• Donuts

    Už se v tom plácám přes rok a pořád nic. Osazení „známějších“ značek je u fullů kolem 100k tristní, ceny pořád vyšší a dostupnost mizerná. Takže jsem ochoten navýšit rozpočet, ale musí to stát za to. Dlouho jsem se rozhodoval mezi Intense Sniper a YT Izzo, oboje ±4k €. S tím, že Izzo už je na to moje ježdění (převážně lesní a polní cesty, ale i dost asfaltu) asi moc trailové kolo, ale zase nejsem žádnej chrt a s xc pláštěma ten rozdíl asi moc nepoznám. Obě kola jsou pořád ještě v L dostupné.

    Takže otázka je, na co dostupného (dejme tomu do června) se kouknout s navýšeným rozpočtem na ±130, max 140. V Rakousku můžu objednat Santa Cruz Blur v S kitu za 5350€. Cannondale Scalpel SE 1 je už výrazně přes limit (a slevu asi nikdo nedá) a u SE 2 sadu SX už teda nepřekousnu, u Epicu je to obdobné.

    Intense Sniper Expert

    YT Izzo Core 3

    Santa Cruz Blur S Kit

    0 0
    • Gwaihir  

      Canyon Lux trail se ti nelíbí s navýšeným rozpočtem?

      https://www.canyon.com/…-8/3018.html?…

      0 0
    • snas89  

      Za mě jednoznačně Sniper:)

      taky mám xc verzi. Ale kdybych věděl, jak je to kolo efektivní, tak rovnou půjdu do trailový verze.

      Ta má teď navíc zpevněný zadní trojúhelník a tím pádem o dost pevnější zadní stavbu. Teda na rovinu, na moje ježdění je to úplně v pohodě – např. Sudety a nevnímám, že by se to nějak prohýbalo a limitovalo mě to. Naopak.

      0 0
      • Dejv0  

        Ta neexistovala, když si ho kupoval. :D Jinak po té dodatečné úpravě zadní stavby už jsem s tuhostí taky v pohodě a s klidem bych šel zase do XC verze, i kvůli továrnímu osazení.

        0 0
        • snas89  

          Vole:)

          existovala 120mm verze. Jen se teda nejmenovala trail…

          Jj, já jsem taky v pohodě s tuhostí. I s tou 32…

          1 0
    • Georrge  

      Sice se mi nejvíce líbí Spiner (a je to virtuál), ale je to z nich nejvíc XC a ta 32 vidle se bude kroutit víc, než generálové před Putinem (tedy alespoň takový panoval názor zde na BF, že 32 vidle se na 29" nedá jezdit. Nevím jestli se doba nezměnila).

      0 0
      • jonti  

        Jde o to jaka 32 vidle. Starsi SID do modeloveho roku 2020(bez SL) nebo Fox Rhytm jsou v pohode, ale 1400g vidlice jako Fox SC32 nebo Sid SL, jsou na tom s pevnosti hur.

        0 0
        • JachymP  

          A hádej jaká vidle je na tom sniperovi expert? Fox 32 SC. To bych na kole fakt nechtěl. Mně se kroutila i ta normální Fox 32 (bez SC) a to nejezdím zabijárny a vážím jen lehce přes 80 kg ;)

          Intense je hezkej, ale jen s jinou vidlicí.

          0 0
          • Dejv0  

            Souhlas, kupoval jsem ho s F32 SC a pro mě peklo, vyměnil jsem za F34 SC a to kolo je jinde.

            0 0
            • esmo  

              A tak swapnout vidli po koupi Snipera by neměl být až takovej problém ne? :D

              0 0
              • Dejv0  

                To netvrdím, záleží na financích, OEM vidli neprodáš za stejnej keš, co bude stát nová.

                0 0
                • esmo  

                  Samozřejmě že ne, ale když tazatel už navyšuje rozpočet, tak bych neřekl, že cash bude problém.

                  Tudíž bych se nezaobíral vidlí kterou má Sniper, jestli se mu líbí, ale zaobíral bych se tím, zda sežene skladem nějakou která mu přijde vhodnější :D

                  0 0
                  • Dejv0  

                    Jasně, hele jen jsem reagoval na zkušenost s F32, aby měl víc názorů.

                    0 0
                • McBlacky  

                  u foxe v tom zahučíš tak 10–15tisíc podle toho jak spěcháš na prodej. V tomhle je výměna RS vidle za babku. u foxu se to v podstatě nevyplatí.

                  0 0
                  • Dejv0  

                    Tak nějak. Měl jsem to štěstí, že manželka půl roku po mě koupila kolo s F34, win win. :)

                    0 0
                    • JachymP  

                      Už tě vidím v krámu „tohle růžový kolo (s F32 SC) si neber, je nějaký divný. Vezmi si radši tohle šedivý, nooo jen ta vidle je na tebe moc těžká, ale vyměním ti jí za mojí, lehčí…“ :)

                      0 0
                      • Dejv0  

                        Nejsi daleko :D Šedo růžovej Lux, toho si manželka hned zamilovala a na těch vidlích jsme se tak nějak shodli hehe. Ona vyrostla v cyklo prostředí a tak lehce bych jí neoblbnul. :)

                        0 0
                  • esmo  

                    MPIII ale tehdá za svého působení povídal, že ježděnou foxku v podstatě prodá za stejný prachy jako novou, protože lidi je tolik chtějí :-)))

                    0 0
    • Bumblebeee  

      Pokud hledáš velikost M, koukám, že zde se dá sehnat Oiz M10 TR 2022.

      https://www.cyklomira.cz/…m10-tr-2022/

      0 0
    • peter3531  

      Maju M aj L, celokarbon, virtual s celkom slusnym osadenim. Ten bike dost znesie, zaroven je celkom efektivny v stupaniach.

      https://www.bike24.com/p2398862.html

      0 0
    • Donuts  

      Nebudu lhát, ten příspěvek byl ve smyslu, „doufám, že mi dost lidí napíše ber Santu, stojí to za to“, jinak samozřemě čistě pragmatická volba bude ten slušně vybavený Intense Sniper za „lidových“ 100k. :)

      0 0
      • snas89  

        Hele ja jsem hodne na emoce zamereny clovek.

        A jako majitel snipera rikam, ze to fakt neni pragmaticka volba z rozumu. To kolo me bavi a dela i po dvou letech radost jak na prvni vyjizdce.

        0 0
    • krabica  

      Osobně bych vybíral hlavně podle geo, třeba Sniper a Izzo ji mají dost rozdílnou. Sniper konzervativnější s kratším reachem, Izzo modernější.

      0 0
    • Denim  

      Ahoj, pro další sezonu hledám celoodpružené kolo na techničtější XC závody typu Trilogy, Harrachov, Dolní Morava…

      Budget mám do 120k cca.

      Všechno raketově zdražuje proto se po kole poohlížím už teď.

      Po čem cca koukat?

      Mám 69–70 kg.

      Rád bych bytelnější vidlici, tj s nohama asi 34 mm, teleskop, širší ráfky (kola klidně prodám a zapletu něco na EIE, Nextie…), agresivnější geometrii…

      Předem díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.