• Otto

    Mám šaltr Alivio, jedny kladky mě odešly po cca 1800 km, koupil jsem EXU Alumíniové s ložisky, ty vydržely to samé – vybrousily se k odlehčení, a pak upadly 3 zuby. Vždy se mi vylámou zuby , většinou více na spodní kladečce. Jaké máte zkušenosti vy a jak to řešíte?

    0 0
    • MartinXC  

      Šaltr XTR, ujeto cca 7000km, žádný problém s kladkami, jen mají maličko víc vychozená ložiska, ale v řazení ani chodu se to zatím nijak neprojevuje.

      0 0
    • Daf  

      Kladkam nesvedci bahno. Je uplne jedno jestli jsou hlinikove nebo plastove. Ja je odrovnal za jeden zavod (Sudety01) skoro nove kladky XTR. Resim to vymenou nove kladky me prisly na 1600 :(

      0 0
      • Daf  

        Jen jeste doplnim ze pokud se jezdi jen v dobrych podminkach tak kvalitni kladky XT nebo XTR vydrzi pres 20000km. Jinak je bezne ze se vice opotrebovava ta spodni kladka protoze je bliz k zemi a dostane se tam vic bordelu. Take jeste muze byt kriva patka prehazky to je na kladce poznat ze je ohlodana hodne ze strany.

        0 0
    • biker007  

      a jaky mate kdo zkusenosti s kladkama „alternativnich“ vyrobcu – Acor, Exu,.. Ja ted taky uvazuju u mojeho XT saltru o vymene (po cca 12.000km) a original Shimana se me kupovat(=platit) nechce.

      0 0
      • blue  

        exu sem si kdysi koupil a s radosti se jich zbavil… krome toho, ze ty diry maj tendenci se dobre zanaset blatem jsem mel i pocit, ze to s nima hur radi… rikalo se, ze to je kvuli neexistujici stranovy vuli lozisek, ale co je na tom pravdy, to nevim…

        0 0
        • Daf  

          Mam s nima naprosto stejnou spatnou zkusenost

          0 0
        • Tinker  

          Na horním kolečku musí být kolečko s plovoucím ložiskem a ne s průmyslovým. To plovoucí vyrovnává drobný nepřesnosti v řazení (šaltr neskáče pořád do stejných poloh… no, možná tak prvních 50km po seřízení jo…)

          0 0
          • Zdyn  

            No s tim tak uplne nesouhlasim. Jak jsem psal,tak mam na XTcku kladky EXU s kulickovm loziskem a horni kladka nema axialni vuli a s razenim nemam problemy. Pokud se nepletu ,tak Sram taky nema na horni kladce vuli a nevadi to.Nevim co Campa,ale myslim,ze tu vuli tam ma vlastne jen Shimano.

            0 0
            • Paja  

              Ja mam sram 9.0 a horni kladka vuli ma a nemyslim, ze je to jen opotrebenim.

              0 0
            • Tinker  

              Kampa to má taky. Sram tu vůli nemá, je to daný zřejmě druhem řazení…

              0 0
      • Zdyn  

        EXU mam na XTcku a bez problemu.Jen sem tam rozeberu,vycistim a promazu ty prumyslovy loziska. S opotrebenim nemam problem.Uz je mam dlouho a zuby maji profil prakticky porad stejny.Ani vetsi hlucnost jsem nijak nezaznamenal a problemy s razenim nemam.Axialni vule u horni kladky nejni treba.

        0 0
      • morgoth1  

        Exu kladky stoji za prt. Vloni jsem se s nimi projel ve snehu. Na dalsi vyjizce mi prislo ze to jde nejak ztuha – no a ejhle loziska byla zarezla tak ze WD, GT ani hruba sila s nima nehla. Uz nikdy!!

        0 0
    • Marek  

      Muj saltr Alivio vydrzel 12000 km a kladky byly docela dobry. Na funkci nemely zadny neblahy vliv.

      0 0
      • Otto  

        Hmmm, to teda nevím kudyma jezdíte. Po silnici jezdím minimálně, a bláta se nebojím. Udržbě se věnuji zodpovědně, ale přesto si myslím, že 20.000 km nemůže na mém kole vydržet vůbec nic, co se točí.Mám najeté na něm 3.900, a máp druhý přesmykač, asi teď vyměním šaltr(alivio za LX) Ovšem přesto nevěřím že vydrží dýl…

        0 0
        • martt  

          mne vletel minuly rok prehazovac STX 1993 do spajli a konecne som ho po desiatich rokoch a asi 20 tisic km vyhodil.

          Moja zena ma na denne jazdenej plecke Shimano SIS (to je ten najlacnejsi plechac) s asi 40 tisic km a kladky su sice totalne ohoblovane ale furt funguju.

          0 0
          • pali  

            tiez ma caka vymena kladiek na mojom xtr mam uz cez 15000 km a na kladkach je to uz poznat aj ked este idu bez problemov.co tam dam este neviem shimi sa mi zdaju trocha drahe

            0 0
    • pinot  

      EXU jsou sr…y. Zkus ACOR,ty jsou mnohem lepší.

      0 0
    • Aiax  

      Bohuzel se musim pripojit ke kritice EXU. Zasiraji se, spatne se cisti ty otvory. Razeni neni tak presne. Ale zase se to da prezit, daji se bezne sehnat a ty bezny kladky Shimano jsou taky na nic, snad az od XT saltru jsou trochu tesneny. Takze ja bych to resil koupi lepsiho (XT, XTR) saltru, ale NE S INVERZNI PRUZINOU, na to bych si asi nezvykl.

      0 0
      • Otto  

        Přehazovačka za 3690 kč mi na kolo nepujde! Nejsem blázen a fetišista!

        0 0
    • Gustaf 81  

      Oživím tohle téma:

      mám dotaz, na bajku mám hazku XT shadow plus. Při jízdě nebo při ručním pohybu ramýnkem hazky se ozývá brutální vrzání. Mám full a jak to houpe (hazka se napíná), tak to cca od 3 po 6 pastorek vrže. Zkoušel jsem to prostříkat wdčkem ale dělá to pořád. Vrzání se projeví i po přeřazení z malého převodníku na velký. Nevíte někdo, jak se toho zbavit? Pomůže vzít to na wapku a pořádně prostříknout? Díky za rady…už mě to při jízdě fakt sere :-)

      0 0
      • danielh  

        Spis rozebrat co to jde a dukladne namazat (cepy uvnitr hlavne, po vnejsku ne).

        0 0
      • novas752  

        Wapkou vážně nic nezlepšíš.

        Prostě rozeber ramínko přehazky (2 imbusy v osách kladek) a vyčisti ty kladky – nejspíš budeš mít v jedné z kladek kluzné pouzdro (2 keramický válečky v sobě) a to z vlastní zkušenosti vim, že umí vrzat brutálně. stačí to vyčistit a zlehka máznout vazelínou.

        Kdyby ne, tak bude nejspíš bordel nebo suché ložisko – špičkou nože nebo žiletky opatrně vymontuješ prachovky, vyčistíš a pořádně namažeš vazelínou a zase složíš.

        Při zpětné montáži bacha na správné provlečení řetězu.

        0 0
        • Gustaf 81  

          OK, díky…udělám tedy rozborku. nikdy sem to nedělal, tak snad nic neposeru :D

          0 0
          • figur  

            Jen nehledej to keramický kluzný ložisko – to bylo u předchozího 9sp. typu hazky. Pokud máš 10 sp. XT shadow plus , tam jsou obě ložiska valivý, zapouzdřený.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Zdravím, použiju téma – nová hazka 105 5800 před montáží – mažou se u nové přehazovačky ložiska kladek?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.