• Paolin

  Zdravím,

  mám gravel bike a nechala jsem si tam dát rovná řídítka, protože mám malé ruce na ovládání brzdových pák, a také v terénu se s berany necítím bezpečně ve smyslu, že mám pocit, že kolo nemám plně pod kontrolou. Podotýkám, že u beranů nejdou páky nastavit pro mou ruku.

  Mám rovná carbonová řídítka. Dokáže mi někdo vysvětli, proč se nesmí zkracovat více, než je na řídítkách uvedeno? Ta moje jdou zkrátit pouze na 710mm (už mi je v servisu zkrátili) a potřebovala bych tak 650mm.

  Co také hrozí, když dám páčky více ke středu mimo vyhrazené místo, které je na řídítkách vyznačené?

  Znáte někdo odpověď, prosím?

  Díííky!

  Pavlína

  0 0
  • Slavik  

   Koupit kratší je problém?

   0 0
  • Foose  

   co je to za typ řídítek? karbon?

   někteří výrobci mají v místě upnutí brzd, na koncích řídítek silnější stěnu nebo dokonce zalitou kovovou mřížku. Umístění např. brzd do míst kde není by mohlo hrozit zhroucením…

   ale předpokládám, že nemáš ani 100 kg ani nejezdíš extrémní terén. Zkrácení bych se z podstaty příliš nebál.

   1 0
  • Georrge  

   Bych řekl, že z pohledu bezpečnosti nic nehrozí, zvlášť pokud se nebudou přetahovat objímky, což je pro karbon obecné pravidlo.

   Může se ale stát, že ne všechny prvky (řazení, brzdy, gripy, světlo, zvonek atd.) půjdou namontovat, protože ta část, na kterou se montují (průměr řidítek 22mm) bude příliš krátká. Dá se to vyzkoušet tak, že si všechny prvky posuneš blíže ke středu řidítek, abys měla konce gripů od sebe 650mm a pokud nebude problém, tak by to mělo jít zkrátit.

   0 0
   • Tomcat  

    Samozřejmě , že i může hrozit. Viz jak píše Foose deformace v miste řazení objímkou paky brzdy a řazení je jiná. hlavně se to může v místě cbeircenem k zkraceni dost třepit.

    0 0
  • Tomcat  

   Ano je to o pocitu , protože čím delší představec a užší řidítka tím horší ovládání (zatáčení) . Je jedno jestli berany, vlajdy, vovny nebo bullhorny.

   Protože vlakna jsou uvnitř namotaná nerovnoměrně po celé délce a rozšiřují se.. Je to konstrukční záměr. XC Řídítka samo pod 600mmi v karbonu by sehnatelná měla být.

   1 0
  • kubad  

   nemusí jít posunout páky a řazení tak dovnitř, a už se nemusí u řídítek počítat s vyztužením pod pákama.

   jestli se něco stane nebo ne když to zkrátíš těžko soudit, u gravel použití nejspíš ne

   ale je to tvoje riziko

   0 0
  • va-bo  

   Nezkracovat. Skončila doba krátkých řidítek.

   0 0
  • va-bo  

   Mam ve skladu nekolikera takto kratka riditka, nikdo je nechce.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.