• kordinaz

    Neporadil by někdo,jestli má mít XTR pedál u osy nějaké těsnění nebo o-kroužek?Nic jsem tam nenašel,nicméně to vypadá že tam asi kdysi cosi bývalo.Teď byla uvnitř blátomastná kaše.Mají cca 8.000km,bez údržby.Vše jsem vyčistil,promazal a jsou zase OK,ale ještě bych vyměnil kuličky.Konusy jsou ok,ale kuličky na sobě mají viditelné poškození.Je 2,3–2,4mm nějaký standartní rozměr,co se nechá koupit?

    0 0
    • Heatly  

      https://sportszone.cz/…-3-32-100ks/

      kupoval jsem je pár měsíců zpět. Já je tedy použil pro Shimano M520.

      1 0
      • MatS  

        To je zajímavý, jak maj některý kuličky už orezlý na té fotce v eshopu :-D

        2 0
    • Smazaný účet  

      Kdysi jsem mel radu 520.

      Ze strany napisu jsem udelal zavity M6 a ty pak zaslepil sroubeckem.

      A vzdy po nejake dobe jsem ten sroubek vytocil, natocil do nej maznici a novou vazelinou vyplachnul a vyhnal starou vazelinu smerem od kulickovyho loziska pres to futro ven smerem ke klice.

      A otrel hadrem.

      2 0
    • Lister  

      Asi bych se na to asi vykašlal, pedály se budou točit dál.

      S tím těsněním je to opruz, často vylézá ven a nebo časem úplně odejde. Ale zase servis těchto pedálů je na 5 minut – rozebereš, vystříkáš vnitřek, naplníš vazelínou, dáš zpět osu a při utahování nová vazelína kompletně vytlačí tu starou ven a jen to utřeš – hotovo. A protože tam nemáš to těsnění tak tě ani nebude štvát, že při tom vyleze ven :-)

      A jedeš zase pár tisíc km.

      1 0
      • J1RKA  

        mi jenom ted udivuje, jak tu kazdej tvrdil, ze SPD jsou nesmrtelny, mam nakole LOOK S-track, urcite vic jak 30Tkm bez udrzby, jediny co odeslo byly kufry

        0 0
        • Dejv0  

          No ložiska uvnitř jsou určitě blahem bez sebe.

          0 0
          • J1RKA  

            hele vakl to ma od zacatku snad porad stejnej, a to jsem jeste nekde urazil tu cervenou krytku, loziska tam snad uz ani bejt nemuzou :DDD

            0 0
        • Lister  

          Tyhle výkřiky o tom kolik co komu vydrží jsou úplně k ničemu.

          Každý jezdíme jinak, v jiných podmínkách, ale hlavně taky máme každý jinou představu o tom, jak má co fungovat.

          Servis Shimano pedálů je záležitost na pár minut, rozebírat konusy je většinou úplně zbytečné, stačí ten postup uvedený výše – základní pedály s tou velkou matkou mají v tomhle výhodu, protože to je u nich ještě jednodušší. Takže stačí to jednou za pár set hodin takhle udělat a můžeš ty pedály mít klidně 20 let (mám takové 2 páry) a pořád se budou točit a bez vaklu.

          2 0
          • J1RKA  

            v klidku :D, ja nemuzu mit SPD, bo mam v hajzlu levy koleno z lyzovani, takze potrebuju vic volny nohy. nicmene, vzdycky jsem pedaly znicil driv o nejkej sutr, takze jsem se k udrzbe ani nedostal

            0 0
        • Smazaný účet  

          XTR není dělaný na výdrž.

          0 0
          • roud  

            Ale houbeles vozil jsem 520 teď už mám několikáté XTR a vydrží podle mě úplně stejně oproti jinejm značkám dokonce mnohonásobně více ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Myslím celou sadu. Pedály možná něco vydrží, ale dost namrzají.

              0 0
              • duk  

                Můžeš mi říct co na nich namrzá? Vozím teď starší XTR na zimáku, tušímže PD-M980 a konstrukce je u všeho stejná jako m520, uvnitř je to všechno stejný, stačí jednou za čas dát novou vazelínu, seřídit vůli a vydrží dlouho.. To rychlejc než odejdou ložiska většinou vymačkáš dosedací plochy, že v tom pak vrglaj boty, ale to se bavíme o desítkách kkm.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  U 520 se mi nestávalo, že by celý vnitřek byl zaledovaný.

                  0 0
                  • duk  

                    :-D díky za pobavení při pátku

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Zamrzaly mi kufry, ale né pedál u 520, Nejhorší je, že to z toho jednoduše nevymlátíš, prostě nezacvakneš.

                      0 0
                      • duk  

                        Do toho musíš prostě dupat, dokud to nerozmlátíš. Nemyslím si že by k tomu byly XTR náchylnější než obyč. Spíš naopak myslím, že to díky tenčí ose na těle XTR snáz vyklepeš ven.

                        0 0
        • Hrabex1  

          to Shimano 520 vydrzi taky. A za zlomek ceny.

          0 0
          • Kalic  

            Ještě kdyby neměly ten plastovej bazmek co potřebuje speciální klíč. Ale každý má něco, no, na těch xtr zas lidem vylízá těsnění, já s tím zatím po 5k problém nemám.

            0 0
            • Lister  

              Zase se s tím klíčem naprosto perfektně a jednoduše pracuje. hodíš do svěráku a pak jednoduše točíš tělem.

              1 0
              • virtualcop  

                Tak svěrák v třeba v paneláku, je běžnou součástí každé kuchyně… :)

                Nicméně s klíčem se to obvykle dá povolit i bez dalšího náčiní.

                Myslím, že pokud nechce někdo ultimativně gramařit (což si ani s XTR verzí úplně nepomůže), tak jsou celkově úplně nejideálnější verze 540, či XT – povolit se daj stranovým klíčem, v nouzi i kleštěma, jsou zaplatitelný, výdrž je celkem ultimátní, pokud se po xy tisících vyměněj i kuličky, tak blízké nesmrtelnosti.

                Když odejde i osa (uložení), tak už je určitě čas na nové pedály, ale to se stane až po těch velmi mnoha tisících, spíš desetitisících kilometrech.

                0 0
              • duk  

                Ale zas musíš ten pedál odmontovávat, to se stranovým klíčem není potřeba.

                0 0
    • StuntJ  

      Dobré totok, měřit kuličky šuplerou, jinak na Ebay jsou sem tam rebuild kity, ale asi to nemá moc smysl

      0 0
    • kordinaz  

      Tak kuličky mají 2,381mm a jsou u nás běžně prodejné.Dal jsem nové a pedály se zase krásně lehce točí,naprosto bez vůlí.Trochu mi ale nedá spát to těsnění,nemáte někdo zkušenost například se zakázkovou výrobou takovéhoto miniaturního břitu?Něco by to chtělo..........

      0 0
    • grafik  

      Taky bych měl dotaz, je možné sehnat tu kuželovou matičku? Na jedné se mi trochu vybrousila dráha. Kdyžtak díky.

      0 0
    • scoty  

      dotaz: dá se pedál opravit, když trouba:)ulomí převlečnou matici na ose? dík

      0 0
      • kubad  

        Sehnat nové na Ali

        0 0
        • scoty  

          a ten zalomený závit se dá nějak vytočit a tím pedál rozebrat?

          0 0
        • scoty  

          Jsem u toho tenkrát chrápal a neuvědomil jsem si který pedál mám v ruce, když jsem to rozebíral na seřízení…

          1 0
    • volumed  

      Ahojte,

      vedel by niekto poradit kde by sa dalo kupit gumne tesnenie na pedal xtr 9100?

      Myslim to ktore tak rado vychadza von z pedalu.

      Ak niekto vie budem vdacny.

      Dakujem

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.