• Lada1

    Jelikoz moje nove Nokian netesni na rafku a za 1h je plast prazdny. Tak jsem hledal na netu reseni. Nasel jsem zajimavy postup:

    http://www.eurobike.sk/clanok95.htm

    Pak jsem se zacal pidit po tekutem latexu a z google leze sama erotica. Nevite kde se da sehnat tekuty latex nejlepe v malem mnozstvi ?

    0 0
    • McBlacky  

      :) tak to spíš ne ale! existuje něco co se jmenuje stan´s no tube set, a to by mělo fungovat též s norm. ráfkem a pláštěm, váhově o vyjde lépe než bezdušovka!

      0 0
    • jecnak  

      Dlouhou jsem se tak dobre nezasmal, i kdyz na druhou stranu neni cemu. Ono je to celkem nebezpecne. No ale muze rict, ze ma bezdusovky.

      0 0
    • Daf  

      Nekde je chyba. To ze ti plast ujde za hodinu neni normalni. Me bezdusovka za tyden ujde tak o 0.5 Baru. Jestli ztratis tlak za hodinu tak si myslim ze ani latex nepomuze. To musi nekde fucet docela dost.

      0 0
      • Lada1  

        unika to po celem obvodu rafku na obou stranach. Ten Nokian ma divny tvar patky – prurez je lichobeznik; zatímco ostatní bezdus. plaste se mi jevily prurezem jako pulkruh.

        0 0
        • Daf  

          treba michelin ma patku taky hranatou a drzi tlak velmi dobre. Hutchinson ma kulatou a taky bez problemu. Zkousel jsi tu patku napatlat pri montazi mydlovou vodou? To dost pomuse usadit ten plast.

          0 0
          • Lada1  

            mydlovou vodu pouzivam pokazde. Rafek je dokonale ocisten a pneumatika taktez. POmuze proste utesneni – lepenim.

            0 0
    • igor  

      tak to mas asi zle nasadene, alebo Ti to fuci pri ventilku.

      0 0
    • Orbis  

      No ja osobne bych spis koupil rovnou bezdusove plaste, kdyz mas bezdusovy XTR kola, je to podle me jednodusi:-))))

      0 0
    • jihra  

      Je to sice zajímavé, ale jak u takové samodomovyrobené bezdušovky řešit defekt v terénu?

      0 0
    • Vilém  

      Pouzij TUFO tmel na opravy galusek.

      0 0
      • Lada1  

        pouzil a je to OK. Nalil jsme primo do plaste (trochu pooddelanme z rafku) a taky trochu na boky plaste. Po nafouknuti to ca 1–2 min trosku unikalo kolem tech rafku a potom uschlo.

        To TUFO je presne to co je v tom navodu nahore – tekuty latex.

        0 0
        • erbeckar  

          Tufo tmel neni nic moc, tuhne v plasti, ale za to nezalepi vetsi defekty. Proc nekoupis flasku tmelu od NoTubesu, za 300,–/0,5l, mas to dost na 10 kol a funguje bezvadne. Prodava to maxcursor.

          PS: Dofukovat? Jednou za 3 dny? :DD Naposled jsem foukal pred mesicem a tlak se mi nezda o nic nizsi.

          0 0
          • rudywolf  

            Máš pravdu, používám No Tubes tmel na Crossmaxy a klasické pláště Continental Explorer a funguje to.

            0 0
          • VencaV1  

            A to zalepi vetsi defekty? Ze bych si to poridil do UST plastu. Ja mam nejakej slim za 300 a je jenom na 2 kola. Na diru po trnu je to dobry, ale trochu vetsi diru to nezalepilo.

            0 0
    • Gatier  

      kamos teraz jazdi normalne rafky (A.Classic) s normalnym plastom Michelin XCR Dry a taktiez bez duse. utesnene je to pomocou nejakej pasky po obvode rafiku a tesni to aj bez tmelu..

      0 0
      • lubos  

        noo, to by ma dost zaujimalo. Nemas viac info ?

        0 0
        • Gatier  

          mozem sa popytat.. je to urcite najlahsia vec, aku som kedy videl. no osobne by som neriskoval. uz tak mam lahke kolesa a defekt znamena koniec, aspon co sa dobreho vysledku tyka. ine je to na dlhych maratonoch. ale je to odskusane len s konkretnym rafkom, plastom, takze je mozne, ze to u inych nefunguje.

          0 0
          • lubos  

            No, to mas pravdu, hlavne ma to zaujima, kedze niekedy rad experimentujem. Niekedy experiment vyjde, a potom to pouzivam, niekedy nie. Kazdopadne by som potom ale vozil asi tu kvapalinu od notubes, kedze pichnut plast nie je vobec problem.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.