• shark.jd

    Zdravím místní rádce,

    vybírám pro kamaráda horské kolo, cenový limit je však hodně nízko – kolem 8000 Kč. Je to opravdu na nenáročnou jízdu cyklostezkama, žádný tvrdý terén nehrozí.

    Z hledání jsem příliš moudrý nebyl, takhle levná kola se tu často neřeší. Našel jsem jen zmínku o GT Avalanche 2.0 2009, který nevypadá špatně, ale předpokládám, že v této cenové relaci asi moc velké rozdíly nebudou. Přesto bych byl rád, kdyby mi dal někdo tip, případně na co si dát při nákupu pozor atp.

    Výška 176 cm, váha 75 kg. Mohl by někdo nastřelit, co je to za velikost?

    Předem všem díky za rady

    0 0
    • Azmir  

      Lepší kolo než to GT neseženeš a i ta váha bude sedět na vidli, takže scháněj dokud ještě budou kusy, pokud jsou.

      0 0
      • shark.jd  

        A velikost? 18? 19? Díky

        0 0
        • Azmir  

          pokud je možno tak at si ty kola projede ve více velikostech a podle toho co mu sedne, přes net se těžko radí velikost.

          0 0
    • fantomsilnic  

      Velikost 19palcu,ale záleží i na subjektivním pocitu,co komu vyhovuje a jak se na tom cítí.GT je dobré kolo.U levných nebo levnějších kol je největší kámen úrazu vidle.

      0 0
    • Frostty  

      Tohle kolo, vytuněný o pepikona a slx kliky, mám jako zimáka. I původní setup je za ty prachy jezditelný ;o).

      0 0
    • hony007  

      M/L, chtělo by to vyzkoušet někde na prodejně třeba. klidně i 1.0 nebo 3.0, geo je stejná.

      0 0
    • shark.jd  

      Koukám, že ten Avalanche nejde sehnat v rozumné velikosti. :X

      Co říkáte na tato dvě? Ten Apache má dokonce Deore.

      http://jizdni-kola.online-sport.cz/…grande-2009/

      http://www.kupkolo.cz/…10–09_z4301/

      Díky

      0 0
      • Vilém  

        Dokonce deore:) …prehazovacku.

        Myslis, ze maji 3 roky stary model? Uplne jisty bych si tim nebyl, ale zas kdyz koukam, jak je to kolo skaredy… :)

        Ten sup je na tom lip, ma alivio komplet razeni.

        0 0
      • kravjec  

        jo ale jen hazku raději bych vybíral z bazarové nabídky

        0 0
        • DominikGT  

          Z bazaru bych kromě auta a motorky nikdy nic nekoupil.

          0 0
          • felix.org  

            :-D

            0 0
          • kravjec  

            teď jsi mně pobavil :-))))

            0 0
            • DominikGT  

              Kdybych mě peníze na dobré auto tak si z bazaru nekoupím ani to. Nemám rád použité věci po někom, si raděj připlatím za nové.

              0 0
              • Azmir  

                Někdy můžeš koupit skoro nove/nové za cenu ojetého ;-) auto asi ne ale kolo často :)

                0 0
                • DominikGT  

                  No právě u těch aut mě přijde největší rozdíl ceny mezi novým a trochu jetým. ale u kola pár tisíc vem to čert ale několik desitek tisíc to je už hodně peněz. Jsem to kdysi četl v jednom investičním časopice že se nejvíc vyplatí kupovat 2 až 3 roky staré auta. co se týče ceny a relativně je to skoro nové auto.

                  0 0
                  • Azmir  

                    Jedna věc je o tom říst a druhá věc je realita. Sehnat 2–3 roky né moc jeté auto, o které bylo pečováno, nebylo bourané, není kradené, je v dobrém stavu a za dobrou cenu, to je snad nadlidský výkon, jeidná možnost je přes známé jinak to nevidím.

                    0 0
                    • DominikGT  

                      Tak oni mysleli samozrějmě lepší značky: bmw, audi, volvo, volkswagen. :D Pochybuju že u vozů podobných značek první majitek sral na servis a auto má nějaké závady.

                      0 0
          • maajkee  

            To je teda ale hloupost :) Právě že jak je na tom kolo, to vidí každej trochu chytrej Jarda, ale dneska už autům a jejich technice rozumí málokdo, takže koupit bazarový kolo je mnohem menší riziko. A můžeš natrefit na kolo co prodává někdo jako já, takže fakt defakto skoro nový a myslím, že je nás tu více kdo kolo jezdí chvíli a pak ho prodá protože chce jiný a né proto, že to starý je na hovno. Kdežto auta se prodávají většinou až když už jsou na hovno.

            0 0
            • DominikGT  

              Znám pár lidí co auto prodá jen tak protože si chce zase koupit nový model. S tím kolem bych měl hlavně strach že prasknu rám a už na to není záruka a raděj si připlatím za nové. :D

              0 0
              • maajkee  

                No vidíš, já jezdil už sakra hodně kol a spoustu z nich už i jetých a nikdy mi rám neprasknul za to auta ty se serou dost často a dost často oprava na autě stojí jako novej rám na kolo, takže bych to neviděl tak dramaticky a jetý kolo neznamená kolo bez záruky.

                0 0
                • DominikGT  

                  Tak s jetýma kolama nemám zkušenosti, prostě mám rád nové věci

                  0 0
                • felix.org  

                  Obecně koupě již použité věci znamená, že odpovědnost za vady původní prodávající nemá.

                  0 0
                  • DominikGT  

                    Právě to je blbé.

                    0 0
                  • maajkee  

                    To přeci není pravda, záruka je na kolo a né na majitele.

                    V dokladu o koupi většinou není ani jméno kupujícího uvedeno.

                    0 0
                    • felix.org  

                      Ale je to pravda :-) Odpovědnost za vady věci má prodávající vůči kupujicímu, se kterým uzavřel kupní smlouvu. Vůči dalším pozdějším vlastníkům věci už nemá žádné povinnosti (s výjimkou dědice věci po prvním kupujícím).

                      Záruka je sice na kolo, ale dovolávat se jí podle práva může jen strana kupní smlouvy ;-)

                      0 0
                      • maajkee  

                        Aha, já jsme teda ale nikdy žádnou kupní smlouvu s prodejcem kol nepodepsal, ani já když prodám kolo tak žádnou smlouvu nepíšu, dám doklad s číslem rámu a je mi jedno jestli mi to reklamuje jarda nebo lojza.

                        Navíc sám jsem takhle třeba už reklamoval telefon, foťák a vždycky aniž bych byl první kupující nebyl žádný problém, na žádným dokladu nebylo jméno prvního kupujícího.

                        0 0
                      • maajkee  

                        Aha, já jsme teda ale nikdy žádnou kupní smlouvu s prodejcem kol nepodepsal, ani já když prodám kolo tak žádnou smlouvu nepíšu, dám doklad s číslem rámu a je mi jedno jestli mi to reklamuje jarda nebo lojza.

                        Navíc sám jsem takhle třeba už reklamoval telefon, foťák a vždycky aniž bych byl první kupující nebyl žádný problém, na žádným dokladu nebylo jméno prvního kupujícího.

                        0 0
                        • felix.org  

                          Však neřikám, že tak jak to popisuješ, to v praxi nefunguje :-) Jen říkám, jak je to podle práva.

                          pro info

                          0 0
    • DominikGT  

      Nejspíš u GT velikost L

      0 0
    • Jorge 50  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.