• kamtcho

    prosim povedzte mi Vas nazor na tento bike

    http://www.dema.sk/…005-1.3.html

    jazdim rekreacne maratony,XC a lahší freeride

    ta vidla ma zaujima co si o nej myslite ku takmu biku

    0 0
    • kamtcho  

      a este nazor na tento

      http://www.bikecentrum.sk/modules.php?…

      0 0
      • BH  

        motas dve veci freeride a marathon, coz jsou naprosto odlisne discipliny, kter vyzaduji odlisne stroje.Prednosti Demy je to , ze pouziva ciste sady, asi jako jedniny vyrobce.dovozce u nas, tomu ale odpovida vyssi cena. neco za neco. A kolo je svou geoemtrii i tim osazenim vhodne na XC a nebo marathon. GT je svou stavbou (gemetrii) urcene na freeride. komponenty jsou mixovane a tomu odpovida i cena. pokud by jsi preci jen chtel najit nejaky kompromis, tak bych Ti doporucil kolo s dostatecnou delkou ramu,ale velkym slopingem, takove treba dela prave moje BH bikes Spain http://www.bhbikes.com/

        0 0
        • McBlacky  

          ty bh maj teda geometrii ideální pro maratony, podle mě.

          0 0
        • Lister  

          Už jen podle toho kola, které si vybral, je naprosto jasné, že s tím freeridem to nebude tak horký :-) Spíš bych to viděl na takové požitkové ježdění, občas skok přes šutr nebo kládu, ale to by měl tazatel doplnit sám.

          0 0
        • vojta  

          Avalanche a freeride? To asi bude mylka, ne?

          0 0
          • BH  

            myslis? ma kratkou geomtrii,podseklou hlavovku, vlastovky ,no cisty XC to rozhodne neni.

            0 0
            • wroum  

              ale k jakemukoliv pojeti jizdy ktere by se dalo nazvat i s trochou nadsazky freeride to urcite neni.

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Takhle si predstavuju XC bike. Pak jsou tedy jeste extremy zrejme ovlivnene silnici… plaste bez vzorku, kolikrat i bez duse, uzky riditka a co ja vim co jeste.

              0 0
              • BH  

                tak nevim, ale ta kratka geometrie nei urcite pro XC i kdyz se tak presentuje. Jo jasne jak to nema zdvih 140 vpredu tak to neni cistokrevyn freeride.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Freeride rekl bych zacina od 190mm vys. Co se predniho zdvihu tyka, kdyz chces skatulkovat :) Ale jinak spis zalezi jak, nez na cem jezdis. Tech 140 je v dnesni dobe spis typicky Enduro :)

                  0 0
                  • BH  

                    tak pokud pujdem do dalsich detailniho cleneni, tak pak mas zcela jiste pravdu. ja jsem jen ve smyslu dotazu jen zobecnil pohled na zakladni typy MTB pro XC a dalsi , ktere jsem zahrnul pod jeden pojem freeride, i kdyz chapu , ze tech skatulek je vic. Osobne si myslim, ze kolo pro XC by melo mit potrebnou delku rozvoru kola, a délku zavleku (stopyú kola coz vyplýva z uhlu hlavové trubky. takze XC = delsi rozvor , delsi zavlkem vesi uhel osy hlavovky vuci kolmici na podlozku. Naopak kola, ktera jsou pro ostatni disciliny (charateru freeride(enduro, dirt apod…). jaký jiný obecný název?), by mela byt hravejsi,zivejsi, lepe reagujici a td. tedy kratsi a td. Pokud je to jinak , tak se necham poucit.A tak chapu rozdil mezi obema znackami- modely kol na ktere se dotycny ptal.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ale vzdyt jo :) To ja te jentak skadlim :) A kdyz budu pokracovat, tak treba s tou hlavovkou… GT ma 71° … nejbeznejsi XC uhel :)) Pravda taky se hodi na tocive discipliny a skoky.. nikoliv vsak na freeride :)

                      0 0
                      • BH  

                        jezismarja, ty jsi fakt typek, vzdy musis mit posledni slovo. ten uhel jsem si u GT neoveroval, mozna mas pravdu ,na me je vsak prilis kratke,alespon subjektivne, at se zase nepoustim na tenky led

                        0 0
                • wroum  

                  nevim nevim. podle me to ma pohodlnou XC geometrii, zadnej chrt, ale porad XC. nezalezi na zdvihu. porovnej si geometrii treba s Ruckusem a uvidis ten rozdil – a to je Ruckus podle me spis na enduro nez na freeride, kazdopadne to ma do tohodle GT daleko.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ted jsem kouknul na Ruckuse a ten ma spis FR geometrii, ale porad zustava ta kratsi zadni stavba.

                    0 0
                    • wroum  

                      kamos ma ruckuse + Z1 (130) a je to kolo ktery bych bral na jezdeni kdybych byl ochoten jezdit na HT.

                      0 0
                  • Pá-dlista1  

                    A ono taky zalezi kdo to jak meri.

                    0 0
                • Pá-dlista1  

                  Kdyz koukam na tu geometrii… je to spis hrava dirtova/streetova geometrie. To urcite neni freeride.

                  0 0
    • Lister  

      Nevím co si mám představit pod pojem lehčí freeride, ale pokud trochu skáčeš tak bych se za ty prachy porozhlýdl trochu někde jinde, třeba Kona a pod značky, které si spíš spojuju s kolama na hraní. Tohle mi přijde spíš jako poctivá XC fréza.

      0 0
    • zizu  

      to máš těžký freeride a XC to jsou trochu jiné disciplíny a nároky nakola. zkus ednduro

      0 0
    • Stax  

      za podobne peniaze mas od meridy MATTS SPEC.ED ktory ma lepsiu vybavu… pripadne mission speed od meridy je za 47,5…

      0 0
    • pepino  

      Tak z tohohle katalogu doporučuju model BikeHotRod:-)

      0 0
      • pepino  

        Myslim z ty Kony.cz,kategorie Asphalt,naučit se na tom metrovej BunnyHop a dámy omdlívaj:-)

        0 0
    • tradic  

      Jezdi rekreacne a da za kolo 43 000 Sk. To bych chtel videt co si koupis az se tomu budes venovat zavodne. :) Ta Dema vypada fakt dobre. Urcite vem Demu!!!

      Ke kolum znacek GT a Kona uz se nevyjadruju, je to plat prtny :( Rezignuju :(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.