• Martin1994

    Ahoj všeci.Chtěl bych si udělat radost nákupem XC full kola.Mám ale problém že na XC téměř vše jde směrem 29er.Některé značky sice dělají i 27,5 ale pouze ve velikosti S a já potřebuji M takže 17"-17,5".Zdvyh do 130mm.Našel jsem Scott Spark a Giant.Máte ještě nejaký tip,radu nebo zkušenost?Ještě by mě zajímal rozdíl mezi uchycením tlumiče např. u těchto dvou rámů-rozdíly,zkuše­nosti.Zadní carbon stavba výtána ale není nutností.Předem děkuji za tip a rady.Martin.

    0 0
    • Radovan84  

      Jee to jsi se akorát trefil.Tak to jsem zvědav co ti kdo poradí.Rozhlížím se po něčem velmi podobném.Mě bylo ještě doporučeno Nakita a Rocky Mountain-Thunderbolt je myslím 27,5 jestli se nepletu.Taky se mě nechce do 29" :)

      0 0
    • Tina  

      Jazdím Scott Spark 700 SL. Za mňa naozaj super bajk so skvelou geo. Ovládanie tlmiča a vidlice jednou páčkou je veľké plus.

      0 0
    • ThOOmi  

      Promin za off, ale mel bys radsi mrknout po slovniku spisovne cestiny… Jinak zalezi dle penez. Pokud mas prebytecnych 50 koliku, tak Spark jasna volba. Jezdi ho preci Nino… :-)

      0 0
    • ThOOmi  

      Jeste me napadl Cannondale Scalpel v 26" a prdnout tam 650b kola…

      0 0
      • Radovan84  

        Nebuď Tome takovej :)) Třeba mu jde matematika.Ještě mě napadá Orbea Oiz nebo Riot.Osobně se mi líbí ale už je to i takový trail bike a ne čistokrevné XCčko.

        0 0
        • Radovan84  

          Tina-ten twinlock nejde použít na jiném rámu než Spark či Genius?

          0 0
          • noviisek  

            Dle marketingového oddělení to na jiném rámu není ono ;)

            0 0
          • Tina  

            Osobne nevidím dôvod prečo by ten Twinlock nemal na inom ráme fungovať. Musíš mať však vidlu+tlmič Fox alebo DT Swiss.

            0 0
            • Radovan84  

              No jasné.Jak jsi na tom z celkovou váhou?Teda pokud platí že máš XTR 1.Předek jezdíš těch 120mm?dik

              0 0
              • Tina  

                So závodnými kolami som na 9,88kg (vážené aj s kompjútrom Polar CS600X). XTR 11speed mám zatiaľ iba kazetu a pravé radenie. Prehazka je XTR 10speed, prešmyk XTR 10speed, ľavé radenie Deore XT, pedály XTR PD-M980 a kľuky Rotor 3D+ 38/26z. Vpredu jazdím FOX so zdvihom 100mm.

                0 0
                • Radovan84  

                  Jestli jsem to pochopil správně ten twinlock má 3 polohy?

                  0 0
                  • Tina  

                    Áno. CTD – Climb, trail, downhill.

                    Climb-tlmič a vidla sú zamknuté

                    Trail-vidla a tlmič s vyššou kompresiou proti nechcenému pohupovaniu. Tlmič navyše zredukovaný zdvih na 85mm.

                    Downhill-vidla aj tlmič plne aktívne

                    Prakticky najčastejšie jazdím v móde Trail. Keď viem, že je predomnou dlhší rýchly alebo korenistý zjazdík tak prepnem na Downhill. Climb používam iba na závodoch.

                    0 0
      • Breakpain  

        Ja ti nevim, Scalpel mi jako XC full neprijde … projel jsem to a nic moc.

        Stejne jako nechapu zakladatelovo spojeni XC full na 130mm… :-)

        0 0
        • ThOOmi  

          Nekdo tak muze brat. :-) Co jsem mel moznost jezdit na Epicu, tak me to taky neprislo nejaky super. Proste kazdej to ma nejak jinak, nekomu to muze sedet, nekomu ne.

          Taky me to pobavilo-XC full 130mm. Jak rikam, kazdej mame jiny priority :-D

          0 0
        • Radovan84  

          Píše do 130mm.Co na tom nechápeš?Spark je taky 120mm.Kdyby napsal 100–100 tak moc velký výběr nemá.Už takhle to stojí za prd.

          0 0
        • Chiron  

          Tak asi záleží na pojetí XC a jestli s tím chce na závody.

          Třeba takový Riot jede vážně pěkně a nepotřebuje nějaké Twin Locky a podobné hejblátka. Ale geometrií to má do XC rakety už daleko a je to takové schopné AMko. Každopádně je to takové hodně univerzální kolo.

          Akorát by si inženýři v Ghostu měli sednout a zamyslet se nad ochranou karbonového rámu. Je vážně super mít prasklinu na kole za 100k, která ovšem nebrání používání… Ale když tak pozoruju toho Sparka, tak ten je na tom s nějakou ochranou asi ještě bídněj.

          0 0
          • Radovan84  

            Ti prasknul Riot?Jinak Scott všeobecné neprasá ;)Spark sem četl že je držák.Nevím co myslí tím XC ježděním ale asi aby to jelo pěkně i do kopce a ten zdvyh chápu.

            0 0
            • Chiron  

              Někde dostal asi šutrem do spodní rámovky a praskla nějaká vrchní vrstva karbonu. Na přechodu kde končí ta ochrana, která je sama o sobě proti větším šutrům úplně k ničemu, protože je to jen pár mm pěny. Podle techniků, co to prohlíželi v Německu to ničemu nevadí. Ale nas*re to a ne málo, teď přemýšlím co s tím dál…

              0 0
              • Radovan84  

                Ajjj.To zamrzí.Osobně bych to nechal opravit :) Popř zvýšit poté ochranu.

                0 0
                • Chiron  

                  To docela jo :-/ Právě zvažuju, jestli na tom chvíli jezdit, vadit by to nemělo a nebo to právě nechat opravit. Právě se mi před pár dny vrátil po cca měsíci cestování mezi obchodem, dovozcem a Německem… Ale do opravy se mi zrovna dvakrát nechce, ale asi mi stejně nic jiného nezbyde. Přece jim nedám 23k za nový trojúhelník. Prostě taková kombinace pořádné smůly a z mého pohledu ne zrovna šťastného technického řešení.

                  A to sem si ještě letos říkal, že Riota třeba za rok dva prodám a pořídím toho co připravují na 160/150mm. Ale po téhle zkušenosti přemýšlím, jestli bych znova šel do karbonu a do Ghostu… Jinak s český zastoupením mám dobré zkušenosti, ten systém Riotu mi sedl perfektně, ale po tomhle bych se už asi rozhlížel jinde… Otázka, jestli v té době vůbec budou finance na takové kolo :-D

                  0 0
                  • Radovan84  

                    Tak pokud to dostalo šutrem prdu tak si nejsem úplně jistej že by něco jiného vydrželo když to šlo mimo ochranu rámu.Takže bych ten Ghost úplně nezatracoval :)Nevíš zda se dá koupit solo rám na Riot?

                    0 0
                    • Martin1994  

                      Ahoj.Sháním kolo 27,5 s určením jako je např.Trance,Epic atd.Ten zdvyh by byl ideální 100–100 ale jak psal Radovan už pak není příliž na výběr.Ty kola Nakita jsem vůbec neznal.Děkuji.To je opravdu výběr snad pouze z 5ti kol když chci „chrtí“ full??

                      0 0
                      • Radovan84  

                        No já ti už víc neporadím.Taky mě to sere protože jsem v podstatě ve stejné situaci.Navíc já sháním samotný rám :).Ale ještě neztrácej naději.Třeba ještě někdo poradí.Je tady dost lidí co se vyznají,sledují novinky atd.

                        0 0
                        • Martin1994  

                          Tak uvidíme třeba ještě někdo pomůže a poradí.I tak dík.

                          0 0
                          • Radovan84  

                            Tak jsem ještě koukal že ve verzi 27.5 je Santa Cruz Tallboy ale je to už s tím zdvyhem na hraně a je to označené už jako Trail bike.Doporučený zdvyh je 120 či 130.Cena taky libová :)

                            0 0
                    • Chiron  

                      Tak ono to šlo na přechod té ochrany, tak pořádně ani nevím jak to vypadá pod ní. Ale ono by to bylo jedno, ta ochrana je tam proti větším šutrům fakt jen na okrasu… Těžko říct, jestli by to jiný rám vydržel, spíš asi taky ne, proto bych si karbon asi příště rozmyslel… Třeba se v Ghostu zamyslí a pro příště navrhnou něco podobného jako má třeba Trek Remedy…

                      Pokud vím, tak asi nedá, mě nahodili nějaké ceny asi v rámci reklamace a celý rám by byl bez tlumiče. Mám dojem, že za celý by chtěli 30k, ale nevím to jistě, po tom co mi řekli 23k za trojúhelník sem přestal trošku vnímat…

                      0 0
                      • Radovan84  

                        Jo to mě je jasný :) Jinak co sem četl tak tohle má vymakaný Bianchi FS.Pod spodní vrstvou karbonu má Ti plát.Škoda že to je 29".Bral bych hned i když cena je více než divoká :))

                        0 0
                        • Chiron  

                          To pak akorát pěkně vypadá. Sice samotný rám to ochrání, ale nahoru budeš muset dát nějakou pořádnou fólii, abys neměl omlácený lak. Mě by jako ideální řešení připadl nějaký vyměnitelný plastový chránič, aspoň v té nejzranitelnější části a dál klidně nalepit fólii. Sice to nebude zrovna nejelegantnější řešení, ale aspoň bude funkční a praktické…

                          0 0
                          • Radovan84  

                            Tak asi by se dalo tam dát např plastový plát a přelepit ochranou folií třeba jak se používá na auta.Máš na výběr spoustu barev.

                            0 0
      • Radovan84  

        Jj Orbeu jsem mu už psal nahoře.Tu Almu máš luxusní :)

        0 0
        • Turbo  

          Dík, ještě jsem letos přešel na 1×10 a tímto jsem asi final.

          Co bude dál se uvidí, možná časem ten OIZ? :-)

          0 0
          • Radovan84  

            Taky sem šel do 1×10 a fakt spokojenost.Možná že by mě stačilo i 1×8 :)) Tak až půjdeš do Oiz tak dej vědět.Docela přemýšlím.Taky se mě líbí ale problém asi bude jestli se dá koupit i samotný rám a popř za kolik.Jestli by už pak nestálo za to jít do Scotta kterej je ověřenen.Je to vsechno o penězích ale je fakt že Orbeu nepotkáváš a to je pro mě velký plus :)

            0 0
    • kolis88  

      A jaký máte názor na 4ever? Myslím že modely sxc spadají do kritérií a osobně o něm uvažuju ještě váhám mezi scottem

      http://www.heureka.cz/…

      0 0
    • Hnoj  

      Co rám rovnou z ČÍNY? http://www.xmiplay.com/…tDetails1655

      0 0
      • McBlacky  

        koukal jsem na ráfky, rámy, sedlovky. Všude T700 – jako fakt?

        0 0
        • Hnoj  

          Tak tvrdit to můžou, to bohužel nejde poznat…

          Ale rámy jsou OK, zrovna mám v dílně 29er full. Pán má jeden už dva roky a teď staví pro syna. Myslím, že kdyby byl na hovno, nestavěl by druhej…

          0 0
      • kolis88  

        A co dneska nedělají v Číně. Známej na 4evru sjel „půlku světa“ v rámci práce (průvodce) sem tam nějaké závody a nemůže si ho vynachválit.

        0 0
        • Vilém  

          Myslim, ze zrovna hnoj na cinskych ramech par kol postavil.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.