Zamykání vidlice a tlumiče Fox 2016 z řidítek

23 nepřečtených
  • raw 4

    Ahoj,

    chtěl jsem předělat zamykání vidlice a tlumiče, aby je bylo možné ovládat z řidítek a proto jsem poslal Švecovi do Písku vidlici a tlumič. Poté co jsi řekl, dle mého docela dost za předělání : výměna celé tlumicí patrony v ceně od 5490 Kč, a dodat k ní dálkové ovládání na řídítka 2490 Kč + cena celkové repase – cca 1500 Kč, přemýšlím, zda neexistuje ještě jiná alternativní cesta, jak to udělat. Mám na mysli něco podobného co má Scott a jeho twinlock. Máte s tím nějaké zkušenosti jak to provést jinak…díky všem za odpovědi a rady

    Jedná se o vidlici Fox 34 Float Performance Series 130mm a tlumič Fox Float Performance Series 3-Pos DPS

    0 0
    • allrose  

      a co jsi čekal? švec ti nebude bastlit,ale použije díly k tomu potřebné..patrona vidle,tlumič s dálkou a rozdvojku dálky

      a jestli si pamatuji dobře tak dálka není třípolohová pro rozdvojku

      0 0
    • cosmo  

      ani nepises jaky mas modelovy rok vidlice, svec to jasne pise v dotazech, novejsi vidlice staci upragrade kit za cca 800, starsi jak pise…ale jestli si mu ji poslal a on ti napsal, ze bohuzel mas vidlici kde te bude stat upgrade tu 5ku pise tady, pak se obavam, ze alternatovni reseni neni…

      0 0
      • raw 4  

        Vidlice je rok 2016…viz nadpis…takze dle meho to nebude jen o kitu..:-[

        0 0
    • Tina  

      Tak najdrahšie na tom všetkom bude asi prerobenie tlmiča, nie. Tam ti musia vymeniť najviac a najdrahších dielov.

      Diaľkové od Foxu s rozdeľovačom si nekupuj. Normálne to prstami ani nejde stlačiť. Ide to strašne ťažko keď to máš napojené aj na tlmič aj na vidlu. Ak prerobíš na diaľkové tak si kúp páčku Scott Twinloc.

      0 0
      • raw 4  

        Diky

        0 0
      • archibalda  

        a na toto moudro jsi přišel jak?? máš to sám na kole , nebo to máš z doslechu, jedna paní povídala, jezdím to a nemám s tím nejmenší problém ovládat to jedním prstem bez námahy

        0 0
        • Fana.A  

          Kamarád má dálku vidlice – tlumič s rozdvojkou na GT a je to teda mordor, opravdu se to přepíná velkou silou

          0 0
    • Fana.A  

      Mám k tématu taky jeden dotaz.

      Poskládám nějak rozumně na rodla řazení XT, teleskopku Rock shox Reverb a zamykání na vidli a tlumič Fox?

      Vše nejlépe na levou ruku.

      Bylo by to na Neurona od Canyonu.

      0 0
      • novas752  

        Jakože přesmykač, teleskop, tlumič a vidlice a to vše vlevo? :) :) Asi se to tam nějak vejde, ale budeš tam mít přepínačů jak v letadle. Už přesmykač + jedno další ovládání často bývá dost neergonomické, natož další 1–2. A navíc těch kabelů + hadic – 7 jestli dobře počítám, 5 z toho z jedné strany řídítek, to bude vypadat…

        0 0
        • Fana.A  

          Já vím že je toho hodně, ale sedlovku mají na pravé straně nahoře a můžeš si palec vyvrátit aby jsi tam dosáhl. Vlevo dole by to bylo šikovnější, sám vím že je toho na jednu stranu hodně. Teď mám zadek virtuál a zamykání tlumiče neřeším, ale u systému Canyonu to zamykat občas chci. No a když už tam bude páčka, tak proč z ní nezamykat i vidlici.

          0 0
          • novas752  

            No to je jasný, vidlice už je nejmenší problém. Máš vymyšlený jak to bude vedený k tlumiči?

            Ale osobně bych teda dal jedno ovládání napravo. Podle toho jestli budeš častěji používat zamykání odpružení nebo sedlovku. Jinak bys musel šahat až někam na střed řídítek.

            0 0
            • Fana.A  

              Když to jinak nepůjde, tak nechám sedlovku vpravo. K tlumiči to svedu na vnitřní straně spodní rámové trubky. Pokud teda tenhle bike dopadne, mám ještě jeden v hlavě, ale tohle je favorit.

              0 0
      • Lachtis  

        Určitě to půjde, vyjma teleskopu to tak mám na mém fullu – mrkni na profil.

        A není to nějak extra *******, ale pravda, ty tam budeš mít ještě jednu páčku na teleskop…

        0 0
        • Fana.A  

          Ok. Máš taky dodatečně montovaný zamykání?

          0 0
          • Lachtis  

            nene, to dt swiss zamykání vidlice a tlumiče v jednom je originál – měl jsem to jako podmínku při nákupu kola.

            0 0
    • OndraR  

      Ahoj. Možná trochu offtopic, nicméně potřebuju poradit, Nezamyká mi vidle Fox32. Korunka se otáčí, vidli jsem dofoukl, ale přesto tam není mezi polohou OTEVŘENO a ZAVŘENO žádný rozdíl. Jak na to, aniž bych dělal komplet repas? Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.