Záruka na kolo bez záručního listu .....

21 nepřečtených
 • bajkondra

  Zdravím,

  prosím o radu – mohu koupit cca rok star ebike od jednoho ze zdejších členů, kolo zatím vypadá v pohodě, komunikace s prodávajícím vlastně taky, nicméně mě zaráží jedna věc a to : ebike je zakoupen přímo u českého výrobce a prodávající tvrdí, že nedisponuje záručním listem, ale jen kupní smlouvou podepsanou zaměstnancem firmy, která kolo vyrobila . Také říká, že po konzultaci s ním, při prodeji mé osobě padá 5 letá záruka na rám na 2 letou . Nejsem kovaný v občanském zákoníku, otázka tedy zní – pokud kolo koupím a nebudu mít jakoukoliv vazbu doloženou smluvně s výrobcem a současně tedy prodejcem biku, v případě závady budu mít jako další majitel biku v řadě nárok na záruční opravu ?

  Děkuji za vaše názory, prosím bez invektiv typu – nekupuj si mopeda atd ......

  0 0
  • couffy  

   Základní rada.Nekupuj E-bike

   0 0

    MTBIKER doporučuje

   • bajkondra  

    koupím, koupím a koupím :-) primárně je pro ženu, která na normální bike sedne leda omylem a příležitostně se svezu já s rychlejšími kamarády, kteří mi v tuto chvíli ujíždí, nebo je zdržuju. Taktéž jsem po dvou infarktech, takže myslím nárok na občasné užití elektriky mám.No a v neposlední řadě – mám v tuto chvíli hardtaila i fulla čerstvě a nehodlám na tom nic měnit .......

    0 0
    • couffy  

     Omlouvám se,neznal jsem podrobnosti,ale podle věku 44 let,jsem tipoval chlapa v plné síle.

     0 0
     • bajkondra  

      Ještě před půl rokem jsem dával na bench 125 kg , dřepnul 150 kg a na mrtvolu zatáhnul 180 kg to již po prvním íčku, nejsem úplná lemra, nicméně stále se peru s váhou navíc a fyzička je taková nijaká…tedy budu na ní v rámci možností makat až se začne oteplovat, v tuto chvíli pouze chodím na svižné procházky a sem tam kolo okolo komína…ale jede to jako kdybych měl hnáty v medu :-)

      a není se za co omlouvat, způsobil jsem si to sám nepsrávnou životosprávou, život jde dál a ve sklepě je ještě trochu místa na jedno kolo, tak bude navíc s motorem, no :-))

      0 0
  • novas752  

   Nebudeš, záruka nikdy neplatí na druhého majitele. Buď bude původní majitel ochotný něco případně řešit nebo máš smolíka.

   0 0
   • bajkondra  

    toho jsem se obával…díky za rychlou reakci

    0 0
  • orm  

   Nekdy v mne tu v minulosti nekdo psal, ze zaruka od prodejce je jen prvnimu prodavajicimu. Samozrejme pokud mas doklad, kde neni uvedene jmeno, tak to prodejce nema jak poznat, ze ty nejsi prvni kupujici. Ty jako kupujici mas zaruku, myslim 6 mesicu, od cloveka co ti to prodal, pripadne neco na skryte vady, ale to uz nevim jak je presne.

   0 0
  • Barak  

   Při uplatneni pripadne reklamace bych se prokázal kupní smlouvou nebo prodejním dokladem. Pochybuji, že někdo bude zkoumat tvou totožnost.

   0 0
   • bajkondra  

    No kupní smlouva je mezi firmou X a současným majitelem , tedy já bych mohl mít max kupní smlouvu mezi mnou a součas. majitelem, což je na nic......

    0 0
    • ToMášMarný  

     Naopak. Na základě smlouvy mezi vámi odpovídá prodávající za skryté vady po dobu 6 měsíců.

     0 0
    • Barak  

     Dvouletá záruční doba je ze zákona. Ty 3 roky navíc byly smluvní, takže tam to logicky pada. Když ale budeš mít prodejní doklad a budeš uplatňovat reklamaci v ramci zakonne záruky, nevidel bych v tom problém.

     Analogicky, když jsem třeba od našich dostal rychlovarnou konvici k Vánocům, dodatečně mi k tomu máma dala prodejní doklad, pro pripad reklamace. Bylo to kupované přes eshop a bylo tam její jméno a adresa. Myslíš, že to někoho bude při řešení reklamace zajímat? Jasně, že ne.

     0 0
     • skvedo  

      Kdysi jsme to diskutovali s kamarády a kamarád právník (ale tohle není jeho právní doména) říkal že by to tak nějak asi bylo trochu oser, ale právně uhádatelné nějak takto:

      • místo kupní smlouvy s původním majitelem uzavřeš smlouvu nájemní na dobu do konce záruky, splatná celá částka na celé období
      • původní majitel ti vystaví plnou moc k případnému řešení reklamací
      • můžete to zakončit kupní smlouvou na odkup po záruce, třeba za symbolickou částku. Splatné rovnou.

      Takový trochu leasing.

      0 0
  • Slavik  

   S Tebou bych chtěl teda obchodovat. ;-)

   Na všechno bych si dal 100% rizikovou přirážku.

   0 0
  • Mr.Dawe  

   Dle toho co píšeš, tak víš kde to koupil. Není tedy nic složitějšího než se tedy zeptat přímo u prodejce. Každý výrobce může mít v tomto případě jiná pravidla. Některý bude držet plnou záruku na prvního majitele. Některý bude záruku převádět, jelikož je záruka na výrobek jako takový.

   Příklad z jiného soudku je Škodovka. Když koupíš auto v pětileté prodloužené záruce, které první dva roky někdo užíval, tak na tebe záruka přejde, jelikož je vázána na auto a ne na konkrétní osobu. Podmínkou je tam tedy plnit servisní plán od začátku, ale to jsem trochu odbočil od tématu a tvého dotazu.

   0 0
   • ToMášMarný  

    Zakoná záruka je nepřenosná. Záruka smluvní přenosná být může, je-li to ve smlouvě ošetřeno.

    0 0
  • Slavik  

   Pokud chce někdo kvalitu/záruku bez kompromisů, nenakupuje na bazaru nebo z druhé ruky.

   0 0
   • bajkondra  

    Myslím že použitý předmět může být ještě v záruce a lze ho přitom koupit. Zboží se nedělí na pouze nové se zárukou a na starý nepoužitelný verk . Prodávající v tomto případě nabízí cca rok staré kolo, říká že záruka běží dál a já se to pokouším ověřit, protože to může být i jinak. Nevidím na tom nic divného.A o tom, že nepřipouštím kompromisy, tu z mé strany nepadlo ani slovo, naopak, použitá věc je vždycky kompromisem, nebo ne ?

    0 0
    • Slavik  

     Není to divné, ale teorie je uplně něco jiného než realita života. Predstav si situaci, kdy si koupim kolo za 100 hadrů, zjistim vadu a se „záručním listem“ prodám tobě za 80. Přijdeš na tuto vadu a já ti řeknu fuckoff vyreklamuj si to, máš na to papíry. Dost absurdní situace. Nechci slevu zadarmo aneb pro slevu s papírem si nechám koleno vrtat.

     0 0
  • JakeF  

   Mně to trochu smrdí… Já bych řek, že kupní smlouva podepsaná zaměstnancem prodejce nijak nezavazuje samotnýho prodejce. Navíc ani nemáš jak dokázat, že kolo ještě je ve 2letý záruce, protože zaměstnanec si kolo od výrobce pravděpodobně sám koupil ještě dřív, než ho prodal dál a vypsal tu kupní smlouvu…

   Já bych to bral tak, že kupuješ kolo bez záruky, pokud nebudeš mít od výrobce nebo prodejny potvrzenej opak.

   0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce