Poradte Mavic XC717 nebo SAVAGE XM-1

9 nepřečtených
  • Pietro

    Prosim vsechny rozumne lidi o pomoc. Chystam se poridit nova kola, vazim 85kg jezdim XC (pro radost nejsem chrt), skokum v terenu se nevyhybam (ono to snad ani jinak nejde ze :-) ) spis naopak.

    Nemohu se rozhodnout mezi:

    1. zapletene kola POINT

      SAVAGE XM-1

    2. kola slozena

      rafky MAVIC XC 717 nebo XM 719

      naboje LX

      draty DT 2,0–1,8–2,0

    Od novych kol ocekavam: vydrz, dobry prenos sily, bocni tuhost, dobrou vahu, dostupnou cenu.

    Prosim verte ze uz dost dlouho shanim na netu informace, tak me neposilejte hledat dal.

    A dodatecna otazka: kde momentalne na netu sezenu Schwable Racing Ralph 2.1 light nemohu je nikde najit asi hledam blbe.

    dekuji vsem za dobre rady Peta

    kolo: RB 1300 – modra sid

    0 0
    • Daf  

      Ralphy sezenes na www.koloshop.cz Jinak prestoze se mi ty Pointy docela libi, tak bych byt tebou radej kola poskladal asi radeji s rafky 719.

      0 0
    • jecnak  

      Byt tebou, tk v teto cenove relaci poskladam neco na tech Mavic 717 (517). Tuhosti to je oboje vyrovnane, vahou jsou na tom lepe Mavic, cenu nevim. Jen bych si dal misto klasickych duralove niple.

      0 0
      • jecnak  

        Jeste doplnim, ze hodne informacich na tohle tema najdes v threadech na tema zapletena kola.

        0 0
    • Pietro  

      Jestli se rozhonu pro Mavic tak fakt nevim pro ktere, ty 719 jsou o neco malo tezsi ale asi vic vydrzi. co vy na to? Taky jsem tam puvodne chtel dat draty DT 2.0–1.5–2.0 ale diky me hmotnosti to menim, myslite ze by vydrzely i ty puvodne vybrane.

      A co naboje ty Pointy maji prumyslova loziska na rozdil od LX, nemel bych tam radeji dat XTckove naby ktere maji myslim kulicky kalibrovane?

      Dneska uz valim domu tak budu reagovat az v pondeli zatim diky.

      0 0
      • jecnak  

        719 jsou novy model nahrazujici 519, ktere mivaly problemy s praskanim rafku kolem kalisku atd. Ja vozi 517 uz asi 2 roky a zadny problem nenastal (kdo me zna vi co na tom delam). Samozrejme zalezi na stylu jizdy a jezdcovych schopnostech utlumit dopady. Pokud mas pod 80kg, tak bez spsi do 517. Mozna bych uvazoval taky o keramice, ale to posune cenu nejmin o 2k kc vejs. Co se tyce dratu, tak to muzes nakombinovat a ty ultra ztencovane dat treba jen dopredu. Koukni na hmotnosti/ceny a uvidis jestli se ti to vyplati. Mne prijde zajimavejsi pouzit duralove niple – muzes tam btw dat barevne (treba modre – www.bikestore.cz). Co se tyce naboju, tak LX mam spolu s temi rafky stejnou dobu, najeto urcite hodne pres 10k km a problemy taky zadne. Jenze mne vydrzi vsechno nejmin dvakrat dele nez ostatnim…

        0 0
        • jecnak  

          Hm, sory myslel jsem a mluvil jsem samozrejme o 717 versus 517.

          0 0
      • Homer  

        Ja bych rekl, ze 719 je hlavne sirsi, takze tam muzes narvat vetsi gumu. Jinak nic proti pointu, ale ja by volil (a volim) radsi klasiku (x517).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.