Author je těžší než Trek..hmm

11 nepřečtených
  • Koala MC

    O nic nejde..Já jen že přítelkyně má Authora Reflex 18"..Včera jsem na cyklovýletě vzal do rukou svého Treka 4400 19,5" (by? ne v původním osazením) a její kolo Author Reflex..VELICE mne překvapila váha zadní stavby Authora,která je o poznání těžší než u mého Treka.Přitom se jedná o bajk vs.crossové kolo,které by mělo být podle mne lehčí.

    0 0
    • Daf  

      Ja si teda myslim ze naopak ramy biku budou lehci nez u krosu. Jinak pochybuji ze zasdni stavba bude o tolik tezsi ze by to mohlo byt znat. Rozdily bych hledal spis v osazeni.

      0 0
      • Koala MC  

        No osazení může hrát trochu svou úlohu.Nicméně já mám na zadním kole pláště 2,1"..stejnou přehazovačku (Alivio) a rozdíl jevíceméně jen v nábách..já mám Cannondale a přítelkyně Tektro.Ale rozdíl v hmotnosti je opravdu znatelný.Opakuji že je to vše v zadní části kola,protože jinak jako celek je Author o něco lehčí než Trek (i vzhledem k pevné vidlici co má přítelkyně a mé odpružené.

        0 0
        • Otto  

          Já si myslím, že vzhledem ke geometriím se porovnává neporovnatelné. Dej přední a zadní kola biciglu na digiváhy a pak má cenu něco řešit. No vlastně stejně nemá…

          0 0
          • Koala MC  

            Já to ani nemám snahu řešit..jen mne to překvapilo..Nic víc nic míň.

            0 0
        • wbiker  

          Já bych řekl, že je to právě tou vidlicí. Když držíš svoje kolo za horní rámovou trubku, zadek s předkem (teda zadek a předek kola:-)) se vyrovnají, zatímco u toho treka je vidlice pevná (klidně o kilo lehčí), proto ti přijde, že vzadu je větší váha, ale je to tím, že to nic nevyvažuje zepředu.

          0 0
          • Koala MC  

            Držel jsem obě kola za sedlo..nikoliv za horní rámovou trubku.

            0 0
            • wbiker  

              To je jedno, zadek toho treku se ti zdá těžší, protože ho nic nevyvažuje, tak jako u horského s těžší vidlicí. Jediný jak to objektivně posoudit je, jak už tady bylo řečeno, zvážení sundaných zadních kol. Ale já bych řek, že je to tou vidlicí. Člověk je hrozně nepřesnej měřič.:-)

              0 0
    • McBlacky  

      krosy jsou těžší. Může to být větší váhou kol, kazety, ráfků, čímkoli

      0 0
    • Siddha  

      krosy nejsou ladeny na vykon tedy na hmotnost…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.