• TinkTink

    Protoze vim, ze inzerovani v bazarech v sekci „koupim“ je zhola zbytecne, tak se zeptam tady – proto to berte jako pomoc – shanim pro moju mekkou pruzinu na Manitou Sherman a protoze mekky pruziny jsou komponent velmi relativni, tak si myslim ze to neni nerealny… :)

    Pokud nekdo mate, nabidnete…diky. Na vyhledavani me neodkazujte, to je zbytecny, uz jsem to zkousel :o)

    PS: vod dovozce ted budu brat dost veci, ale ze bych musel mit vsechno novy… :)) PS2: nemate nekdo pruzinu na tlumic Manitou 650×2,0"? :))

    Anketa: Ma cenu to zde zkouset?

    Ano
    6x
    60%
    Ne
    0x
    0%
    0x
    0%
    4x
    40%
    0 0
    • jaski  

      ja se taky pridam :-) shanim mekkou pruzinu na skareba 80mm.nemel by nekdo?

      0 0
      • Trojci  

        di do pytle – já sem půl roku sháněl extra tvrdou..

        0 0
        • jaski  

          a sakra :-) a kde si ji sehnal?nechal udelat?za kolik?

          0 0
          • Trojci  

            no, původně sem si jí chtěl nechat udělat – ale jenom tak na okraj sem se o tom zmínil u známýho v fšeftě a von šáhnul pod pult a vytáhnul v půli přelomenou pružinu – že prej to vyndal z nějakýho vinetua do kterýho si to někdo nechal navinout (a prasklo mu to za cca 100 km). Tak sem dostal strach a objednal si to vod dovozce vinetua (A BYLA DRÁHÁ JAKO SVINĚ) ale přece jenom nebudu riskovat, že zkurvim novou vidli a přizabiju se..

            0 0
            • jaski  

              no samy lepsi veci se tady dovidam.slysel sem ze stojej kolem 600 nebo tak nejak.

              0 0
              • Trojci  

                velmi správně – ještě připočti poštovné..

                0 0
                • james11  

                  Kdyby se vám podařilo vymontovat tu původní pružinu není problém ji vyrobit, dělám zde www.pruzinarnaseckar.cz

                  0 0
                  • jaski  

                    vymontovat ji neni problem zrovna pred chvili sem menilolej a pruzina byla venku.moh by si nejakou vyrobit?a jak se vypocita aby byla mekkci?a kolik by to tak stalo?

                    0 0
                  • Trojci  

                    Jamesi, otázka na tělo – jak zaručíš, že ta pružina od tebe nerupne třeba za 100 Km provozu (viz můj příspěvek výše) ??

                    Vezmeš si pak na svědomí zničenou vidlici? Ze zkušenosti vím, že se pružiny navynují z oceli různé kvality a že nejsi (při vší úctě) schopen udělat pružinu ve strejné kvalitě matriálu jako je ta origoš.

                    Nezlob se: je mi jasné, že to nezávisí na umění výrobce, ale na tom jak kvalitní máš ten polotovar.

                    0 0
                    • pepek  

                      Nebude to dělat na koleně, ne?-viz odkaz, myslíš, že čínský pružinář je lepší než český pružinář? Nedělejte z toho zas takové Hi-tech, když hoši dokážou dělat z Ti, tak taková pružinka je pro ně asi brnkačka.

                      0 0
                    • james11  

                      to Trojci: co tu na to mám říct? Myslíš že nevím z čeho se točí pružiny? :-) Pokud chceš odpovídající váhovou charakteristiku i to není zas takový problém.

                      0 0
                  • Trojci  

                    Proto přátelsky radím všem: pokud chcete dodržet provozní podmínky a mít nárok na reklamaci v případě poškození vidlice – nemontujte do vidlice neoriginální díly (tedy ani pružiny) 

                    0 0
                    • enjoy  

                      to se kdyztak vymeni zpatky:-D

                      0 0
                      • Trojci  

                        Hmm :)) pěkná švejkárna.. Vyměníš si i úsměv ??

                        0 0
                        • enjoy  

                          a proc bych si mel hned pri prasknuti pruziny rozbijet drzku?znam lepsi zpusoby,treba jezdit bez helmy.

                          0 0
                          • Trojci  

                            Jestli chceš jezdit bez tlamy, nejezdi na podomácku dělanejch pružinách. Nic víc nic míň. :))

                            Je vidět, že ti ještě nikdy při drupu pružina nepraskla (já bych to teda dobrovolně zažít nechtěl – ale ty možná jo :) Aspoň bysis vyzkoušel jestli to jde fakt ustát, žejo??

                            0 0
                            • enjoy  

                              no:-),tak zase takovyho borce delat nemuzu,pac mi fakt jeste zadna nepraskla(neco jinyho uz jo a to jsem z toho tenkrat fakt padnul na drzku:-)) a nevim o moc lidech s touhle exkluzivni zkusenosti:-). ale stejne si rikam,dobre,praskne pruzina.co vidle udela?pujde na doraz,nebo co vlastne?myslim ze mnohem horsi je,kdyz ti ze skareba pruzina rovnou vystreli ven i s olejem,to je smakulara!:-D

                              0 0
                              • Trojci  

                                To máš recht.. :) Skareby nebrat!

                                No jak ti ta potvora praskne, tak to půjde na doraz (zničíš futra), přestane pružit a popravě řečeno tě to asi docela rozhodí, takže to někam napereš – mě díky bohu nikdy nic ve sjezdu neprasklo, tak jenom hádám.

                                0 0
                                • Lišák  

                                  Teda nedokážu si představit, proč by měla jít na doraz. Ta pružina se přece celá nerozsype, jenom se rozdělí na dvě, ne? Tak to trochu hupne/sedne, ale že by to byla tragedie, jako když praskne třeba korunka?

                                  0 0
                                  • madcat  

                                    já si taky myslím, že se to jenom poskládá a postupně než zabrzdíš „zašroubuje“ do sebe a žádná dramatická držka jako když zlomíš vidlu napůl to nebude… ale jenom hádám, zatím se mi to nesalo… nicméně možná stane, budu mít tento týden novou pružinu do druhé nohy v marzo drop-off, místo toho ohavnýho vzduchu co tam teď musím pumpovat :))) a bude taky od českýho výrobce pružin… uvidíme jak to bude fungovat…

                                    0 0
                                    • Trojci  

                                      tak hodně štěstí :)

                                      0 0
                                      • madcat  

                                        no furt budu mít v druhé noze tu originální, tak ta to přinejhorším podrží, ta snad nerupne :)

                                        0 0
                                  • Trojci  

                                    To víš :) možná to nebude tak horký, ale že by se tý vidli nic nestalo to bych s dovolením netvrdil..

                                    0 0
                                    • hanz  

                                      no pokud vím tak nekvalitní pružiny nemaj problem s praskáním ale sedáním takže když budeš mít fakt smůlu tak se ti při 2000km švihu pružina začne skracovat a dojedeš domu třeba s 0-lovým zdvihem zpět. že si kuli tomu rozbiješ dršku,..asi ne. Měl by si přestat koukat na sci-fi.

                                      0 0
                                      • Trojci  

                                        Plácáš nesmysly – měl sem takovou ruplou pružinu v ruce..

                                        Nebo mi snad chceš tvrdit že se mi to zdálo?

                                        0 0
                                        • hanz  

                                          asi jo já neměl a ani neslyšel o žádný…ale věřím že vše je jednou poprvé takže se to klidně mohlo stát.....a co majitel?…násle­dovala utržená noha vidle vlítnuvší do zadního výpletu......­...končící v nemocnici na jip? :-))) kdybys viděl na čem všem jezdí mlqdí kluci dh a fr a ono to aj drží tak by ses nějakou homemade pružinou vůbec nevzrušoval. Jeden známej odjezdil celej trenink a závod v krupce na a-gangovi prasklím pod hlavou, prostě nechápačka.

                                          0 0
                                          • Trojci  

                                            8-D

                                            Seš z drsnýho kraje.. Hele, jak dopad majitel nevim.. asi v poho. Víš co, já rozhodně nechci malovat čerta na zeď a je mi jasný že se dělaj větší blbosti, než je montování neoriginálních pružin do vidlice!

                                            Akorát sem chtěl upozornit kluky na možný rizika – přece jenom na vidli za 10 000,– je blbost šetřit pár stovek..

                                            Nehledě na to, že vysypávat z takovýho Blacka nebo Shermana rozlámanou pružinu, montovat tam zpátky tu origoš a pak se to snažit reklamovat je DOST NA BEDNU !

                                            Nebo ne???

                                            0 0
                                            • TinkTink  

                                              Co udelas, kdyz tu novou pruzinu proste nesezenes?

                                              Jinak s tim setrenim pravda…pokud se to da koupit za rozumny prachy, tak to neresit…

                                              0 0
                                      • RomanH  

                                        Uplnej souhlas. Kamos dela v pruzinarne, delal mi mekci pruziny pro zenu do Marathona S. Rikal, ze jedine nebezpeci je sednuti – rikal, at si pak vezmu na chvili jeji kolo, sjedu nekolikrat schody a po 14 dnech jezdeni se mam podivat, o kolik sedla. Otevrel jsem ji asi po 500 km a jeji delka se nezmenila, takze OK. Nejvetsi problem je vypocitat jeji parametry, vyrobit je to sranda.

                                        0 0
                                        • TinkTink  

                                          Jiz jsem zapomnel…kteryho Marathona ma Tvoja? Ja dal moji 04 s dofukovanim vzduchem a etou…normalne jsem vyhodil jednu pruzinu z pravy nohy…dal do ni dva stouchy pumpou a je to ok… :)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            S 03, ve standartu meli obe nohy pruziny. Nechtel jsem to kazit vzduchem a vidlicim, ktere maji ve druhe noze jenom olej neverim :o)

                                            0 0
                                            • TinkTink  

                                              Jasne…to chapu…ale ja uz todle neresim – vim co vidle vydrzi a to, ze v jedne noze bude akorat 1pes na tlaceni oleje pres tlumeni je ok :))…

                                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.