• cernys

    Ahoj lidi, uvažuju o koupi přehazovačky a přesmykače řady XT a nejsem si jist jestli tato řada má inverzní řazení nebo ne (nechce se mi investovat do novejch páček nebo Dualů)

    Díky za info

    0 0
    • kovar  

      u presmyku je to jedno. CO se tyka prhazek, Inverzni pruzinu ma az XT 04, tak si kup prehazovacku XT 2003, a je to.

      0 0
    • TomK  

      Na inverzní šaltr přece není třeba měnit páčky (nebo se mýlím ?). Docela rád bych si to dokonce vyzkoušel.

      0 0
      • LukasX  

        nechtene si to zkousim prave ted! Na blizzardovi mam XT04 prehazku a klasicky lx packy … ze zacatku byl docela sok! Ale casem sem si zvyknul, v pohode. Akorat to ma nevyhodu ze na druhy kolo bahnaka si budu asi muset taky poridit to samy, protoze si porad zvykat na opacny razeni je trosku nad moje sily ;o)

        0 0
        • Lišák  

          Prosím tě jak to chodí, pokud potřebuješ přeřadit v záběru? Mě by přišlo logičtější, kdyby byl inverzní smyk než šaltr!?Pokud řadím těžší převod, většinou to nervu na silu někde do kopce… A myslím si, že na šaltru palcem vyvinu větší sílu, než pružina (v záběru, v bahně…)

          0 0
        • TomK  

          To XT04 se mi také hodně líbí (podstatně víc než 03), ale vůbec se mi nelíbí dualy, tak se na to ptám. Jak to řadí v záběru na lehčí převod ? Je pružina dostatečně silná ? Jak je to pohodlné ?

          0 0
          • Hanysek  

            Je to v pohode. Palcem radis na tezsi prevody, ukazovackem na lehci. Z toho plyne, ze na lehci prevody to jde po jednom a na tezsi to muzes narvat az o 4. Neni problem si na to zvyknout.

            0 0
            • lubos  

              To by me moc nevyhovovalo. Jinak tohle razeni ale znamena, ze jestli zmekne pruzina, tak … :(

              0 0
              • zirecek  

                to je ta hlavni nevyhoda, ale pro Shimano vyhoda, :-) Pruzina, ktera taha saltr nahoru odejde drive nez na klasice, kde pruzina taha saltr dolu…

                0 0
                • Alex  

                  Taka lamerska otazka…ked ta pruzina odide, neda sa vymenit?

                  0 0
                  • lubos  

                    To je ta zakladni finta, myslim, ze to nejde :-)))) Proste koupis dualy s rapid rise, padnes, ulomis packu , roztrhnes pruzinu, a muzes vsechno koupit jeste jednou. To se oplati :)

                    0 0
                • vlk  

                  je tam klasická pružina stačí koupit vželezářství novou, a kleš?ě a vpohodě to vyměníš.

                  0 0
              • martt  

                lubos, je to pakaren. Ak ma niekto v rodine tolko bikov ako my, tak je to uplne pomylene.

                Kupil som Alenke novy bike, este v obchode som si vsimol, ze prehadzovac chodi naopak, tak som ho nechal vymenit za normalny. Oba boli XT04 (teda aj ten opacne chodiaci aj ten normalne chodiaci) a stali rovnako vela.

                Myslim si, ze malokedy chcem ist cez viac prevodov na tazsi prevod ale casto na lahsi. Zaroven si myslim, ze v bahne je dolezitejsie prinutit prehadzovac hodit na lahsi (silou) ako na tazsi.

                IMHO je jediny logicky dovod pre tuto zmenu, ze potom obe strany (prehadzovac aj presmykovac) prehadzuju rovnakym smerom → palcom tazsi, ukazovakom lahsi.

                0 0
                • lubos  

                  Ja ich mam tiez dost :) Inac, dnes som si sahnul na dualy. No, nebudem to komentovat :(

                  0 0
        • enjoy  

          nikdy bych si nezvyk!kdyz potrebuju treba ze sjezdu hned rychle radit do vyjezdu tak nebudu cvakat ukazovackem jak debil.

          0 0
          • lubos  

            Tak,tak …

            0 0
            • bajker  

              Je to naprosto v pohodě – otázka zvyku – je to lepší, v zaběru přehazuje lépe do této kombinace byh šel zas.

              0 0
              • lubos  

                Mozna, stejne tak dual control ma v urcitych situacich vyhodu. Nicmene, docela dobre se mi radi (mozna lip nez s RF) na gripshiftech. Kdyby nebyli tak siroke a tluste, asi bych na ne presel uplne.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.