poradí mi zkušený cestovatel?

58 nepřečtených
  • dada

    Mam takovy lama dotaz? Pokud jedete na vícedenní trek s bagáží včetně stanu jak hlídáte kolo přes noc? Předpokládám že do stanu si ho nedáte a pokaždý hledat kemp kde ti kolo schovaj třeba v recepci mi přijde dost omezující. Dik dáda. Jo a když už o tom mluvim nechystate se někdo vyrazit jen tak po vlastech a hospodách českých začátkem července jak sou ty svátky? Zatím to vypadá že budu sám…:(

    0 0
    • Paja  

      Kazdopadne kola zamykame, cim vic tim lip. Moznost 1: casto spime bez stanu, bud pod sirakem nebo nekde pod pristreskem (bus zastavka, posezeni se striskou u hospudky, apod:) takze pokud by nekdo delal u kol ramus, vidis na nej. Pokud spim ve stanu, jsem o neco nervoznejsi – kdyz clovek pres plachtu jen slysi, tak slysi travu rust:) casto jeste privazu tmavym provazkem kola ke stanu (predpokladam, ze by si ho zlodej treba nevsiml a zboril stan) Kazdopadne se snazime spat vzdycky stranou, abysme nebyli na ocich.

      0 0
      • dada  

        hmm takže přivázat si kolo neviditelným provázkem k noze…to není zlý ale šikovnej zloděj ten provázek stejne najde. Už to vidim že se nevyspim protože budu celou noc čekat kde se co šustne…

        0 0
        • Paja  

          Nesmis byt takove pesimista:) provazek myslim najit nemusi, protoze nepredpoklada, ze tam bude a kdyz si bude moc svitit, spis te vzbudi.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Myslel som, ze som genius ked som v pivnici priviazal k biku rybarskym vlascom konvicu na polievanie. K druhem u tiez nieco podobne na robenie kravalu. Aj tak oba ukradli a vlasce boli prerezane, teda hladali nieco takeho. Aj zlodeji citaju pravdepodobne taketo navody.

            0 0
            • -b-n-x-  

              ja bych privazal ke kolu spagatku vice. Jeden trochu napadny aby si po jeho prestrizeni zlodej myslel, ze uz ma vyhrano a dalsi 1 nebo i vic pokud mozno neviditelne, tezko zjistitelne.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Na druhou stranu tim napadnym jen zlodeje upozornis na to, ze by tam neco takoveho mohlo byt a on si na ostatni uz da pozor.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  ale tim, ze si na ostatni da pozor znamena, ze bude muset podrobne prozkoumavat cele kolo, jestli nahodou jeste nekde neco neni. O cemz pochybuji, ze by to nejakeho zlodeje bavilo. Ten napadny provazek bych ale zase tak napadne nedelal. Spise tak normalne.

                  0 0
    • jecnak  

      Na cestovani po vlastech ceskych nemam nervy, ale v Rakousku kola nikdy nezamikam, jedine kdyz jdu na cely den nekam pryc z kempu a nechavam tam stan atd.

      0 0
      • dada  

        hmm..tos mi pomoh…

        0 0
      • venca1  

        Pozor: i v Rakousku můžou být češi!

        0 0
        • jecnak  

          Cechu tam kam jezdim zas tak moc neni – zatim jsem tam videl jen 4kousky (a ty jsem poznal na 1. pohled). V kempu jsme zatim zadnyho nevidel.

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Odkud se sem asi vozi ta kradena kola? ;)

        0 0
    • Habib  

      Hele, kdyz jsme byli na mesicnim vandru, tak jsme nemeli stan, ale platchu cca 3×4 metry, nekolik metru spagatu a staveli jsme jen takovej pristresek. A kola jsme pouzivali jako nosnou konstrukci…takze ze by ti ho nekdo ukrad aniz by jsi to zaregistroval, to nehrozilo…Je to mnohem lepsi nez spat pod sirakem, nejses mokrej od rosy a tak..Projeli jsme tak kus jizni Evropy a bez nejmensich problemu.

      0 0
    • mosquito  

      ahoj .. reseni je snadne, staci vyresit 2 veci

      1. clovek se musi vzbudit

      metodou pokus omyl se mi podarilo vymyslet tento alarm ktery je aktivovan prerusenim dratku

      http://www.morkovsky.com/…o/alarm1.jpg

      a nebo primitivni reseni s vytazenim nejakeho izolantu z kontaktu kolicku na pradlo

      http://www.morkovsky.com/…o/alarm2.jpg

      2. zlodej nesmi ujet driv nez vylezes ze stanu

      to resim malym sroubkem nasroubovanym v ocku retezu … s tim se jet neda a zlodej s tim nepocita pac to neni videt

      0 0
      • mosquito  

        dodam ze piezo sirenku je mozne koupit v prodejne s elektromaterialem asi za 20kc a aspon druhy alarm zvladne udelat i uplny laik

        0 0
      • wraftler  

        to je pekne a co spravis potom s tou bandou 5 ciganou prichytenych pri cine?

        0 0
    • HoralFanda  

      V Rakousku, Itálii, apod. to neřeším, u nás se snažím spát na místě, kde nikdo nebude, ani nikdo netuší, že tam jsi. Jinak pokud spí dva lidi ve stanu a přijdou tři týpci, kteří si ty kola vytipují, tak dva zalehnou na stan, třetí sbalí bajky a nic s tím neuděláš. Leda obětovat stan a trošku je přes plátno polechtat nožem. To samé i ve spacáku, taky se nehneš, leda nějaké to ostré želízko mít při sobě.

      0 0
      • dada  

        hmmm..este lepsi. takze vzhledem k tomu ze chci vyjet po vlastech ceskych a este ke vsemu sam tak mam same squjele vyhlidky. Ale diky za nazor.

        0 0
    • paww  

      …nebo hoď na noc přes kolo nějaký igelit který při manipulaci hodně šustí, to by tě mělo vzbudit a upozornit, kdyby ti někdo lezl kolem kola.

      0 0
      • Summit  

        Taky bych to řešil tak, že bych sešteloval na noc brzdy, aby brzdily i bez zmačknutých páček a sundal řetaz na obou stranach, jak u přesmyku tak u přehazky. To než zloděj spravy, tak ma rozbitou hubu. :)

        0 0
    • Tony3  

      Jezdime ve čtyřech a na noc kola zamknem všema zámkama různě mezi špice a ještě tam všelijak propletem všechny dostupné pavouky kterýma máme jinak přivázanou bagáž. Navíc je všechny přikryjem velkým tenkým igelitem,který pro tento účel vozíme.Kdyby to někdo chtěl rozplantat,tak nadělá tolik randálu,že to musí natuty někoho vzbudit.Spímme ve stanech.Jezdíme každý rok na týden a musím zaklepat,že zatím v poho.Měj se. TONY

      0 0
    • ajvn  

      Dost vyřeší spaní mimo civilizaci – mám to vyzkoušené. Maximálně ti šlápne v noci na hlavu srnec (to mám vyzkoušeno taky) ale na kole ti neodjede, špatně se jim šlape :-)

      0 0
    • kurýr na bajku  

      2 zámky !!! Jeden tak kolem trojky, kterým upevníme sedlovou trubku a zadní kolo ke stromu nebo k lavičce na hlavním nádraží (podle toho kde nocujeme). A druhý levnější, kterým připoutáme přední kolo ke spodní rámové trubce. Na kole nesmíme mít nikde rychloupevňováky.

      0 0
    • borda  

      kola zamknem ke stromu a hodime pres ne celtu. cechy, polsko bez problemu.

      0 0
    • R.1  

      Kdo se boji at nechodi na kole do sveta…a do lesa.

      0 0
    • dalimil  

      v každém slušnějším hotelu je bez starostí…

      0 0
      • dada  

        no to mi mluvis z duse ja jen nechtel bejt takovej mastnak a tak trochu nezavislej…:)

        0 0
        • dalimil  

          neznám nezávislejší cestování než s plnou kreditkou.A to s tím „mastňákem“, to tě přejde po první noci strávené v pohodlném a kvalitním rakouském či švícarském penzionku

          0 0
          • Volf  

            Tak to mi povídej. Už je to, že se máš kde umýt, vyprat a vyspat se v pohodlný posteli.

            0 0
            • RomanH  

              Jo, je to fajn. Ale probudit se ve spacaku s vuni lesa ma taky svoje kouzlo.

              0 0
              • Volf  

                To jo, ale ta vůně lesa je přebíjena komáry, mravenci, rosou, kořenama pod karinatkou přímo úměrně s přibývajícím věkem. Jako kluk jsem s usárnou projezdil celý Čechy, spal zahrabanej v listí i v minus 10 a bylo to krásný. Dneska už ve svejch letech si raději vlezu do tý postele a o spaní v lese si necház zdát krásný sny.

                0 0
                • RomanH  

                  Nic ve zlym, ale doufam, ze tak nedopadnu :o)

                  0 0
                  • dalimil  

                    já tedy potřebuji na cyklotoulkách denně teplou sprchu a tu mi vůně lesa neposkytne.Na pěšo mi spát v lese nevadí,ale kolo je něco jiného.

                    0 0
                  • Volf  

                    V tvejch letech jsem si to myslel taky. To je prostě postupný pohodlnění člověka. Jinak netvrdím, že jednu noc tak nevydržíme to zas jo, ale na dýl už hledáme pohodlí. To víš, když si představíš, kolik let je člověk na světě, tak je dneska mojí prioritou, vydržet co nejdéle mobilní, takže už se malinko hlídám.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      No jak kterej clovek, ze :) Zij tak, abys nemusel zit na pul plynu. Telo ma jit do hrobu zhuntovany.

                      0 0
                      • wroum  

                        myslim, ze este zadny telo nedoslo do hrobu zhuntovany, spis je uz tak zhuntovany, ze ho tam musej donest v krabici.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Tak je to dobre. Posbirat do krabice a pod drn s nim… tak ve ctyriadvaceti ;)

                          0 0
                      • Volf  

                        Co to je na půl plynu ?

                        0 0
                  • náčelník  

                    Nic ve zlým, s největší pravděpodobností dopadneš. Já tak dopadl taky. A není to žádná tragédie :)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Diky nacelniku, ze jsi se me zastal :o)

                      Jo, tepla voda je sice prima, ale staci i studena. Obcas to za to stoji.

                      0 0
                      • dada  

                        Ja vas tady tak posloucham a nestacim se divit! Pekne ste se mi tu rozpovidali, jen co je pravda…vidim ze resite presne ten samej rozpor co ja. Fakt je ten ze kdyz se spolehnes na pensiony tak ani nepotrebujes zadnej nosic na kolo, a tim padem svihas uplne jinak…takze to neni jen o mastnactvi ale i o sportu…

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          A uz to neni o dobrodruzstvi ;)

                          0 0
                          • dalimil  

                            dobrodružství je najít pěkný penzionek za slušnou cenu s pěkným výhledem.Bágly potřebuji,vozím tam náhradní hadry,mapy apod.

                            0 0
                            • dada  

                              to se mi vejde do malyho batuzku na zada. i kdyz na vic nez 4 dny to muze bejt asi problem…uznavam

                              0 0
                            • Vrci  

                              Odhadni dobu zašpinění a místo kde tou dobou budeš a pošli si to poštou dopředu. Nebudeš potřebovat ani bágl. Dorazíš, vybalíš, převlečeš, vypereš, usušíš a pošleš nebo necháš poslat dál. Dorazíš …

                              Nebo nech takhle cestovat po Evropě balení tekutého prášku. Zavřeš se nahej v penzionu, hadry pověsíš na balkon, ráno se oblečeš do čistýho a suchýho, teku?ák pošleš na další adresu a jedeš dál.

                              0 0
      • rock  

        Moje řeč, dají se najít i penziony zaplatitelné z mé poloprázdné kapsy a nad teplou sprchu večer zkrátka není …

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Uz chapu proc nezbyva na kola ;)

          0 0
          • rock  

            Otázka priorit, jako všechno … s vyjímkou tragické vidle můj bike funguje podle mých představ, na dražší (lehčí / rychlejší / odolnější / kultovnější) nepomýšlím …

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Kolik teplych sprch je asi rozdil mezi tragickou a funkcni vidlici?… no ja vim, takova sprcha je k nezaplaceni :) … zase s dobrou vidlici nemusis cely vecer uvolnovat vyklepane telo pod sprchou ;)

              0 0
              • rock  

                :-) … Ono se to naopak dá vyjádřit docela exaktně. Pokud pro potřeby tohoto dialogu stanovíme cenový rozdíl mezi funkční a tragickou vidlicí na 6000 (pro moje ježdění by mohlo stačit), dále rozdíl mezi penzionem s polopenzí a spaním v kempu (nebo nadivoko) s vlastní stravou na 300 Kč/den a vezmeme v úvahu cca 15 dní dovolené / rok, které této formě relaxace mohu věnovat, dostaneme jeden a půl roku teplých sprch :-) …

                0 0
    • Vóca  

      Na kole cestuju hlavně po Alpách u našich jižních sousedů a tam kolo rozhodně nezamykám. Co se týče země české tak kolo zamknu třeba ke stromu a pak stejně celou noc nespím :-) Mimochodem kam se začátkem toho července chystáš? Na pár dní bych se možná přidal. Když tak mi písni mail.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      jednou jsme byli na kolech na Slovensku a kola zamkli po čtyrech (kdo by se tahal se čtyřma kolama zamčenýma k sobě že?) asi 2-mi zamky, ráno jsme se probudili a jeden zámek byl pryč a druhá byl nařezaný a mezi špicema byli prostrčené klacky (asi aby ty kola mohli odnést nebo co). Takže celkem zajímavé. Ale spali jsme v chatě. :-)))))))))

      0 0
    • rock  

      Koukni do nového Vela, je tam článek s touto tématikou a s několika zajímavými tipy …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.