• chrous

    Dokáže někdo vysvětlit technické rozdíly mezi bikem 29" a crossem? Prodavač v obchodě mi tvrdil že rámy jsou stejné,rozdíl je v tom,že MTB 29" má komponenty vyšší kvality a 2"pláště,jinak jsou shodné.Je to tak?Přijde mi to nějaké divné.

    0 0
    • Petr_67  

      To je blbost. Mám Meridu Special Edition V (kros) a je kompletně postavená na sadě XT, vynikající rám atd. Podle mě žádná třída 29 MTB neexistuje. Bud MTB, nebo kros, oba mohou mít podobná vybavení ve své třídě.

      0 0
    • Clodman  

      No tak rozdíl bude v geometrii, kros má víc pohodovou. 29 palcový kola jsou rafky 28" s vyššíma pláštěma, to ale neznamená, že je to to samý co kros. Je to bytelnější a určený do terénu, kde by si kros docela pěkně vylámal zuby. Co se týká komponentový výbavy tak záleží jenom na výrobci. I když jezdim silnici tak myslim že 29" mtb se hodí třeba na maratony a pohodový ježdění, na ostrý xc závody asi ne

      0 0
    • Siddha  

      bike 29" je bike 29" a cross je cross, co na tom nechapes?

      proste bike je bike, ma bikovou vidli uzpusobenou delsimu chodu, sirsi 29" plaste, samoze bikovy 29" plaste atd.

      cross je takova smeska kde komponenty jsou spise „turisticke“ tj specificke: rafky, plaste, zejmena mene pevne vidlice, casto odpruzene sedlovky, nastavitelne vysoke predstavce atp.

      0 0
      • chrous  

        Rada toho prodavače byla,koupit Meridu Crossway Pro,od její ceny by mi odečetli vidli a pláště,dali by mi tam Marzocchi na marathony,dělá se i nějaký model pro 29"kola a pláště Schwalbe Little albert 28×2,10 a vyměnili by mi sedlo a sedlovku za pevnou.Původní výbava XT by zůstala.Rám je prý dostatečně pevný a jsou použité stejné trubky jako pro Al MTB. Ale nevím jestli má pravdu.Tvářil se jako kdyby to bylo normální že se to tak dělá.Doplatil bych rozdíly v cenách vyměněných dílů.

        0 0
    • Thapsus  

      V čem se liší „29“ od ostatních kol najdeš tady:forums.mtbr­.com/showthre­ad.php?t=18514­&highlight=faq Z Meridy Cross by jsi asi uvedeným způsobem „29“ udělal,otázka je za kolik.A jestli geometrie nebude podřízena klidnějšímu vedení jízdy a na řádění do lesa nebude nejlepší.Nebylo by lepší koupit rovnou Gary Fishera,nebo třeba český Superior,nebo Apache?

      0 0
      • Petr_67  

        A já tu Meridu mám, heč :-) Geometrie se neboj, připadá mi stejná, jako na biku stejné značky. Super kolo!

        0 0
        • Banjo  

          Jenom si vybrat prodejce :)

          0 0
          • Petr_67  

            No, to jsem nemohl tušit, jak to dopadne. Předtím jsem kupoval Meridu Matts Speed v Cykloshop.cz a vše proběhlo perfektně a kolo v super stavu. Oni totiž mají tuto Meridu zrovna vyprodanou, jinak bych dal důvěru určitě jim…

            0 0
      • chrous  

        Koukal jsem na stránky Superioru a dost se mi líbí.Cenově je to nesrovnatelné s přestavbou Meridy.Až na tu vidli.Je tam taky Suntour. Jsou ještě jiné vidle na 29" než Marzocchi? Myslím trochu jinak i cenově.25kkč je docela dost.

        0 0
        • miky123  

          ja na tom superioru 929 jezdím a je super.suntour jde. kdybych ale sehnal jinou vidli docela bych ji vyměnil, ale nikde jsem na žadnou na netu nenarazil.

          0 0
          • chrous  

            Procházím stránky na netu a Gary Fischer má na 29" Rock Shox Reba Race 29",v krámě mi nabízeli že objednají Marathon SL 29".Ale taky jsem nenašel,že by se u nás daly sehnat.

            0 0
          • Siddha  

            delaji i nejakou levnejsi Marzzochi..

            0 0
        • m.k.2  

          Existují ještě Manitou South a Marzocchi TXC, ale pokud vím tak se do Čech nedodávají. Jestli se pletu, nebo někdo víte kde je sehnat tak dejte vědět.

          0 0
    • Thapsus  

      Bohužel 29 Reby se samostatně do ČR (a mám pocit,že do Evropy vůbec) nevozí…

      0 0
      • miky123  

        kdo mi teda poradí jaká by byla nejlepší vidlice na 29" kolo. Mam ted Suntour 9100. Aby se ale dala sehnat :))

        0 0
    • Volf  

      Krosový kolo nikdy nebude bike na 29 palcových kolech. Porovnej si geometrie:

      http:///www.su­perior.cz/kata­log5.php http://www.merida-bike.cz/index2.php

      Myslím si, že to co tiřekl ten prodavač je moc zjednodušený a asi chtěl něco konkrétního prodat. Rozdíl bude min. v šířce zadní stavby, ve vidlici a hlavně krosový kolo bude mít mnohem vzpřímenější posed a na stejnou pevnost rámu taky moc nevěřím.

      0 0
      • chrous  

        Dneska jsem si přivezl Superior.Časem snad seženu nějakou dobrou vidli.Jinak jsem z něj nadšený a natěšený na první km.

        0 0
      • boban  

        kámoš má crossovou Meridu,myslim že to je crossway 8900.Jezdí na ní to samé,co my na bikách,vyměnil původní pláště na 2" Schwalbe.Rám bude asi pevný dost,drží v poho,jenom vidle už je totál šrot.

        0 0
      • Lada1  

        ten Superior rx 650 vazi fakt jenom 11.1kg ?? TO je silena hmotnost oproti ostatnim krosum ruznych znacek co jsem nasel. Manzelce vybiram kolo a to je hlavne diky m´hmotnosti No 1

        0 0
    • Banjo  

      http://agilesport.cz/…ot_x-29.html To se libi me.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.