Kliky s nejmenším počtem zubů na největším převodníku?

33 nepřečtených
  • RUMcajs

    Narážím na příspěvek s opačnou otázkou, jezdím hodně švihově a rád bych opotřebil převodníky stejnoměrně, takže jaký? A co přesmyk? Jak to zvládne?

    0 0
    • MARIN  

      No presmyk snad bude v tomhle pripade zcela v pohode vlastne nebude mit co zvladat. A ten nejvetsi prevodnik v pripade 3prevodniku muze byt treba stejny jako ten stredni (vetsinou snad drzi na stejne rozteci) popripade pokud bude i mensi stredni tak muze byt az tak maly jak dovoli ta roztec a hlavne vyrobci :)

      0 0
    • Daf  

      Jen k tomu presmyku. Pokud pouzijes mensi velky pevodnik nez je klasika 44z, nebo presneji receno rozdil zubu mezi velkou a stredni plackou bude mensi jak 22z tak pocitej s tim ze smyk buses muset mit trochu vys nad veklou plackou. Jinak ti bude vnitrni voditko smyku drit o stredni placku. Radit to snad bude dobre i tak.

      0 0
    • Smazaný účet  

      No já mám 42–34–24 a v praxi se to osvědčilo. Používám alespoň všechny převodníky. Kámoši točej většinou jen prostřední 32 z. Jezdíme převážně pohodové vyjížďky v terénu. Přesmyk mám Acera, který na to šel snadno seřídit a je už třetí rok v pohodě.

      0 0
    • Cryzyy  

      jezdím 42 a je to fpohodě, se zmíněným seřízením přesmykače jsem problém nezaznamenal :) Protože nemám žádnou sílu, tak jsem stejně nejtěžší převod nejezdil a ani teď ho tam netočím o moc častěji, zato na přesmykači řadím o poznání později.

      0 0
      • RUMcajs  

        Mě šlo o to, že 22*11 hodně kříží řetěz, a třeba 42*16 nebo kolik tam je zase nevyužívá ten 11z pastorek.

        Dva nejmenší pastorky jezdím minimálně, protože velký největší převodník neutáhnu v kadenci a křížit řetěz se mi zrovna nechce, abych jezdil skoro pořád prostřední převodník.

        0 0
        • Honzis  

          Tak si kup něco od Gebhardta, můžeš si poskládat co chceš. Dělaj toho mraky, ale zas to není až tolik levné. A jestli jezdíš pořád střední převodník, tak ho hold budeš muset dříve měnit, jinak je to jedno. Já zas na crossu jezdím jen 44, 32 občas a 22 nikdy za 1,5roku! Nic si z toho nedělej. Třeba zkus jezdit 44/18,(21), jestli se ti přitom nekříží moc řetěz a neohýbá přehazka než furt točit 32/16 atd.

          0 0
          • pitelboy  

            Nevite jesli nekdo vyrabi prevodnik s rozteci 104 a 30 zuby ?? (na kliky XT/lx)

            ????

            0 0
            • MARIN  

              Myslim ze pro roztec 104mm bude nejmensi pocet zubu jen 32z

              0 0
              • pitelboy  

                Bohuzel je to tak. Chic si dat na LX kliky s r 104mm prostredni placku 30z , ale nikdo to nevyrabi !!!

                0 0
    • Coudy  

      Oprašujem túto starú tému s nasledovným problémom. Mam 29" bajk a vpredu prevodníky 22–32–44 (XT). Prevod 44–11 je na 29" biku sakra ťažký a vychádza mi, že mi ku šťastiu bude kľudne stačit vonkajší prevodník 38 zubový.

      A tak mám na Vás nasledovné otázky.

      1. Jazdíte niekto najväčší prevodník 38 resp. 36, 40 zubov?
      2. Môžem použit originálny prostredný 38 (36) zubový prevodník ako vonkajší prevodník?

      Diky za info.

      0 0
      • Daf  

        Tohle vubec neres. Zbytecne si pridelas problemy s razenim na pilach protoze smyky jso navrzene v drtive vetsine na prevodniky 44/32/22. Zkus si spis poskladat kazetu. Myslim ze prave jeden zub na kazete odpovida zhruba ctyrem zubum na pilach.

        0 0
        • kubad  

          jasan, kazeta 12–34 bude určitě jednodušším řešením.

          0 0
        • Coudy  

          Myslíš, že by bol moc veľký problém, keby som dal origoš 36, resp. 38 stredný prevodník na veľký prevodník?

          Mám totiž doma 2 kazety 11–32 a moc sa mi nechce zháňať ďaľšiu… :-)

          0 0
          • Daf  

            Problem je ze kdyz budes mit prostredni pilu 32 a velkou 38 tak budes mit presmyk centimetr nad velkou pilou a to nemusi chodit dobre, protoze by mel byt max 3mm. NIz to dat nepujde protoze vnitrni voditko bude drit o prostredni pilu. Kup si kazetu 11,13–34 a nejmensi kolecko si si sezen 12z a mas to nejjednodussi a nejspolehlivejsi reseni.

            0 0
    • scret  

      RUMe ty nejezdis hodne svihove,jen mas slaby nozky:)))) …ostatne jako ja:))

      Jinak ja to moc neresim,proste holt kupuju jenom prostredni prevodnik, velkej mam jak novej:))

      0 0
    • MlokCZ  

      Jezdím úplně stejně a taky velkou pilu používám jen hodně málo. Ale v čem je problém, že opotřebuváváš prostřední mnohem rychleji? Je přeci jedno, jestli budeš neustále kupovat nový prostřední nebo střídavě střední a velký.

      Jiná věc je, pokud ti něco chybí na současných převodech a změnou velké placky bys to pořešil (třeba s kombinací i s jinou kazetou).

      0 0
      • MlokCZ  

        No a já bych se měl nejdřívo pořádně podívat na datum příspěvku na který reaguju.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.