Po 3 letech na gravelu už to chtělo změnu.
Zatím vyměněno pouze sedlo, do budoucna asi bezduše a lepší kola.
I tak mám pocit, že to letí pěkně :-)
(vloženo 4.6.26)
| Značka | Scott |
| Model | Scale 910 |
| Modelový rok | 2026 |
| Velikost | L |
| Rám | Scale Carbon HMF |
| Vidlice | FOX 32 Float Rhythm Grip |
| Kliky | SRAM Eagle 70 Transmission DUB, 55mm CL, 32T |
| Měnič | SRAM Eagle 70 Transmission 12 Speed |
| Řazení | SRAM Eagle 70 Trigger |
| Převodník | 32T |
| Kazeta | SRAM Eagle XS 1270 V2 Transmission 10-52 |
| Řetěz | SRAM CN Eagle 70 Transmission |
| Náboj přední | Formula CL-811, 15x110mm |
| Náboj zadní | Formula CL-3248, 12x148mm |
| Brzda přední | Shimano MT401 Disc |
| Brzda zadní | Shimano MT401 Disc |
| Ráfek přední | Alexrims |
| Ráfek zadní | Alexrims |
| Pedály | Shimano XT PD-M8100 |
| Řídítka | Syncros Alloy 6061, 740 mm |
| Představec | Syncros DC 3.0 |
| Sedlovka | Syncros Duncan Dropper, 31.6mm |
| Sedlo | Ergon SR Allroad Pro Men |
| Pláště | Maxxis Rekon Race, 29x2.4 |
Kolo,foto paráda=za 5*
Designově je to kolo fakt hezký, ale když jsem se kouknul na ofiko cenu, tak ta už nikoliv:-)
Zvlášť, když se daj nový karbon (i někdy HMX) rámy sehnat okolo 20tis.
Za ty samé peníze se dá sehnat lehce jetý full i v lepší výbavě na skoro stejných kg. Ale ano nové je nové…
Ze zkušeností FOX32 je tak do 60kg jezdce, pak se pod brzdami kroutí jak had a bike jede jinou stopu.
Kola by to asi sneslo nějaká podobná XR1700, sice 25ráfek, ale pevňákům „sluší“ 25 s 2,25" víc… nebo XM, vč. i nějaké o 1/4kg lehčí kazety.
Tím ten bike rozhodně nechci nijak hanit… :-)
easyrider: Díky :-) Samozřejmě jsem tomu ješte trochu pomohl v postprocesu, používám Zoner. Fotil jsem na Fuji X-T4 a Sigma 17–40/1.8. A ano, přiznávám, že jsem 1.8 onanista :-D
Tak teda takto pěkně to vyfotit na přirozené světlo, to klobouk dolů ;) Prozraď prosím ještě číms fotil. Pro zajímavost. Děkuji :)
easyrider: Díky! Fotky nejsou nijak doblejskávané, je to přirozené světlo. Nebo spíš přirozený stín :-)
Není gravel jako gravel. Srovnání třeba s Kona Ouroboros to určitě snese. Naopak třeba s Cruxem bych to nesrovnával.
Taky netuším, proč provnávat kolo s berany bez odpružení s kolem s 3/4 metrovými řídítky, odpruženou vidlicí a 2,4 ´´ gumami. To ani nejsou jablka s hruškami, to je meloun s okurkami :-) .
Proč se vlastně porovnává HT bike s gravelem?Jsem v tomto panic,gravela jsem koupil teprve před pár týdny,ale jako doplněk k MTB na cesty.tak jsem trochu zmaten?Jinak kolo pěkné…