• okodak

    Potřebuju poradit ohledně chodu. Mám vidlici asi týden, je nová a má hodně tuhý chod. Chci vědět, jestli se časem rozchodi, nebo ji budu muset nějak upravit. Díky za rady.

    0 0
    • Rozumik  

      Duro D je pretlumeny. vymen olej za mensi viskozitu.

      0 0
    • TinkTink  

      Co je to „tuhy chod“???

      0 0
      • kovar  

        tuhý chod je mrtvý chod.

        0 0
      • enjoy  

        notak!:-).trochu duvtipnosti:-)

        0 0
        • TinkTink  

          Jsem se nak nedovtipil :)

          Nak jsem nepochopil, jestli je na nej moc tvrda nebo jestli moc tlumi – oboje je mozny :)

          0 0
          • liki  

            TinkTink ty si taký debil, alebo sa iba robíš? Jasné že je tvrdá-to je taká čo sa ?ažko stláča (vonkajšie nohy do vnútorných noh).

            0 0
            •  

              jo jasně nejseš amatér…takovyhle lidi jako tebe zbožnuju

              0 0
            • TinkTink  

              Tak…podle profilu nejses amater…tak si rekni ze ja jsem a ze jsem to nepochopil…pac to jak to napsal pro me rozhodne nebylo jednoznacny.

              Ale jo…ja jsem amater, ja si to muzu dovolit :)))

              0 0
            • fousmen  

              ale ale na co tak silny slova? ti nejak ujely nervy kloucku ne?

              0 0
            • enjoy  

              ctu spravne vnejsi nohy se zasouvani do vnitrnich nohou??ja ty slovenstine az zas tolik nerozumim:-)

              0 0
              • McBlacky  

                pozor to nie je amatér :) takže to že my máme pocit že je to obráceně je naše chyba. to víš 14 let to dokáže věci :)

                0 0
              • Mamut  

                Namietka sa prijima!

                Ako odbornik na slovencinu hodnotim Malacky za 5.

                2Liki: nos prilbu!

                0 0
            • madcat  

              ta slovenština je nádherná!! :-))))))

              0 0
    • TinkTink  

      No…kazdopadne – napis kolik vazis…pokud je to „hodne tuhy chod“ to, ze nepruzi a ne ze je pretlumena, tak to bude docela podstatny…original vidle je stavena na cca 80 az 90kg pro tvrdsi pouziti…pod 50 kilovym typkem se moc hybat nebude.

      Pokud je pretlumena, tak dej ridsi olej – ale ten bych tam dal tak jak tak – ta vidle je pretlumena hned jak dojde…co kus, to pretlumenina. :)…ten olej bych vymenil i kdyz se ted vraci na pohodu – pac kdyz das mekci pruziny nebo to proste zmekcis, tak pretlumena uz bude :)

      A jeste drobnost – strik jsi ji aspon silikonem?

      0 0
      • liki  

        To máš z ktorej z stránky???????

        0 0
        • TinkTink  

          Psali to onehda na www.bajkshop.com … fakt jo…

          :o)))))))))))­))))))))

          0 0
        • miťo  

          Bacha liki, Tink je chytrej. Jeden z mala, co se v tyhle problematice dost dobre vyznaj. S nim bych se do krizku (nejen na tema pruzeni) nepoustel ani ja. No a k te diskuzi o par radek vyse: Dlouho jsem se tak nezasmal :)

          0 0
          • TinkTink  

            Ne ne…Tink neni chytrej…Tink jenom vhodne simuluje :)…Do krizku se mnou muzes jit kdy chces…treba na Selovi…najdem si nakej peknej sjezdik a dame si zavody… :)…(do kopce proti tobe nejedu…na to ses moc dobrej :) )

            0 0
            • McBlacky  

              ale aby to bylo alespon zdánvlivě fér,tak si vyměníte kola, bych tě s jeho rodlama chtěl vidět :)

              0 0
              • miťo  

                Zadny strachy, az pojede Tink do prvniho sjezdu, budu az davno na dalsim kopci. Na tom lomu po startu mu ukazu zadicka i se svejma uzkejma rodlama :o7

                0 0
                • TinkTink  

                  No to prave neni pravda…ja Selu zas nepojedu nakonec zavodne…po diskuzi s Hanzem jsem to prehodnotil a zase si dame pivni stezku :o))))…

                  Takze kdyz ty pojedes, tak sepotkame nekde na 40 az 50km… doufam ze nekde v tech krasnych sjezdech :)

                  0 0
              • TinkTink  

                By se zabil…by sedl ze svych uzkych riditek na moje a jeste by mi to poskrabal :)

                No…mne by to poskrabal, ja bych mu to asi zlomil… :o))) (nic proti, ale s takhle uzkyma riditkama proste neumim jezdit – v terenu bych byl extremne nestabilni…)

                0 0
                • McBlacky  

                  extrémně nestabilní=pěkná smotka :) jakou pivní stezku máš na mysli?

                  0 0
                  • TinkTink  

                    No to kdyz jsme tedka jeli podel trati, tak tam potkas furu bodrych lidi, kteri te radi pozvou na neco k piti…nebo si to muzes max zaplatit…Hanz takhle minule dal asi 6 kousku :o)))))))…sem docela ziral, kdyz mi pak do kopcu a taky hlavne z kopcu ujizdel a ani se nesmotal :o)))…no ja si dal jenom jedno…12° a na ex, ale dal :o)))

                    Joo…a taky tam myslim grilovali ryby…taky se to tam u toho jednoho rybnicku dalo koupit…jo jo..fajn vylet… :)

                    0 0
                • Pekáček  

                  Takže labilní? Nechceš si udělat nějaké testy? Nakreslit stromeček a tak? :o)))

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Hehe…nechci :)

                    Hele…nak se ta debata o Duru zvrhla :)…jdu zalozit novy thread o Selovi 05 :)

                    0 0
      • micro  

        ja tu vidli sice nemam ale uvazuju o ni a mam 64 kg- ale ciste teoreticky vyndat pruzinu z te nohy kde je ta olejova patrona – a pak by „mela“ bejt o dost mekci. pak vymenit ten olej a nastrikat siliconem.. co myslite ????

        0 0
        • McBlacky  

          to spíš vyndat z druhý nohy, ta pružina v pravý tlačí na ten přepouštěcí ventil a pomáhá ho vracet, jak by to chodilo bez ní těžko říct, ale v zásadě by to vadit nemělo. Když ji vyndáš z jedný nebo druhý, bude se to trochu kroutit a hlavně budeš brzo na dorazu, u mojí sr, která je stejný konstrukce jako duro jsem zkoušel pružinu vyndat, ale je to o ničem. Spíš dát pružinu nižší tvrdosti, duro má pružiny 28cm dlouhé (měřil Fousáč)

          0 0
          • micro  

            hele a nezmeril by jeste vnitrni a vnejsi prumer pruziny ?? ja mozna skusim napsat dovozci suntour jesi nedodavaj taky pruziny – vite kdo je oficialni dovozce ??

            0 0
            • McBlacky  

              tak vnitří nohy to má 32, takže jakákoli pružina co se tam vejde. Náhradní pružiny do SR, vy žertujete! ofic. dovozce nevím kdo je

              0 0
              • Pekáček  

                BP Lumen? Viz http://www.bike4u.cz/

                0 0
              • micro  

                hele v manualu k vidlim suntour pisou – kdyz je tvrda, kupte mekci pruziny – ale nikde na jejich strankach sem je nenasel… takze si je mame asi vyrobit ??

                0 0
                • McBlacky  

                  fakt nevím, jsem neslyšel o nikom kdo by měnil pružinu v SR za originál SR. Už jen z cenový logiky je to dost jasný, ta nová SR pružina nebude levnější než 1000kč, takže za obě 2000kč, a to už je polovina ceny dražších SR vidlí :)

                  0 0
                  • micro  

                    tak sem hledal, a koukam ze pruziny do rst za 160 jedna, delkove kdys se daji dve tak te to 28 cm…este vedet kde je maj, a jak to bude tvrdy/mekky/ma to cenu ?? http://www.author.cz/…child_id=550

                    0 0
                    • McBlacky  

                      to by se muselo vyzkoušet, netuším jakou tvrdost maj rst pružiny, rst vidle co se mi dostaly do ruky byly spíš měkký. chtělo by to hodnoty tvrdosti aby se to dalo porovnat a taky záleží jeslti jsou progresivně vinutý nebo ne.

                      0 0
                      • madcat  

                        pružiny do vidle se dají bez problémů namotat v nějaké pérovně… třeba www.alcomex.cz, tam jeden kamoš dělá a už jednomu ID tady z bikefora péra do marzocchi marathona dělal..

                        0 0
                        • McBlacky  

                          daj, ale musíš vědět právě tu tvrdost :) pak snad taky stoupání, průměry,…

                          0 0
                        • micro  

                          tak zas do takovejch extremu to nemusi bejt… ja mam este moznost koupit si jinou :-) ja sem tedko zkousel vytahnout pruzinu z RSTcka , druhou sem tam nechal, a ze by to obzvlast zmeklo se mi nezdalo.. a to RST sou mekky z vyroby, tak jesi je duro tvrda na 80 kg , tak na 65 s jednou pruzinou by „mohla“ bejt akorat.. ale jen teorie, nikdo to nezkousel, ale moh by zkusit :-)))

                          0 0
                          • McBlacky  

                            já to zkoušel vyndat jednu z xcp e 02, pak jsem ji doklepl i rukou na doraz (zdvih 90), mám 73kg a s oběma pružinama je to tvrdší vidle

                            0 0
            • fousac  

              Duro E leva pruzina: delka 265mm, vnitrni prumer 18mm, vnejsi 25mm, 28 zavitu dratu o prumeru 3,7mm.. pri min. predpeti je zmackla o cca 20mm.. uvnitr tradicni gumovy valecek o dylce 150mm ⇒ pri cca 95mm zdvihu zacina „uradovat“…

              prava pruzina: delka 235mm, vnitrni prumer 16,5mm, vnejsi 22mm, 28 zavitu 2,7mm dratu.. hodne mekka, samotna jde v ruce zmacknout nadoraz..

              to ti muzu rict takhle z fleku.. (± nejaka tolerance.. :) jeste po obede zajdu do laborky, jestli by umeli zmerit tvrdost…

              0 0
    • okodak  

      no, vazim asi 82 kilo. ta vidle ma celkove hrozne pomalej chod, nechce se ji ani dolu, ani zpet. je mozny ze je to tou zimou, protoze v teple jsem ji zatim nemel kde projet. jo, silikonem sem ji samozdrejme nastrikal.

      0 0
      • fousac  

        duro E pri pri teplote pod nulou znatelne zatuhuje taky..

        0 0
      • micro  

        tak v zime prituhne snad kazda vidle.. me kdyz rst ztuhne, striknu silikon a je zase mekka. a kdyz striknu v lete tak jen sednu na bike a je skoro na dorazu :-) tak doufam ze se rozchodi, ted sem cet v Dirtbkeru /je tam test Duro E/ ze ma na tu cenu „docela kultivovanej chod“ . tak nevim, kazdopadne na me bude asi hooodne tvrda

        0 0
      • TinkTink  

        No tak to vidim takhle – celkova rozborka – zvladne kdokoli.

        1. rozdelas vidli – vylijes olej a vytres vazelinu co tam byla
        2. das olej SAE 5 a nakou vazelinu (ja bych rekl, co tam mas dat, ale to by me tady hodne lidi melo za zly, co to vubec radim…)
        3. das do kupy

        tot vse – se vsim vsudy to neni prace ani na hodinu :)…kdyz to budes delat poprvy, tak asi dyl…

        0 0
      • TinkTink  

        Jo a az todle udelas, tak az potom bych zacal resit pruziny…neni vubec jisty, ze ti nejsou akorat.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.