• mm

    ahoj, dnes sem dal na kolo ocistenou sedlovku a co 2 kilometry mi zajela asi o 3cm. utahoval sem porad vic a vic, ale nepomohlo to. pak sem to poflusal vodou z camelu a pres 50km to vydrzelo a pak zas… co s tim? objimkou s inbusem nechcu, behem vyjizdky menivam vysku sedla. jo a mam na sedlovce vrypy v miste „prurezu“ v ramu u objimky. dik M.

    0 0
    • Jogador  

      Tak to tu dlouho nebylo:)

      1. smirgl papírem zbruš vnitřek trubky i sedlovku
      2. můžeš vložit tenký plech, třeba nastříhanou plechovku
      3. ale stejně to tam pak trochu promaž, jinak ti to bude šíleně skřípat…
      0 0
      • mm  

        historii sem prosel, ovsem sem dost na pochybach, jestli mi ten plisek z plechovky bude drzet na miste, kdyz budu menit vysku sedla..

        0 0
        • pos3k  

          nebude

          0 0
        • Jogador  

          Já jsem kdysi na starém kole tam vložil normální plech 0,6 ale měnil jsem tim i průměr:) Jinak mě to taky zajíždělo, na plíšek se vybodni, osmirgluj sedlovku i vnitřek, jestli máš černou sedlovku, tak počítej, že tam už moc černá nebude, ale zajíždět nebude…

          0 0
          • mm  

            a kdyz to po osmirglovani striknu sprayem, tak se asi hned odre, a bude asi kluzci nez elox, co?

            0 0
            • Jogador  

              Netušim, já to osmirgloval, namazal a utáhnul a vpoho, ale spíš jde o rám, hlavně se věnuj rámu, změnil sem rám a sedlovka na styrým nezalízajíc na novým zalízajíc…

              0 0
        • Pá-dlista1  

          Ciste teoreticky, bych plisek nad sedlovou trubkou ohnul smerem ven a nechal tam 2–3 takohle „capičky“ a ty uchytil pod sedlovou objimku… teda ja bych si radsi sehnal sedlovku odpovidajicich rozmeru, ale.. :)

          0 0
      • scret  

        hmm,dobry no. a kdyz mam karbonovou sedlovku,mam osmirkovano,mam tam plisek,odmasteno a samozrejme spravnej prumer a porad zajizdi..Co ted???A fcil mudruj:)

        0 0
        • mm  

          aspom nejsem sam. mozna by to chtelo misto plisku neco mekkciho. pokud je to technologicky mozne, necham si vytocit vlozku ze silonu.

          jeste mi vtta hlavou omotani sedlovky izolackou. nekde sem to tu cetl, ale je to prasarna (-:

          0 0
          • scret  

            hmm,ja tam bohuzel silon zadnej uz nenarvu,sotva se mi tam vende plisek:(ale izolacka by mohla fungovat,ale prasarna je to teda mega

            0 0
        • jonti  

          mne sa celkom osvedcilo dat tam kus papiera, drzi to ovela lepsie ako kus plechovku, a tak raz za rok to menim. Samozrejme, nie je to riesenie ak chces menit hlbku zasunutia.

          0 0
          • mm  

            doufam, ze ten papir pri tak velke spotrebe recyklujes (-:

            0 0
        • MARIN  

          a co objimku mas ji na rychloupinak nebo jen na sroub?

          0 0
    • vladaza  

      řešil jsem a uspokojivě nevyřešil – karbonová sedlovka a karbonovej rám, naposledy jsem tam narval /vložka se tam žádná nevleze/ proužek alobalu a dotáhnul jako zvíře. no – držela. dotazem u dovozce GIANTU / rám/ mi bylo doporučeno toto – sedlovku nastříkat lakem /třeba na vlasy/ a to lepivý místo poprášit jemným brusivem ze šmirglpapíru. to jsem zatím nezkoušel. momentálně připravuju montáž odpružený sedlovky Cane Creek, ta je z ALU a měla by mít drsnější povrch. brácha to vyřešil tak, že na sedlovku přidal objímku , co se na ni montuje odrazka a čuňácky dotáhnul. drží. osobně nikdy posed neměním a ten upínák bych asi nahradil objímkou na imbus

      0 0
    • jecnak  

      Nacpat misto plisku jemny smirkovy papir, pak to drzi.

      0 0
    • Coudy  

      Ak by si predsa len chcel objimku, tak BBB vyraba specialnu objimku na karbonovu sedlovku, je inac tvarovana ako obycajna objimka. Cena okolo 220 Sk.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.