• slavekRM

    No jo naprasknul jsem svůj rám a tudíž musím koupit rychle nový. Rozhodl jsem se pro Spyder easton. Takže jsem zavolal přímo Spyderům s tím, že se poradím o velikosti a rovnou ho objednám. Jenže ani tam mi neporadili, takže prosím vás. Jakou velikost na výšku 176cm, 17 nebo 19? Předem děkuji.

    0 0
    • Daf  

      Myslim ze tady bude trochu problem, protoze na tvou velikost asi pujdou obe velikosti. Tezko ale rict pri ktere se budes lip citit. Ja bych jim zavolal do at ti presne zmeri velikost od stredu k horni hrane horni trubky. Pak to porovnas se starym ramem a budes mit predstavu o velikosti jasnejsi.

      0 0
      • slavekRM  

        To jsem udělal, výška je shodná s mým starým rámem tj 485mm což odpovídá 19, ale Spyder je o cca 2cm delší než můj stávající, který mám velikostně na horní hraně. No prostě problém a mám strach ze 17, že bude malá.

        0 0
        • Daf  

          Jak je dlouha ta 17ctka? Spis nez na te vysce zalezi na te delce to by chtelo take porovnat. V pripade ze ji bude mit stejnou nebo podobnou sel bych do ni. Vyska ramu 485mm se mi zda moc. Ja merim 179 a a vysku ramu mam 465mm a rozhodne bych vetsi nechtel.

          0 0
          • slavekRM  

            Takže délka: Starý rám – 580–590(přesněji to nezměřím Spyder 19 – 600 Spyder 17 – 565

            0 0
            • MartinXC  

              Radši 19" a rovnou sedlovku a/nebo kratší představec.

              0 0
              • Daf  

                Vzhledem k delce ramu a velikosti jezdce bych to videl na oboji. Takze rovna sedlovka i kratsi predstavec. O shaneni kvalitni sedlovky do Spyderu uz jsem si tady taky neco precet :) Ja bych snad radeji hledal jinej ram.

                0 0
                • slavekRM  

                  Můžu se zeptat v čem je problém? A? vím na co se připravit.

                  0 0
          • slavekRM  

            Mimochodem výška 17 je 435 mm

            0 0
    • Peslezedirou  

      Bral bych 19 s kratším představcem, tedy pokud to chceš spíš na delší trasy. Moderní je teď říkat maratony :))

      0 0
    • grafik  

      muzu ti zitra poslat presne rozmery (krome uhlu) spydera 19 (foto v profilu). dej vedet jestli mas zajem.

      0 0
      • slavekRM  

        Rozměry bych asi nepotřeboval, našel jsem je na netu(Ridley), stačilo by mi kdyby jsi potvrdil, že jsou totožné. A snad prozradil svou výšku a? si můžu udělat představu. O což prosím všechy majitelé Spyderů 2004.

        0 0
        • grafik  

          Mam ram easton ultralite 3× zesl.19' Z hlavy presne rozmery neznam, takze hned je nemohu potvrdit. Leda az zitra jestli by to stacilo. Merim 183 cm

          0 0
          • slavekRM  

            Jestli tě můžu poprosit, tak zkus poslat…

            0 0
            • grafik  

              vyhrabal jsem v archivu mail primo od dealera spyder-u: .. míry rámu Easton ultra.7005 2×zesl. Zde jsou vždy v pořadí pro velikosti 17"/19"/21" Délka horní rámové trubky je 54cm/57cm/60cm Délka sedlové trubky(osa šlapání – konec trubky) je 43,2cm/48,2cm­/53,2cm Úhly bohužel neznám a přesně je změřit nedokážu. …

              0 0
              • slavekRM  

                Můžeš mi to prosím přeměřit na tvém kole? Kdyby totiž délka rámu byla u 19 570mm šel bych asi do ní. I když vlastně si uvědomuji, že by mě spíš zajímala délka rámu než délka horní trubky. To je dost zavádějící vzhledem ke slopingu. DíK.

                0 0
                • grafik  

                  ok, zitra rano to poslu

                  0 0
                • MARIN  

                  otazkou je jak je ta delka te trubky merena:

                  • muze to byt delka opravdove trubky(mereno od stredu hlavove ke stredu sedlove trubky)
                  • nebo delka vodorovne od stredu hlavove trubky do pruseciku s pokracovanim osy sedlove trubky

                  jednou pro vzdy uz by se vtom mel udelat poradek stejne jako v mereni velikosti a nebo udavat vsechny rozmery

                  0 0
                  • slavekRM  

                    Myslím, že podstatná míra je ta která se měří vodorovně.

                    0 0
                    • MARIN  

                      s tim souhlasim ale otazkou zustava jake miry poskytuje vyrobce

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Pri jake vidlici a plastich? :)

                      0 0
        • Homer  

          ja bych vzal tu 19. je to ridley tiger a je relativne kratky, takze na tvou vysku bych nevahal.

          0 0
    • BB  

      posed je i dan delkou predstavce, pokud mas na starem kole delsi predstavec, tak dej na Spydera v 2 cm kratsi a vem 19, pokud tam mas kratky predstavec, tak dej na novy ram o 2 cm delsi (pokud se vejdes tak do 14 cm) a vem 17. Ja bych sel do 17 pokud mas soucasny predstavec kratsi nez 10 cm a do 19 naopak, pokud ho mas delsi.

      0 0
    • grafik  

      Poslal jsem ti presnou geometrii mailem.

      0 0
      • slavekRM  

        Jo díky moc, tomu se říká pomoc.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce