• 0v0ce

    Poptam se vice lidi abych dostal na vec obektivnejsi nahled.

    Jak se starate o svoje kolena precijenom nejsme stroje a chceme jezdit (nekteri) co nejdele.

    Nejake provozni skusenosti,su­plementy,vyzi­va,obleceni a vse ostatni co pomaha si kolena a nejen je udrzet pokud mozno co nejdele v lepsim a hlavne bezbolestne funkcnim stavu.

    0 0
    • Meesha  

      Hlavne v teple! Chlad je jediny, co mi na kole na kolenou vadi. Kolena mam zrychtovany z florbalu, ale na kole je to vsechno v pohode. Obcas to tam trochu prochroupne a pak v pohode. :-)

      0 0
    • zapi  

      Nijak. Ale vystrašili jste mě a snažím se jezdit v dlouhých kalhotech když se ochladí..... Až doslouží pořídím si nové.

      0 0
      • 0v0ce  

        jo ja si to poradne uvedomil v patek..byl jsem u veterinare se psem a ten tam mel pro prdel vystavenej umelej kloub (lidskej) na monitoru u pc no nevim jestli bych to chtel nosit.-)

        0 0
    • Eila  

      s kolenama nemam problem, ale ramena mi nesmeji nastydnout,a to je problem, protoze ani moc vest a podobnych veci nema ramena zakryty, takze hrejivka, moiru duo s kratkym rukavem a bundu

      0 0
      • Volf  

        S tou hřejivkou si koleduješ docela o malér, protože tam jde o víc pocit než skutečný ohřev kloubu a jednou se můžeš taky pěkně divit.

        0 0
        • Eila  

          mam primo sportovni mast hrejivou.. pouzivam ji malo, ale pomaha aspon trochu

          0 0
    • rock  

      Teplo – a mně pomáhá 1× za 1–2 roky kůra kloubní výživy (Gelart apod). U mne už to ale není prevence (bohužel), aly myslím, že trocha želatiny uškodit nemůže …

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já mám na začátku sezony bolavý úpony, tak to mažu nějakou ibuprofenovou mastí jako prevenci proti zánětu. Jinak v pohodě.

      0 0
    • ada  

      Teplo a nepadat na kolená. :o) V zime som blbla na snehu a ľade a stále veselo padala ako znitá hruška. Vtedy som si z toho nič nerobila a smiala sa tomu, teraz sa už tri mesiace napchavám Colafitom, GS Condrom, mažem Dolgitom, Fastum gelom, Ibu hepa a je to nanič. V kopcoch sa možem zblázni? z toho ako tie kolená bolia. :-/

      0 0
      • Nodar  

        souhlas :-) na běžkách jsem dost rychle sjížděl asfaltku pokrytou jen cca 5 cm prašanem. Všecko dobré, než jsem najel na schovanou větvičku. Běžky mají takovou blbou vlastnost, že člověk nemá uchycenou patu, tak jsem šel rovnou na kolena :-(. No a na to jedno jsem následující 2 roky nedokázal dosednout, bolelo jako sviňa. Už jsem si myslel, že se to nespraví, ale po těch 2 letech to přešlo … takže fakt opatrně. Raději si jednoduše zlomit hnátu, než odepsat nějaký kloub.

        0 0
        • ada  

          To mám pekné vyhliadky, 2 roky. Možno. Ojojóóoj :o)

          0 0
          • hydrant  

            nebo taky dýl . . . celá naše rodina má problémy s kolenama, naneštěstí nejsem výjimka a proto ti přeju hodně štěstí ( a zdraví ) :-) a když daj pokoj kolena, najdou se občas jiný cyklistický bolístky, abych nejezdil příliš :-(

            0 0
            • ada  

              V mojom prípade: za blbos? sa platí :o))

              0 0
              • hydrant  

                jsem myslel, že holky, i když ne z cukru, si dávaj bacha, aby neměly na nohách modřiny :-)

                0 0
                • ada  

                  To jo, ale niekedy to nevyjde :o) A keď chýba technika, tak sa padá jedna rados?. Teraz už padám menej, ale modriny mám stále. Si vravím, že teraz sa to učím a potom budem strúha? frajerku. :o))))

                  0 0
                  • hydrant  

                    tak buď opatrnější, s potlučenými koleny ani frajerka moc bodů nenasbírá :o)

                    0 0
    • Thomas  

      Hmm ma pretrzeny predni krizovy vas. A dle doktoru kdbych nejezdil na kole tak uz bych byl pod kudlou :-). Ale neni to na tezke prevody ,ktere jezdim radeji.

      0 0
      • Creckx  

        Nech si to v zimě srovnat, sice si tak 3 měsíce nezajezdíš (pokud tedy jezdíš FR nebo něco takovýho tak půl roku), ale pak to je super běhat bez ortézy, skákat bez přeskočení kolene atd.:) Věř mi, měl jsem to samý…

        0 0
      • Lada1  

        Jak ti muzou vadit tezsi prevody ? Pri sllapani neni koleno namahano v rotaci a ani nijakou bocni silou, coz jsou dve „veci“, ktere ti davaji znat, ze nemas ACL. Jinak ti raky doporucuji platisku.

        0 0
        • lubos  

          Ojojoj, to si pis, ze tezky prevod ze sedla davat kolenum zabrat. Jinak sice jako treba beh dolu kopcem ale i tak.

          0 0
        • Thomas  

          To nevim :-) Ale je to tak !

          0 0
    • Lister  

      Nepodceňovat rozahřátí – prvních 15 minut na kole pěkně v nízké intenzitě, pak se protáhnu. Pěkně v teple – pod 16 stupňů beru minimálně zateplené nákoleníky Poslouchat svoje tělo – pokud něco bolí tak tomu dát klid na odpočinek Jezdit švihově nervat to tam silou Dobře si nastavit posed – pokud budeš sedět moc vepředu, tak tím moc zatěžuješ šlachy Správně si nastavit kufry na tratrách Speciální vyživa pokud najsi profík a nemáš potíže tak podle mě moc nemá smysl – důležitější je pestrá plnohodnotná strava.

      Možná jsem na něco zapomněl, ale tohle je asi to nejdůležitější.

      0 0
    • black.horse  

      O kolena se starám asi ze všeho nejvíc, páč zásadně vozím na nich chrániče:-) Buď klasické s holení od Foxe 911 a nebo velký freestylový K2… Radši jedu bez helmy než bez ochrany nohou a rukavic;-)

      0 0
    • orca  

      Je dobře že se ptáš. A podle toho kolik potkávám ráno lidí v kra´tasech je dobré myslet dle mého na kolena včas. Až se ozvou už bude více méně pozdě. To co tu bylo řečeno TEPLO . Ráno kra?asy a přes ně dlouhé a domů odpoledne v ba?ohu. Nestyď se že ostaní mají kra´tasy a ty dlouhé, za čas se ukáže prozíravost. Dobře nastavené kufry taky nepodceňovat . Trvá to pár dní než člověk najde tu svoji optimální polohu.

      0 0
    • climber  

      S koleny je třeba zacházet jako se všemi ostatními klouby, nezapomenout, že zatímco sval se pohybem rychle zahřívá u kloubu je to daleko větší problém – takže chránit proti chladu. Vždycky mě na jaře děsí perspektivní revmatici, kteří v pekelný kole vyrážejí v krátkých elas?ákách. Navíc (nevím jestli se s tím názorem ztotožní i ostatní) rozhodně nemůže uškodil užívat podpůrné prostředky – já pravidelně požírám Flexit. Pokud jde ale o klouby, tak z biku mě bolí o poznání méně než třeba z běhání. Když jdu běhat tak po hodině běhu mě kolena bolí už docela dost. Po hodině na biku je to cool.

      0 0
      • climber  

        Oprava revmatici vyrážejí v pekelný kose a ne v pekelný kole

        0 0
    • peky  

      Mě pomáhá jednou za půl roku Geladrink a jednou týdně se skočit pořádně najíst. Možná bych to zvládl i bez toho geladrinku. Ale opravdu jednou týdně se dojít pořádně napapat (dát si nějaký šlachy tlustý) prostě chodím na koleno. Dobrota a pomáhá.

      0 0
      • ota  

        svatá pravda,tu želatinu rozhodně v přírodním stavu,už jsem to slyšel i z odborných míst.tlačenka,ko­lena,gumoví medvídci :-),přinejmenším levnější a chu? nesrovnatelná.

        0 0
    • mlyny  

      Zrovna včera mi vykládal brácha, jak byl u doktorky, že ho bolí koleno a ona na to, že má totálně zkrácený svaly a že se mu posunul úpon od tý kosti, co je nad kolenem až někde pod koleno a ten sval mu moc narostl. S hrůzou zjistila, že si absolutně nedá v leže na břichu chodidlo k zadku. Takže asi protahovat, protahovat a protahovat…

      0 0
      • hydrant  

        to jako Zdenda ?

        0 0
        • mlyny  

          Nee, já mám bráchy dva. Zdeňa snad není tak blbej, aby neprotahoval…I když… :-)

          0 0
          • hydrant  

            jo doufám, že protahuje a a? v tom pokračuje, moc se na něj těším a držím mu palce do terénářské sezóny ! :-)

            0 0
            • mlyny  

              No, doufám, že to letos bude alespoň tak dobrý jako vloni. Zdá se, že konečně po letech přišel na to, jak dělat výsledky… Bylo na čase, 30 se blíží a ono to taky nepůjde závodit donekonečna.

              0 0
    • kurýr na bajku  

      Sem se úplně zděsil, jak málo z vás používá kloubní výživu !?! Já teda najezdim něco kolem 20 000km ročně a dybych nebral tak nevim nevim. Zrovna teďka to vod nás jeden kluk vodskákal, že nemůže ani chodit. Doporučuju Proenzi, GS Condro, Artrostop, ale Gelatinu nikoliv protože ta už je překonaná.

      0 0
      • Lister  

        Tak se klidně děs dál, prtože pokud někdo jezdí běžným způsobem kolem těch 5 tis a má zdravé klouby a dobře se o ně stará a jí plnohodnotnou stravu, tak nic takového nepotřebuje. O tom jsem zase 100% přesvědčený já a mám to taky vyzkoušené na sobě – pokud jsem na klouby sral tak jsem za půl roku zkončil na ortopedii pak jsem taky dlabal něco podobného, ale výsledek 0, až změna chování, bez přetěžování, bez prochladnutí, s řádným protahování mi přinesla úspěch a jsem 5 let bez potíží.

        0 0
      • zirecek  

        Drtiva vetsina kloubnich vyziv se miji ucinkem; to je lekarsky overene. Bys ten kolagen tam musel strikat injekcni strikackou primo.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.