• madcat

    Zdar, sháním pružinu na tlumič FOX a zjiš?uju, že je to celkem velkej problém, furt není dostupnost taková jakou bych si představoval. Podělte se o zkušenosti, kde se taková věc dá vyshánět.

    Zkoušel sem:

    • oficiální dovozce Cyklošvec – strašně drahý – cena cca 2500,–
    • RaceBike – FOXu mají jenom nějaký starý zbytky, pružiny na Shock Works nepasujou
    • Maxcursor Ostrava – pružiny na Romic nepasujou, mají větší vnitřní průměr
    • Progress Cycle – Answer Manitou – kvůli systému SPV dělají pouze do tvrdosti myslím 600 lb/inch, potřebuju 750
    • Benest – mají širší vnitřní průměr, nepasovala by
    • Jakos – dělají jenom vidlice a i do těch používají pružiny Marzocchi
    • Hobbysport Brno – seženou pružinu FOX cca do měsíce a půl za 1100 – 1200,–, ale rád bych zkusil i jinou alternativu…
    • ještě mám v plánu zkusit klasický nástrojaře – výrobce průmyslových pružin, jako Alcomex Brno a jiní, zajímalo by mě, jestli je to blbost nebo to tak už někdo zkusil… Prostě se podělte a poraďte :-).
    0 0
    • Azagthoth  

      Nechcem buzerovat, ale co si cakal, pruzinu FOX za 500Kč? :-)

      0 0
      • blue  

        nechci buzerovat, ale 2500,– se mi taky zda trochu moc za pruzinu

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ty mas vzduchovej tlumic, vid? To je videt :)

          0 0
          • blue  

            i kdybych nemel, tak by se mi to zdalo prehnany, ale jak je videt, stejne s tim nic clovek neudela

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jako jo. Kdyz se na to podivas jako na kus zkroucenyho dratu, tak pak jo. Ale kdyz to vemes, ze treba das 2500,– z 20000,– (za cely tlumic) za ten dil co vlastne zpusobuje to pruzeni, tak to procentuelne uz tak hrozne nevypada. Kdyz si pak vemes, ze ty napisy zvnejsku, co penezma vysoce ohodnotis, jsou jen sikovne poskladany plechy uvnitr… to by me nastvalo vic :))

              0 0
    • fousac  

      jakej potrebujes vnitrni prumer a dylku??

      0 0
      • madcat  

        vnitřní průměr 32 mm, délka 140 mm, 750×2,30" nejlíp

        0 0
        • fousac  

          ja kupoval v razzu 30×100/650 za 450,– tak zkus zavolat jim.. treba by neco vyhrabali i pro tebe… maj prodejnu i v brne jestli se nepletu..

          0 0
          • madcat  

            dneska sem tam byl o pěti večer a zrovna měli mimořádně do půl paté :-/, tomu říkám pech!

            0 0
            • fousac  

              v praze je to podobny.. zrovna kdyz sem se tam stavil, tak si dali tejden dovolenou… ://

              0 0
    • madcat  

      drobnej update:

      dneska v Hobbysportu – ty FOXy, který objednávají, pochází z RaceBiku a tam už mají jenom zbytky – pár měkkých a krátkých per, aspoň to mi tvrdil týpek v telefonu, takže Hobbysportu asi vyschl zdroj. Od oficiálního dodavatele FOXu – Cyklošvec – zatím nemají komplet ceník, takže neví, kolik od nich budou ty péra stát, na moje slova, že po mně chtěli 2500 řekli, že to teda asi bude pravda, ale že mi řeknou zítra, takže to asi může být i jinak, nechápu totiž, proč by se cena tím, že se změní dodavatel, musela nutně zvednou na dvojnásobek… leda by na tom chceli nekřes?ansky vyvařit… a taky mi řekli, že pružiny z x-fusion (nikoliv shock works, blbě sem to napsal) na FOX tělo jde a v RB mi kecal, protože to neradi vidí (pochopitelně)… Hmmm, takže víc budu vědět zítra a když to vyjde, tak bych mohl mít to péro X-fusion za cca 600, což je oproti 2500 celkem úspora…

      0 0
    • madcat  

      a ještě jedna zajímavost – prej se silně nedoporučuje používat strojově namotaný pružiny od místních výrobců v nějakých pérovnách apod., protože prej si to po týdnu nebo dvou sedne klidně i o 2 cm a je to na prd… připadá mi divný, že by v materiálu třeba od FOXu a těch vyrobených u nás podle ISO norem, byl takovej velkej rozdíl, jako materiály to asi nejsou stejný, ale o co je používání na biku náročnější než užití těch per co se u nás normálně motají??? musím se na to zeptat jednoho bývalýho spolužáka, kterej shodou okolností dělá v Moravanech u Brna v Alcomexu (www.alcomex.cz) a rozumí tomu, pak dám info…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No slysel jsem od vicero lidi, ze si nechavali delat pruziny a ty si rychle sedly.

        0 0
        • fousac  

          a ja slysel od jednoho pana, co se vyrobou pruzin zivi, ze by mi sice namotal presne takovou, jakou potrebuju, ale protoze to delaj buhvijakou metodou, tak ze by mi stejne byla prd platna pro vyuziti v centrale na kole.. ze si sedne a vymekne..

          0 0
          • madcat  

            využití v čem???

            a v čem je teda takovej rozdíl, v tom materiálu nebo technice navíjení pružiny???

            0 0
            • fousac  

              vyuziti v pruzici na kole..

              rozhodne je ve vyrobe nejakej technologickej rozdil.. zpusob motani? tepelna uprava?? nevim, nejsem odbornik..

              0 0
              • black.horse  

                hmm, technika vinutí je prostě jen plastická deformace… hele, třeba Pérovny v Hostivaři si myslím, že Ti udělaj kvalitní pružinu, ale zase to bude drahé… ono totiž celé kouzlo a hlavní rozdíl spočívá v materiálu a především ve vhdoném a správném tepelném zpracování pružiny;-) a to je to co stojí prachy a odlišuje zrno od plev…

                0 0
        • well  

          To je blbost. Pérovny u nás dělají i sportovní pružiny na auta ve vynikající kvalitě. Jen musíš vědět co přesně chceš. Pružina na tlumič je otázkou jednoho litru ferneta.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nerikam, ze ne. Jen jsem psal co jsem psal. To se s tim snad nevylucuje. Proste pruzina za 50Kc nebyla ta nejlepsi investice :)

            0 0
      • RomanH  

        Ty jsi spoluzak Toma (Milise) ?

        0 0
        • madcat  

          no přezdívka Milis mi nic neříká, my mu říkáme komisař Mullen :-), takže je to možná von, Tomáš Muller vlastním jménem :-), chodili sme spolu na VUT FP…

          0 0
          • RomanH  

            Jasny, to je on :o) Delal mi pruziny do Marathona. Ja jej znam od te doby, co delal chvili pruvodce pro Swetobeznika. Obcas spolu vyjedeme.

            0 0
            • madcat  

              jo dneska sem mu volal ohledně nějakých informací a říkal, že nějakýmu známýmu dělal pružiny do vidle, takže tos byl asi ty :-). a taky říkal, že ty péra do vidlí sou v pohodě, ale na tlumič si to fakt sedá a nedá se to moc použít, prej je to materiálem, oni to navíjí jenom za studena a nejsou ty péra předsedlý nebo jak se to říká… prej za tepla motaný pružiny by to dělat neměly… tak zítra uvidíme, třeba nakonec fakt něco seženu :-)))

              0 0
      • Petr Heinik  

        Vnitrni prumer pruziny FOX se pohybuje v rozmezi 32 – 35mm. Pruzina X-Fusion ma prumer 31 – 33mm. Teoreticky muze pasovat, ale nase zkusenosti s aplikaci XF pruziny jsou spise negativni – casto dojde k obrouseni tela tlumice. Proc nedoporucujeme pruziny XF nebo SW na tlumic FOX je prave diky materialu z ktereho je pruzina FOX vyrobena. Pouzitim jine pruziny nez FOX dojde k celkem znatelnemu zhorseni vlastnosti perovani ( plati i obracene – pri aplikaci pruziny FOX na telo XF nebo SW dojde ke zlepseni ).

        0 0
        • madcat  

          mohl bys mi prosím kdyžtak napsat, jestli tam něco od x-fusion podobnýho tomu co sháním nemáš? když uvážím, že ty péra sou za prakticky čtvrtinovou cenu než FOX, tak ty horší vlastnosti i klidně zkousnu… aspoň prozatím. dík moc, kdyžtak můžeš i na mejl, mám ho v infu :-)

          0 0
    • madcat  

      petr heiník mě trochu předběhl, ale mám zase nějaký čerstvý info ohledně martyria shánění tvrdšího péra: dneska ochotný pán v Hobbysportu volal do Cyklošvece, aby zjistil, jak se to bude mít s maloobchodníma cenama pružin do foxů a vyzjistil, že to bude 2 – 4 000 dle délky a tvrdosti pružiny, což jsme se shodli, že je skoro nehoráznost. navíc prý péra nejsou v ČR, ba ani v nějakým jejich skladu ve Švýcarsku. a prý posílat to s USA asi neprojde, takže dodací lhůty bůhví jaký, spíš špatný :-/. a dále zmínil možnost použít právě zmiňovanou pružinu x-fusion, což sice petr heiník nedoporučuje, ale prý to jde… rád bych se teda ale petra zeptal, proč by se funkce pružení tlumiče fox měla zhoršit, jestli snad za to může jinej (horší) materiál, kterej té pružině dává horší charakteristiku chodu nebo jak…? samozřejmě neberu teď v úvahu to, že pružina při menším vnitřním průměru může o tělo tlumiče dřít apod. jestli to je materiálem, tak to možná vysvětluje aspoň zčásti ten šílenej rozdíl v ceně, sorry ale 2 – 4 litry za péro fakt nedám, to je trochu moc…

      0 0
      • black.horse  

        hele, něco Ti poradím, nečetl sem všechno a je možný, že už to tady někdo řekl, ale zavolej do Benesta a oni Ti snad už pružinku dodaj, pokud budeš mít štěstí a trefíš se do jejich škály… já mám od nich pružinu na Manitou Swingeru a spokojenost, chodí krásně:-) a stála pětikilo:-)

        0 0
        • blue  

          to je skoda, ze sis neprecetl uplne prvni prispevek

          0 0
          • black.horse  

            hehe, chybička se vloudila, stane se:-D ale kdo má číst takovejch písmenek, že:-D

            0 0
      • ojoj  

        koukam ze novej dovozce bude fakt „parada“

        0 0
      • Petr Heinik  

        Jde prave o material, z ktereho je pruzina FOX udelana – presne slozeni opravdu netusim. Neni to jenom moje zkusenost, ale pruziny FOX opravdu funguji podstantne lepe – maji vyrazne lepsi charakteristiku, vetsi citlivost, velmi dlouhou zivotnost ( u XF a SW dojde casem k sesednuti/zkra­ceni ). Samozrejme ti timto nechci porizeni pruziny jineho vyrobce nez FOX rozmlouvat, jen jsem chtel upozornit na mozna uskali.

        0 0
        • madcat  

          no v tom materiálu to pravda může být, já jenom že su ochotnej přežít mírně horší charakteristiku za mnohem menší peníze, i když kdo ví jako to nakonec s těma cenama u foxu bude, co sem tak mluvil s lidim a v hobbysportu a rockybikesu, tak tomu moc nechceli věřit, že by to bylo 2 – 4 litry… no možná ty 4 bude za péra na DHX tlumiče… každopádně mi bylo poraděno, abych počkal na sportprague, prej už v té době by mělo být ohledně cen jasno…

          0 0
    • madcat  

      jinak každopádně zkusím u českých pérařů poptat pružinů stanovených parametrů z materiálu, kterej je tepelně zpracovanej a předsezenej, tak uvidíme, jestli bude někdo ochotnej (toho se bojím nejvíc, jedno péro je houby kšeft…)

      0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.