• meserszmid

  Ahoj,

  prosím o radu, dávám si dohromady starou silničku,ale chtěl bych na ní dát nové výplety, všechny se však prodávají s ořechem 9/10/11. Nevím, jestli když objednám tyto kola, můžu na nich vyměnit ořech za 7, nebo je tam nějaký problém. Díky za odpověď.

  0 0
  • standoslav  

   A měly vůbec kola na 7mi kolo ořech jak kolega myslí ?

   0 0
  • Singlespeed  

   Není žádný problém, ořech měnit nemusíš. 7-rychlostní kazetu na delší ořech usadíš pomocí podložek, které získáš rozebráním staré kazety.

   0 0
   • martin_p2  

    Pokud si dobře vzpomínám, tak 7sp. ořechy byly kratší než 8/9sp. a při výměně ořechu se musela namontovat delší osa a roztahnout zadní stavba.

    0 0
    • martin_p2  

     To znamená, že pokud se záplety s 9sp. ořechem mají namontovat na kolo kde byl 7sp. ořech, musí se zadní stavba roztáhnout a 7 sp. kazeta vypodložkovat.

     Další možnost, ale dost nesmyslná, je vyměnit ořech za 7sp.a přecentrovat kolo (!), protože se kvůli kratšímu ořechu změní střed. Pak možná bude nutné i vyměnit osu za kratší, záleží na tlouštce patek rámu. Samozřejmě ořech jde vyměnit jen na nábě stejného výrobce, např. na nábu Campagnolo asi starý shimano 7sp. ořech namontovat nepůjde.

     0 0
     • Singlespeed  

      Nemusí se nic roztáhnout. MTB náboj se 7-sp ořechem má odjakživa šířku 135mm, tedy stejně jako dnešní běžný 10 speed MTB náboj na rychloupínák. Stačí tedy jen na 8/9/10 sp. ořechu vypodložkovat 7-sp kazetu cca 4mm podložek u příruby.

      0 0
      • Vilém  

       Nektere 7mi naboje mely 130mm.

       V jeho pripade jde o silnicku a tam je 130mm furt.

       Teda pokud to neni nejaky historicky Favo ap, tam by mohlo byt min.

       Jinak zbytek jak pises.

       0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.