• Otík :-)

    Potřebuju koupit dobrej rám na bika do 20 000 Kč na XC a maratony. Prosím poraďte jaký rám, kde koupit a zhodno?te jak je dobrej (ne fulla :-) Díky. :-)

    0 0
    • onegear  

      Ja bych ti poradil Sfinx.

      0 0
    • jonti  

      celkom dobry je najlepsi kellys, myslim ze vacsinou parametrov je porovnatelny aj s drahsimi

      0 0
    • jakub  

      RB CRX

      0 0
      • Peslezedirou  

        Dávám taky hlas pro Sfinx, CRX se mi nepáčí. Zajímavá je zadní stavba a to je tak asi celé, hlavovka vypadá jak lešenářská trubka. A ještě je v lese běžný jak Kellys nebo Artur.....

        0 0
    • RomanH  

      Pokud si nedelas srandu a chces do HT ramu opravdu vrazit cca 20tkc, podivej se na Kleina Attitude.

      0 0
      • Meesha  

        jj, taky se pridavam. Ale sehnat ho do dvaceti bude mozna trochu problem, ale urco to stoji za to!

        0 0
    • Otaku  

      tady maj pekny bombardery ;-) http://www.airborne.net/…e/abhome.asp

      0 0
      • robero  

        1300 dolacu za titanovej ram je pohodicka… :-)

        0 0
        • Homer  

          titan z taiwanu, trochu zvlastni design, ale cerna vdova je doopravdy krasna – problem je jak ho dostat sem

          0 0
          • robero  

            ram je to moc peknej, neokoukanej, ale nektery detaily by me docela stvaly – napr. nevymenitelna patka prehazovacky… to aby pak to kolo clovek akorat lestil v garazi! :-( protoze menit ram za tricet litru kvuli ohnuty patce – nicmoc!

            0 0
      • lith  

        Koukal jsem na Airborne a i ta cena není až tak zlá,morati je dražší......je­dinýho koho jsem na něm viděl jezdit,teda pokud si dobře pamatuju,tak na něm jezdil Obruča jako hobík Čp XC.Letos už to bude profík na Kellysu:o)

        0 0
    • kandik psi zub  

      Ja bych si koupil CESKY ram, protoze je blbost pri kvalite nasich vyrobcu vrazet do cizich.. a kdyz je to do dvaceti tak to bude problem utratit:-)

      RB1300 Lucas s karbonem Kovarik Sfinx Duratec nebo ty vsechny superiory, apache, pellsy a pod.

      ufff

      nebo kandikovu jetou titanovou konu :-)))

      0 0
      • ojoj  

        kona explosif jestli se jeste dela

        0 0
          • Homer  

            hmmm explosif… fat chance to neni, ale povedeny ram TO JE! Ale vaha bude kolem 2kg (spis pres) u 19 palc. ramu, coz ne kazdy dokaze prekousnout.

            0 0
            • ojoj  

              ze na ma myslim 5let starou v 16 vaha 1,59 jestli sem to dobre zvazil

              0 0
            • Mamut  

              USA $420.00 | Europe €798.00

              Kua, to idu podla zvlastneho kurzu.

              0 0
          • Pá-dlista1  

            Tam maj v prodeji i Konu A. Tak na to cumim jak kanibal na radio. Jsem myslel, ze se to do distribuce ani nedostane.

            0 0
          • Vilém  

            Ten samej ram akorat bez navarky na bowden smyku maj na singlspeedu Unit.Ten by se vyplatil koupit celej a vzit z nej jen ram,samotnej je moc drahej. Cely kolo 25900,–

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jasne. Na presmykac objimku, SISku prehazku (a jeste stezi), zirecek si koupi vidli a brzdy… :)

              0 0
    • Homer  

      Podle me zadny HT ram nestoji za 20000. Ale pokud to chces investovat, tak bych vzal, jak uz tady padlo, neco z ceske vyroby: sfinx, rb, duratec, fort, mrazek. Kdybys mel fixni ideu o necem echt from USA tak bych bral TREK 8500 ze ZR9000, znas to – lehci nez hlinik, pevnejsi nez ocel, nebo tak nejak :))

      0 0
      • jack  

        kup si superior nejvyšší řadu,nebo sintesy,nebo nějakej titan no name z ruska nebo taiwanu a nebo nejvyšší řadu od rock machine-pozor mají kratší stavbu.chce to dlouhý představec a klidně o číslo větší než jsi zvyklý.já měřím 185 a mám 20 velikost,jinak jsem jezdil 19.

        0 0
        • speedy gonzales  

          myslim ze 20ka ram na 185cm je normalni mira..ale kratsi nez autor to bude urcite. ve vyprodejich bylo hodne catastrophu ze scandia za super ceny..urcite by stalo za to se poptat

          0 0
    • MartinXC  

      Když HT kolem 20t tak buď jetou Moratku, nebo v duralu (s trochou štěstí) – Klein Attitude, Cannon Fxxx nebo železo – tuzemský Sfinx.

      0 0
      • Otík :-)  

        jo jetou moratku bych taky bral, Kleina asi ne – nelíbí se mi barevně a o sfinx přemýšlím. Co třeba Giant XTC Zero?

        0 0
        • MartinXC  

          Ten Gian je karbonový ? Na závodní použití bych bral něco, co je tady opravitelné (Morna, Sfinx), ke Kleinovi mám osobní vztah :-) a na XC je to skvělý tuhý rám (ve vel.M)

          0 0
        • HonzaV  

          Primlouvam se za Giant, nebo co zkusit Fuji Team

          0 0
          • Otík :-)  

            Fujinu sem měl než mi ji ukradli. Jezdil jsem za Bikeranch takže vím jaký je to rám. Je super ale na můj vkus až moc měkký a hodně barevný :-)

            0 0
    • TinkTink  

      20 litru za HTcko? Hehe…nesmysl…ale nevadi…

      Podival bych se do Ceskych luhu a haju a vybral si neco, co neni tak moc proflakly…takze jednoznacne SFINX…ocel…na maratony a XC gut, design fajn…myslim ze by upravili i geometrii na pranic??? Ale to nevim…

      Proc bych si nebral jiny:

      • RB – to je takovy normalni HTcko a vyklepal bych tam dusi
      • Superior a spol – to nejsou cesky ramy
      • Lucas – nelibi se mi…takovy taiwan
      • Duratec – ne
      • jiny?
      0 0
    • Siddha  

      za ty prachy mozna kdybys trochu pridal tak celo-karbon, titan, nebo nejakou spickovou ocel… nebo Cannon ci Klein… proc ne treba softail, nebo nejaky ostry celopero?

      0 0
      • Otík :-)  

        softail bych ještě bral, ale fulla ne. Nechci se na tom hupat, sorry :-) Titan je super, ale strašně drahej a celokarbon ten nechci (max jen celou zadní stavbu i s dolníma karbon. nohama). Na rám mám max dvacet.Co dál???

        0 0
        • Siddha  
          1. KHS softail ram se vsim vsudy je za desitku, pritom je to supr ram a jeste Ti zbyde na bublifuk
          2. ruskej titan. Importuje to kde kdo, kvalita v poho, vubec bych se nebal, ceny i pod dvacet…
          3. karbon zadni stavba podle me neni nejak extra prinosne reseni, spis alespon vetsi vestavby, jako treba zkousi Pells, BMC, nebo tak nekdo…
          0 0
          • Otík :-)  

            O tom ruským titanu jsem už taky slyšel. Kdo ho k nám vozí a kde se dá sehnat? Je nějaký web?

            0 0
            • Vilém  

              Koukni na www.baleksport.com vlevo „chci kolo na miru“.Nic moc tam neni psany ale je tam kontakt.Pak dej vedet jak jsi dopadl.

              0 0
              • dawa  

                www.jamisbikes.com/…_dragon.html, vozí to sem : www.idsport.cz/, ten rám se prodává samostatně za 16000 Kč , krásnej ocelovej rám z trubek Reynolds , to by byla moje volba kdybych měl prachy .

                0 0
                • Siddha  

                  jo to taky neni spatny, ale to uz bych sel radsi do softaila, nebo levnejsiho ocelaka treba od Sfinxe do 10…ale ma to krasny patky, ne jako tak Kona Eplosif – to je hnus…

                  0 0
                  • Mamut  

                    Najlacnejsi ram od Sfinxa je za 11800 (±), info z pred 3 mesiacov osobne. Lacnejsi material uz nie je, takze Zona je teraz najlacnejsi model.

                    0 0
            • zirecek  

              Radím SFINX. Pohodový přístup, supr matroše, můžeš si vybrat přesně co chceš, pěkné zpracování. Osobně plánuju jednoznačně rám Sfinx, až budou hrachy. Už mám od p. Pavlíka vidlu a spokojenost.

              0 0
              • wroum  

                ja mel od Pavlika opravovanou vidlu a sem rad ze sem se na ni nezabil. pokud stejne remeslne kvalitne dela i ostatni veci, tak buh s tema, co jeho vyrobky uzivaj…

                0 0
                • rasto  

                  vidle byla ocelova? jinak davam bod kvalite. ramy ma opravdu uzasne. (vozim jiz jeho 2. ram).

                  0 0
                  • wroum  

                    vidle byla odpruzena mela ocelovej krk. pavlik (nebo nejakej mechanik u nej) spajel ze dvou krku jeden a ten pak vsadil (neda se rict zalisoval) do korunky. vydrzelo to pramalo, stalo to dost. bylo to dost nebezpecny. ptal sem se ho jestli to zvladnou a on mi rek ze jasne a bez problemu. nemel to rikat, kdyz to neumi (klidne mohl rict ze to neudela). o jeho ramech si taky myslim svoje. nechtej vedet co si myslim primo o nem.

                    0 0
                    • zirecek  

                      Z jedne opravy neusuzuj o novych vidlach a ramech. Kdyz mi vidla prdne, tak mu ju omlatim o hlavu, to je jasne; ale nemam duvod si to myslet. Krk bych si nenechal nikdy svarovat, .-). Radeji novou vidlu. Sve myslenky o ramech a Pavlikovi mas oprene o co?

                      0 0
                      • McBlacky  

                        podle toho jak obložil Lempla na celém kole a pak na servisu a jak vnucuje určité výrobky, které podle jeho mínění jsou the best si o Pavlíkovi taky myslím svoje a rozhodně bych se mu nesvěřil. rámy se mi líbí, ale ty které jsou váhově zajímavé jsou zase drahé.

                        0 0
                      • McBlacky  

                        když ti vidla prdne a ty to přežiješ vpořádku tak mu ji omlátíš o hlavu. Ona totiž má tendenci prasknout při větším ztížení a to se na XC většinou odehrává ve vyšších rychlostech :/

                        0 0
                      • wroum  

                        ja ji svarovat nenechal, ja chtel nalisovat NOVEJ krk. z toho co sem zazil usuzuju o firme jako o celku, do cehoz patri i ramy a nove vidle. Sve myslenky mam oprene o vlastni zkusenost se 2 ramama – oba mely vzperu za stredem tak sirokou ze by prosel i plast point 3", diky tomu musela byt delsi osa (vyrazne) a diky tomu se retez porad krizil (to by se nestalo ani u nejhorsi seriovky). dalsi spoustu veci vim z doslechu od kamose, kterej u pavlika nekolik let pracoval.

                        0 0
                        • zirecek  

                          Tak to reklamuju, nenechám si přece rám, abych musel měnit osu. Já jedu ocel a v ČR ju nikdo pořádně nedělá jak Sfinx, takže tak. Díky za info.

                          0 0
                    • Homer  

                      Pavlik ty ramy nevari, maximalne je maluje. Jinak je to cistokrevny Bares, aspon jsem to slysel.

                      0 0
    • tradic  

      co takhle Merida Magnesium Pro? Za nejakejch 13 000,–

      P.S.: Gunn Rita Dahle si ho nemuze vynachvalit

      0 0
      • Homer  

        P.P.S. Kdyby mi nekdo dal zadarmo par desitek ramu z lejna vytvrzeneho UV zarenim a k tomu par penez (ne moc, tak 10 000 000,–), abych ho propagoval, nejspis bych si ho taky nemohl vynachvalit :) Jinak abych jen nepomlouval, merida aspon dava k tem ramum i hlavovy slozeni.

        0 0
        • tradic  

          Je to fakt. To je to samy jako kdyz budes delat dilera kuchynskych robotu, tak nebudes rikat, ze stoji za hovno, nekupujte si ho. :)

          0 0
    • Rolei  

      Já bych asi 20 litrů za HT rám nedal a šel bych za 11 do Treku 8500 (http://www.trek-bikes.cz/). Ale je jasný, že v této cenové kategorii už je z čeho vybírat…

      0 0
    • Otík :-)  

      Tak nakonec jsem se rozhol pro Sfinx. Poměr cena/kvalita je super. Barva vlastní, stejně jako geometrie rámu. Perfektní přístup, takže sfinx jednoznačně vyhrál. Kolu zdar. Ahoj :-)

      0 0
      • náčelník  

        A který ?

        0 0
        • Otík :-)  

          Sfinx Ferro 16,5 – je to ten topmodel. Zadní stavba hodně pruží, takže jízda na tomto rámu je hodně podobná softailu. Už se na něj docela těším :-)

          0 0
          • Siddha  

            to je takovej ten se splostenejma vzperama? 16.5 od Dedy jo to bude raketa… kolik?

            0 0
            • McBlacky  

              17500kč ±, ten samej má Lempl, je to raketa :)

              0 0
              • zirecek  

                Jen zavistive chrochtam a mlaskam, :-). Uzij si ho, .-). Taky se tento rok pridam do klubu Sfinx ramu, :o).

                0 0
                • McBlacky  

                  kdepak já ho nemám. Já budu letos jezdit Mt. Fuji, poctivej alobal :) už se těším až ho dám do kupy.

                  0 0
                • Otík :-)  

                  jj, budeš vítanej. Až ho budeš mít, tak dej vědět :-)

                  0 0
              • Otík :-)  

                jj, raketa to je a velká :-)

                0 0
          • náčelník  

            Připojuji se k závistivcům. Kolik ten rám váží?

            0 0
            • Otík :-)  

              Sem rád že mi rám schvalujete. Dík :-) S váhou si tam Roman Oavlík dokáže hodně pohrát. Je v rozmezí 1,2 až 1,8 dle tlouš?ky s?en rámu, takže dle libosti. Já šel středem a bude to kolem 1,5 kila, takže paráda

              0 0
              • náčelník  

                Že jsem tak smělý – kolik měříš, jakou jsi zvolil tedy velikost a čím to plánuješ osadit ?

                0 0
                • Otík :-)  

                  Mám 186 cm, ale podle měření mám krátké nohy¡(87 cm) a dlouhé ruce (60 cm), takže kombinace 19 s delší rámovou trubkou. Jinak plánuju to osadit takto: sada: Shimano XTR kola: Mavic CrossMax SL řidírka, představec, sedlovka: Ritchy WCS vidlice: Rock Shox SID World Cup (remote control) brzdy: Shimano XTR (v-brake) pedály: Shimano M540

                  0 0
                  • Meesha  

                    slint…! :-P Hned bych to prehazel na jinej ram! Mam alergii na ocel! :-)

                    0 0
                  • Homer  

                    No ten SID bych nechal v prodejne a koupil radsi treba neco od foxe, ale jinak to vypada jako sen zavodniho chrta v nejlepsich letech :)

                    0 0
                    • Meesha  

                      Ten Sid prave dela zaklad toho snu! :-)

                      0 0
                    • Otík :-)  

                      No jestli vám všem připadá, že dvacetiletý studet ČVUT z Prahy je v nejlepších letech, tak díky :-) Jo je to můj splněný sen, tak doufám, že mi to na něm bude dobře jezdit :-)

                      0 0
                  • TinkTink  

                    Fakt to zni jako fakt vychytana vecicka…takze gratuluju pokud mozno ke splnenymu snu :)

                    Hmm…ale stejne bych ho nechtel :o)))…akorat tou geometrii jsem potesen…to muze byt fajn…

                    0 0
                  • enjoy  

                    strasne originalni kolo,takovy se moc nevidi:-)))

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.