• oggy

    jsem uplej amater ted jsem si postavil kolo a mam nasledujici problem kdyz jedu tak mi retez dela dost velkej ramus o predni nejvetsi tav pritom jsem ho uskrip uz o 4 dily tak ze kdyz dam v zadu nejvetsi rozetu a ve predu taky je raminko prehazky uz dost ve predu tak nevim co stim moc dik za radu

    0 0
    • Gumicuk  

      Jestli jsem to spravne pochopil, tak te sere rachtani reteretezu na nerovnostech o presmykac (nevim proc pises prevodnik) Uprime receno, tahle vec mi taky pekne ser.. a nevim jak na ni retez mam v pohode. Snad jen me napadlo ze by se to dalo catstecne zredukovat tim zr na jista mista ve voditku presmykace by se nalepil kousek stare duse, ale mozna je to blbost. Konkretne myslim na spodni a vrchni stranu voditka.

      0 0
    • juli  

      Ses na B-F dost dlouho na to aby sis precetl obcas nejaky prispevek a vedel, jek se to zelezi co visi na kole nazyvalo. Např. rozeta=pastorek. retez se neuskripava ale roznytovava. Ale k problemu. Spravna delka retezu je asi takova, ze pokud zaradis nejvetsi prevodnik=tac a nejmensi pastorek, mely by svisle osy kladek v raminku prehazovacky smerovat kolmo k zemi. zhruba stejne to plati pri zarazeni nejvetsiho pastorku v kombinaci s nejmensim prevodnikem. Mam za to, ze tvuj problem je v nespravnem razeni, tedy ve spatne kombinaci prevodniku a pastorku.

      0 0
      • oggy  

        vis ty nazvy,jsem trochu recesista a trochu neschopnej mechanik ale raminko kolmo mam trochu radit snad taky umim nehlede na to ze mi to druhy kolo nedela a mezim ty clanky hledam nechapu proc te tu za kazdej dotaz hned musi nekdo zprudit kdyz ti vadi ze se ptam tak proste neodpovidej

        0 0
        • juli  

          Nezlob se. Prudi me slapky, rozety, drzatka… to proste na kole neni! Nevadi mi ovsem ze polozis dotaz pokud si nevis s necim rady. Jak vidis, snazil jsem se ti odpovedet ve smyslu tve otazky uplneho amatera. Tak se nejez. Ja totiz nechapu klepani retezu o prevodnik, teda pokud se nepouzije na moderni prevodniky retez z padesat let stareho kola.

          0 0
          • oggy  

            ja vim ty nazvy asi hodne lidi vytacej nicmene kdyz se mi pri jizde pres nerovnosti rozkmita retez coz se nedeje pri razeni narazi z vnitrni strany o prevonik trochu to dela kazdej (mel jsem sice jen 4 kola) ale tohle je fakt dost coz me u novyho kola depta retez ma pc-48 prevodniky lx 05

            0 0
            • juli  

              Retezy od SRAMu jsou zamerne volnejsi v pricnem smeru, coz by melo prispivat k lepsimu chodu razeni. Pouzivas kombinaci retez na 8spd. a prevodnik 9spd., kde je teoreticka moznost stranoveho klepani, protoze retez na 8 pastorku je o malinko sirsi nez retez pro pastorku 9. Ovsem tato kombinace s bezne uziva a nevim o tom, ze by hluk ci klepani bylo vyrazne vetsi nez jindy. Sam jezdim SRAM, pravda 9 na 9, ale tento problem jsem nezaznamenal. Mi rachoti retez maximalne o presmyk nebo o zadni stavbu ramu.

              0 0
              • oggy  

                asi se s tim budu muset smirit jinak ale dik za tvuj cas ja uz musim

                0 0
            • Vrci  

              Jestli se nepletu tak pc-48 je je řetěz na osm rychlostí, a LX je devítirychlostní. Takže pokud je řetěz širší než mezera mezi převodníky, tak to asi nejde tak potichu, jak by sis představoval.

              PS – pokud máš vzadu devítku kazetu, tak se divim, že to jsou jediný problémy

              0 0
              • oggy  

                vzadu mam 8 kazetu tak to je asi nerwsitelnej problem ted je otazka jestli to nechat bouchat nebo dat pryc kliky

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.