrhneš a s novým řetězem na patřičně jetém pastorku se ani nerozjedeš …

          0 0
          • kralovek  

            tak vyhodis jeden clanek spojis a jedes dal, ne?

            0 0
            • rock  

              Hmm, nýtovačku sebou sice vozím, ale že bych byl nadšený z nýtování někde uprostřed lesa, kde všechny mušky z okruhu 5km přiletí na oběd/večeři, to tedy nejsem … a když se řetěz trhne jednou, předpokládal bych, že všechny články jsou už v takovém stavu, že na další nebudu čekat dlouho …

              0 0
              • kajulka2  

                Kdyby jenom mušky, já jednou píchl uprostřed lesa, a než slezl z kola tak na mně sedělo 5 komárů a další lítali okolo, takže kolo na rameno a 2 km úprk z lesa ven

                0 0
            • Bulda  

              si delas kozy, ne? tady preci nejde o delku celeho retezu, ale o roztece cepu tj. delku jednoho clanku a kdyz jeden vyhodis, tak ostatni se asi nezkrati, ze..... uvazuj

              0 0
              • blue  

                a pointa je?

                0 0
                • enjoy  

                  lze to z toho pochopit.

                  0 0
                  • blue  

                    tak mi to prosimte vysvetli

                    0 0
                    • enjoy  

                      bez urazky,nejsem si jisty jestli to bude mit cenu,pokud si to sam nepobral.. pointa je,ze to tak proste nefunguje:-)). no dobre:-),proste z vytahaneho retezu neudelas novy zkracenim o jeden clanek. uz se uplne desim co se zase dozvim:-). resime takovouhle jasnou blbost a jak to vzdycky nakonec dopadne:-).neco mi rika,ze vam panove venuju moc svyho casu:-))

                      0 0
                      • blue  

                        aha, ja si to jen zapomel vytrhnout z kontextu diskuze

                        0 0
                        • enjoy  

                          taak,sikula:-). ne vazne,reagoval jsem jenom na jeden prispevek.uz se jdu stydet:-)

                          0 0
              • RomanP  

                Špatně si to pochopil, on nechtěl zkrácením řetězu řešit jeho vytažení :-))) ale to přetržení :-)

                0 0
          • Palo TT  

            Ja som ani extremne vytahanu retaz zatial nepretrhol. Len tie ocka, co su v retazi okolo kazdeho nitu sa zodrali natolko, ze zacali praskat.

            0 0
            • martt  

              to sa stalo aj mne. A bez tych kruzkov ta retaz uz jazdila zle. Pre tych, co si to chcu vyskusat: retaz sa mi podarilo vytahat asi na 135mm.

              0 0
              • JSt  

                na zimaku mam cca 134,8 (na sedmikole) po nejakech 20k. uvidime kam az to pujde… :)

                0 0
    • R.1  

      Proc? Proc? Belial, proc,ja se ptam, PROC?? Nebud hlupy jak Irenka :))

      0 0
    • tom@s  

      zásadně neměnit!!! co se roztrhne, tak se i spojí, ne???:)

      0 0
    • kralovek  

      rek bych ze dobry postup by mohl byt tocit cca 3 retezy porad dokolecka … a az to zacne preskakovat, vymenit vsechno zubaty … tim se da podle me v pohode dojet aspon na 10k

      … no taky asi zalezi jestli se jezdi svihove , nebo silove, coz je bohuzel muj pripad

      0 0
      • Belial  

        To je dobrý postup. Už to někdo někde popisoval.

        0 0
      • Daník  

        Těžko přesně spočítat,ale na zimákovi jsem na měnění rezignoval a po nějaké době (nevím přesně snad ani ne 10–15tkm) je na odpis řetěz, kazeta, převodníky a tomu odpovídá i funkčnost řazení a přeskakování řetězu-takže nutná výměna za x tisíc. Naopak při pravidelném měnění řetězu budu na 10tkm potřebovat cca 7 řetězů HG53 á cca 300, tj 2–2,5tk takže to vysloveně výhodně finančně nevychází ani pro jeden případ. Ale v případě výměny řetězu je vše solidně funkční.

        0 0
        • Dumbo  

          myslím ze aj s novou retazou sa opotrebuju prevodniky a kazeta… ak by si menil retaz kazde dva mesiace tak ich to nezachrani…

          0 0
    • Daf  

      Protoze to hur radi, a s opotrebovanim retezu je riziko pretrzeni mnohem vetsi.

      0 0
      • Belial  

        Možná mám nějaké zmenšené nároky na řazení, ale hůř to neřadí v žádném případě. Alespoň ten můj případ.

        0 0
        • pegal  

          Me jakmile to nepreradi za 0,15 sekundy tak uz to spatne radi ..

          0 0
          • Mamutt  

            Tak přesně to neměřím :-) ale je také pravda, že nároky rostou spolu s použitou sadou – Deore řadí skoro pořád stejně (není co by se mohlo ještě pokazit), na X.0 zhoršenou reakci sjetých převodů už poznám.

            0 0
        • Daf  

          S novym retezem to na pastorky nabiha mnohem lip. Ale hlavne kdyz ti prdne retez v zaberu muzes si dat pekne na hubu.

          0 0
          • Beeda  

            jako ja a to byl retez skoro novej:-) B.

            0 0
          • Dr.Xander  

            Já sem přetrh řetěz úplně novej na úplně novym kole:-) Jel sem do takovýho krpálu po šutrech, najednou se ten řetěz roztrh a pak sem už nestich vyšlápnout a prd sebou do šutrů :D jel okolo mě biker a čuměl na mě co sem za neschopu..

            0 0
          • CZiko  

            jo to řazení jsem poznal… začínal jsem mít vytahaný řetěz a na přehazce asi v půlce tahu, když jsem chtěl přeřadit na větší kolečko, řazení nereagovalo… přehazka se posunula, ale jak se ten řetěz vykřivil, tak nebylo schopné přeskočit. Jen jsem dal nový, už to jede…

            0 0
            • JSt  

              a nestacilo vysroubovat trochu sroub na radicich pakach. mne to vetsinou (teda spis vzdycky) pomohlo

              0 0
    • Mamut  

      Jazdil som Sram PC 61 v rokoch 99–01 a najazdil som asi 7000 na jednu retaz a behalo to v pohode. Retaz som v zivote neroztrhol, viem radit.

      Momentalne jazdim 3 retaze uz asi 4. rok a v pohode. Aspon mozem vzdy mat cistu retaz po ruke a prat mozem ked mam cas.

      0 0
      • Belial  

        To jsem si právě myslel, a proto jsem ten pokus i dělal. Myslel jsem, že je to v nějakých náběhách a kdo ví v čem ještě, ale prd. Normálně to jezdí dál.

        0 0
      • Troll  

        No me jen vymena retezu prijde dostatecne spinava prace na to, abych to pokud mozno nedelal. Zrovna o vikendu jsem pretrhl retez. Jedu si tak do kopce a najednou si nejedu.:-( ale je pravda, ze tenhle retez jsem nytoval uz 2× a docela jsem ho mechanicky ponicil, vsak uz jde taky na vymenu.

        0 0
    • adco  

      Po vcerajsej vymene retaze (HG93, 132,9mm, po cca.2000 km, na poslednom maratone pri silnom zabere zacal preskakovat), som bol dnes na svihu s novou (CN7701). Vyznamne tichsi chod, rychlejsie radenie.(Prevodniky aj pastorky XTR).

      0 0
    • mosquito  

      ja retez menim cca po 6–7tis km vcetne pastorku, connex retez – sram kazeta a porad pohoda, predek jsem ani po 25tis nemusel menit

      0 0
      • Beeda  

        Ty jo lidi jak to delate, ja HG53/73 po 1000–1200, a ultegra 10 po nakejch 1800–2000. B. PS: jezdite porad z kopce :-)

        0 0
        • Bulda  

          kdyz vidim, jak mas od smiru zasrany pastorky i retez, tak se ani nedivim, neni treba jen mazat, spravny postup ja tento: otrit nalepenou spinu, namazat, znovu otrit (tentokrat mazivo, ktery nezateklo do cepu retezu) nase zkusenost (ja daf baf haf naf a spol :)) ja, ze ja lepsi retez trochu sussi a cistej, nez celej od oleje, na kterej se hned nalepi plno bordelu

          0 0
          • Bulda  

            jo, a jezdime Campa C9 i na biku, to taky udalalo dost (prechod ze sramu)

            0 0
          • Beeda  

            jeee ty jsi sikovnej, nechces svoji dovednost obcas uplatnit u me :-) B.

            0 0
          • wbiker  

            Nechi prudit, ale očištění řetězu zvenku moc životnost neprodlouží.

            0 0
    • Vrci  

      Třeba proto, že mám dvě sady kol na kterých najezdim hodně rozdílné množství kilometrů a potřebuju aby obě kazety byly v dobrým stavu a ne jedna ojetá a druhá jako nová.

      0 0
      • Fordon  

        Já sem si nechal teď vyměnit řetěz prý už hrozilo poničení pastorku… A zdá se, že když teď hodně zaberu tak to přeskočí zoubek nebo dokonce několik zoubků… :( Čím to?, že bych přece jenom ten pastorek vydrtil?

        0 0
        • Jenda  

          nech to sednout tak 100–150 km kdyz to bude moc casto delat i potom je to zraly na vymenu.

          0 0
    • lubos  

      Tak jsem si zmeril na sterym pevnaku retez, a ta ma 134.4 :) Nic tomu neni, funguje bez problemu.

      0 0
      • Santus  

        taky mam na starym kole 134,3, uz to budu menit, dam tam nejakou zanovni 133, snad to kazeta veme:-)

        0 0
    • Fordon  

      Co všechno bude pak zralé na výměnu?

      0 0
    • boboman  

      nechce sa mi zakladat novu temu, tak to hodim sem…mam kazetu SRAM PG-830 (8kolo) a prehadzovac Deore, no a moja retaz (nejaka KMC) je na konci so zivotnostou a na radeni to je poznat…no a neviem co tam kupit, lebo keby som chcel ulahodit prehadzovacu tak kupim nieco od Shimana, keby som chcel dokonale ladit s kazetou, tak kupim nieco od SRAMu…predpokladam, ze to su tie retaze a komponenty viac menej kompatibilne, ale co je podla vas lepsia volba?

      0 0
      • pos3k  

        je to sumak, je to kompaktibilni (ja mam jen kazetu sram (8), zbytek shimano). jestli sram (rychlospojka) nebo shimano nebo ostatni je tedy jedno. btw jestli poznavas konec zivotnosti retezu podle toho ze to blbe radi, tak potes padlistu zdar bajk

        0 0
        • boboman  

          no na ten koniec retaze ma tak nejak upozornilo jej roztrhnutie minuly tyzden, a potom mi nejak doslo ze to, ze nemozem uz mesiac riadne naladit prehadzovac moze byt aj retazou :) …som jej odchod este necakal, mam na nej 1200km a nie som ziadna tazka vaha…mna len zmiatlo, to ze ku kazdej retazi pisu doporucene sady, dufam ze nevadi ked kupim retaz napr. na X-9 (cisto teoreticky) a je tam ubohe Deore?

          0 0
    • SELMIRA  

      protože dyž vyjde z módy… asi :o)))

      0 0
    • dieegoo  

      ted takovej uplne blbej dotaz… k cemu je dobra ta rychlospojka? Stejne musim mit nytovacku na upravu delky retezu ne?

      0 0
      • Meesha  

        muzes ho treba sundat, kdyz ho chces vycistit a to je stejne zbytecny, takze jeji vyznam sem taky nepochopil – akorat jedno moje roztrzeni bylo ve spojece… :-/

        0 0
        • dieegoo  

          no prave, taky si myslim ze musi byt nepatrne mene pevnejsi nez klasicky retez

          0 0
      • enjoy  

        to je jenom pro ty co ho chtej bezduvodne sundavat:-) jinak teda nevim,me se to nepodarilo:-))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.