• Andrew

    Poraďte jak moc utáhnout sedlovku (samozřejmě že pořádně). Bojím se abych neublížil rámu v místě uchycení. Nevím co hliník snese. Už v 1/3 dráhy rychloupínáku cítím znatelnej odpor a na konci je to celkem nafest. I přes to po nějaké hrbolatější pasáži zjiš?uju že zase o trochu zajela. Co takhle ji nečím omotat (izolačkou). Nevím jestli ji tam ale pak strčím. Na předchozím kole byla sedlovka zdrsněna drážkováním. Tady je hladká

    0 0
    • kovar  

      zkus odmastit sedl. trubku vevnitr a sedlovku, mi to pomohlo

      0 0
    • Lucka  

      Kdzy ji omotas, tak si muzes poridit rovou jinej prumer, neb uz ji tam nenarves:-)). To odmasteni urco zkus, pripadne jemne necim zdrsnit.

      0 0
    • Siddha  

      neco dovnitr narvat, nebo necim „zaprasit“ aby se trosku zvetsil obvod…

      0 0
    • lubos  

      Mne nastesti i kdyz sedlovku navazelinuju, tak nezajizdi .. klep,klep.

      0 0
      • pali  

        voli by som iný priemer

        0 0
      • Roman  

        Já ji mám taky namaštěnou, aby to snad ani omylem nevrzlo, no a teď abych se bál, abych sebou nevrznul já sám, až mi ta sedlovice po té vazelíně zajede…

        0 0
        • pali  

          sedlovku mazem vazelínou aby nevrzgala este sa mi nestalo aby sa zasunula a nedotahujem upinak na krv je to v priemere

          0 0
    • figur  

      Mám stejnej problém,přitom sedlovka rozměrově sedí,ale podílí se na tom hodně vyhlazenej povrch černé sedlovky.V případě přírodního duralu se to asi nedějě,protože se to kousne.Odstranil jsem to vložením plechové planžety z plechové krabičky od jedněch bombónů,kterou jsem oboustranně sjel šmirglem.Má to sílu několika setin mm.Sedlovku jsem máznul vazelínou,planžetu (vložku) dal do rámu a sedlovku nasadil.Vložka se ani nehnula,jde to o něco tíž a vsadím se,že to bude držet.Taky jsem to měl utažený na krev,dokonce jsem koupil i jinej šroub bez exentru.

      0 0
      • pali  

        mam ciernu sedlovku a v mieste najvacsieho namahania je uz vyhladena,ked povolim upinak sama zapadne az po zamok

        0 0
      • lubos  

        prirodny dural, lol :-) (nic v zlom :) ale myslim ze budes mat aj pravdu s tym povrchom … ja mam totiz obycajnu IKE sedlovku a ta vylestena nie je.

        0 0
        • martt  

          my teraz mame jednu karbonovu a tu treba fakt silne utahovat. Hlinikove su v pohode cierne aj normalne.

          0 0
          • kovar  

            take jsem s hlinikovyma s klasickou povrchovou upravou nemel problem, problem nastal az u odpruzene RS, ktera je anodizovana jako nohy odpr vidlice, ta zajizdela pekelne, ale jak jsem zminoval, odmasteni pomohlo

            0 0
    • Andrew  

      Díky za rady, včera jsem pečlivě odmaš?oval ale ještě nevyzkoušel. Uvidím jestli to bude stačit

      0 0
      • MartinXC  

        Jestli nebude, vyzkoušej na poslední zasunutý cm slabší Loctite. Pro demontáž stačí nahřát fénem. Mě takhle zlobil Thomson s přesně obráběným a lakovaným povrchem. Utahovat víc nemělo smysl, Loctite pomohl (zatím).

        0 0
      • Milos  

        Dej pozor aby ti nesrostla z ramem urcite je dobre sedlovku lehce maznout vazelinou.Ja na ni mam udelanou rysku a pouhym okem mam kontrolu jestli mi zajela.Vetsinou kdyz zajizdi tak je to problem rychloupinaku.

        0 0
    • K2  

      A co tak tu část, která není vidět lehce natřít chemoprenem nechat zaschnout a pak třeba ráno namontovat. Sundat to jde v případě potřeby bez problémů a hladký povrch to rozhodně není – klouzat by to nemělo. PS: Zatím jsem nezkoušel:)

      0 0
      • figur  

        Asi by to pomohlo.Já jsem ještě zkoušel oboustranně lepící pásku,ale obě řešení mají asi společné to,že je potom lepší s tím nehýbat (nechat sedlovku ve stejné poloze).Jinak beru zpět slovo přírodní ve spojení s duralem.Doufám,že většina,stejně jako já myslela barevně neupravený dural.

        0 0
    • Lucka  

      A co treba sï poridit zamek bez rychloupinaku, ale na sroub…

      0 0
      • figur  

        Zkoušel jsem BBB,moc to nepomohlo,navíc to bylo užší – nevím,jestli to nebylo míněný na silničku.Taky ten šroub je dost vetchej.Ale možná jsem blbě koupil.

        0 0
        • Lucka  

          Pekyny zamky dela Author(zadna propagace), ma tam ocelovou vlozku se zavitem…

          0 0
          • figur  

            To bych musel ten authoráckej emblém přetřít.Nemám vůbec nic proti Authorovi (jednoho jsem už spokojeně sedlal),ale teď mám RM k tomu by se to nehodilo.Nápis sice nejezdí,ale mám to rád sladěný.Díky za typ.

            0 0
    • hmm  

      Na tohle mi zabrala 100% a jedině objímka na imbus!

      0 0
    • Andrew  

      Tak i po odmaštění furt zajíždí potvora. Uvažuji o kroku 2-zdrsnění šmirglem. Jen tak mimochodem co to pro vás znamená „utáhnout na krev“. Bojím se že něco urvu nebo něco praskne a určitě to bude ta část, která je nevyměnitelná – třeba ukončení rámu

      0 0
      • Twisp  

        Toho bych se nebal. Ja to mam taky utazeny na krev.

        0 0
      • MARIN  

        Taky sem kdysi sedlovku utahoval na krev az mi z toho praskla objimka(samostatna) a 2× prasknul sroub pak jsem sedlovku omotal ani ne po celem prumeru tenkou izolepou a byl klid prestala zajizdet i bez dotazeni na krev :)

        0 0
      • borda  

        tak tenhle problem resim uz pekne dlouho – dural ram a cerna sedlovka rytchey pro. jestli se ti podari tomu zajizdeni nejak zamezit dej prosim zpravu na ruzicka@orlik.cz. diky

        0 0
        • figur  

          Máš nahoře moje řešení.Funguje to zatím bezvadně.Paradoxem je,že jsem ten problém chtěl řešit změnou sedlovky a napadla mě právě Ritchey Pro.Je to ale zjevně v kombinaci více vlivů.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.