• xkratoc9

    Zdravím, měl bych dva dotazy. Nejsem žádnej expert tak možná nebudu mít vše popsáno dle správných názvů a nářečí. Ale kdyby se někdo našel s radou budu rád.

    • na přehazovačce se mi zdá, že je velmi volné vodítko a je tam jako by poměrně velký „vakl“ do stran.
    • když na přehazovačce zapnu systém „dynasys“ tak se mi zdá že vodítko neztuhne (jako na předchozím přehazovačce XTR RD-M986, kterou jsem měl na starším kole) tak jak by mělo. V jednom videu jsem našel, že k tomuto nastavení slouží šroub, kterým se pomocí imbusu dá tento systém nastavovat. Zkoušel jsem dotáhnout a vodítko je stále volné.

    Nevíte náhodou někdo jestli to takto má být nebo jestli se to dá nějak opravit, nastavit nebo jestli nebude potřeba nějaký servis popřípadě reklamace ?

    Díky za rady a odpovědi

    0 0
    • Vilém  

      Mozna ti praskla „brzda“ raminka, nebo jeji nastaveni. Zda tvym zasahem, nebo samo od sebe, to tezko rict. Sundej vicko nad brzdou a uvidis co se stalo.

      0 0
    • hctr  

      Ja 2XTR letos odrovnal, pokazde prestakl fungovat zamek. :)

      Třeba mas podobny problém.

      0 0
      • xkratoc9  

        řazení chodí jak z praku. Jen ten zámek asi nefunguje. Nejspíš to zkusím vyreklamovat…

        0 0
      • xkratoc9  

        ještě se zeptám jak jsi řešil opravu ty ? Jde to nějak elegantně easy doma nebo servis ?

        0 0
    • Mark-H14  

      Sháním díl k hazce XTR RD M9000 označen č. 1,2. Nezůstal někomu po přímé montáži bez tohoto dílů? Děkuji

      0 0
    • enjoy79  

      Plesknu to sem, včera mi umřela přehazka xtr z této řady. Chtěl bych zjistit, jestli je opravdu na vyhození (spíš na díly), nebo by to bylo opravitelné. Jestli jsem to pochopil, tak se vydřela ta guma na čepu, asi i část materiálu v těle přehazovačky a nedrží to potom vodítko v ose. Poznáte někdo znalým okem zda je KO? Nikdy nedostala žádnou velkou ránu, nic není ohlý. Má sice 14tis km, ale nečekal jsem, že skončí na tomto.

      Víceméně se to projevilo tak, že mi při poslední vyjížďce občas padal řetěz ze spodní kladky. Doma se dívám, jestli jsou kladky v ose, nebo čím to, a jakmile jsem rukou zkoušel pohnout vodítkem, tak se to rozesr.lo.

      Chtěl bych ji zrecustitovat, čepy, vodítko, snad i brzda jsou ok.

      0 0
      • tomxxx  

        By me zajimalo jak vypadaj kladky po 14 tisicich. Nepadalo to kvuli tomu?

        0 0
        • enjoy79  

          Ty spodní mají cca 12tis

          Ty vrchní cca 2tis

          Sorry za řazení předchozího příspěvku

          0 0
          • tomxxx  

            Tak to pak jo. Tim to tedy nebude.

            Hele, jestli se ti s tim chce *****, tak to opravit zkus, otázka je, jestli to má cenu. Resuscitované šaltry bývaj na prd – ve smyslu, když nějakej díl musíš vyrábět, dopilovávavat atd. Pujde o to opravit nějak tu uhoblovanou gumu, ne?

            0 0
            • enjoy79  

              Asi máš pravdu, zřejmě by to fungovalo jen chvíli. Mám šikovnýho otce, který dokáže lecco vyrobit, proto jsem si říkal, rozchodit ji třeba aspoň na další děcko kolo.

              0 0
              • Markony  

                No neví pokud to půjde rozdělat tak si myslím že nebude problém vyrobit tu gumovou část, pokud máš v okolí firmu zabývající se opravou hydrauliky tak lepší firmy myjí mašiny na výrobou různých těsnění do hydro prvku

                0 0
                • tomxxx  

                  Jasný a budeš je tam otravovat s takovouhle píčovinou.

                  0 0
                  • Markony  

                    Pan je odborník. Určitě bys to zvládnul doma zmastit na koleně že jo .

                    0 0
                    • tomxxx  

                      a to sem napsal? Spíš, že ti tohle bude někdo celej žhavej opravovat.

                      0 0
      • enjoy79  

        Ještě mě zaráží, že gumový ohoblovaný kolečko co je vidět na foto 2, nevidím nikde v rozkresu dílů. A na Googlu jsem taky nenašel žádnou reálnou fotku, jak vypadá stav ok.

        0 0
        • Vilém  

          Pokud to dobre chapu, tak ta „guma“ byla soucasti domecku, kterym prochazi cep na kterem je vratna pruzina.

          0 0
          • enjoy79  

            Jo, taky mi to tak připadá. Kdyby se našel někdo, kdo tu přehazku má, a podíval se do ní s foťákem :-). Na zahraničních shopech se spousta dílů sehnat dá, ale na tento model zrovna ne.

            0 0
    • enjoy79  

      Ty byly už druhý samozřejmě, napřed jsem myslel že to bylo ono, cca 1000km klid, a teď se to rozpadlo. Přitom řazení fungovalo na jedničku

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.