Pomoc s výběrem MTB "kolem 25000"

80 nepřečtených
  • gabel

    Zdravím zdejší borce a přicházím s jistě již mnohokrát položenou otázkou „co si mám vybrat“.

    Po letech jsem se rozhodl, že si pořídím „kolo“. Začnu penězi. Za kolo jsem ochotný zaplatit 25–30 tisíc. Plánované využití – rekreační ježdění 40 % silnice, 60 % polní a lesní cesty. Určitě ne žádné divočiny typu sjezd a na závod míru se taky nechystám :). Nejsem žádný sportovec a na kole jsem neseděl 15 let (182 cm, lehce přes metrák – kolo musí být hubené :).

    Proběhl jsem pár obchodů, dostal pár informací, ale znáte to, každý chválí to, co prodává. Bylo mi vysvětleno, že 29 pro netrénovaného turistu je jako výlet do gulagu, čili 27,5 je asi optimum.

    Moji kandidáti:

    Specialized Rockhopper Expert Evo 650b

    Ghost Kato 7

    Maxbike Abaya

    (v obchodě maji toto kolo, ale „komplet Deore a řazení XT“)

    Když si dám ty kompomenty u jednotlivých kol do google (oni tedy výrobci kol si uvádějí názvy komponent dost svérázně), tak mi z toho vypadne ten „upravený“ Maxbike jako nejlepší v poměru výbava/cena a naopak Specialized jako hodně předražený.

    Poradí někdo? Alternativám se nebráním, každopádně musí mít značka servis v Plzni a okolí.

    Díky

    0 0
    • oddie  

      A který dement že ti nakukal, že 29 pro netrénovaného turistu je jako výlet do gulagu? Pro to tvoje použití a váhu je naopak nejvhodnější, kdybys byl lehčí, šel by i cross.

      0 0
      • gabel  

        Ve všech obchodech mimo Specialized :). Že to v kopci neušlápnu a budu se tak akorát trápit. Zrovna tak mi rozmlouvali vpředu „dvoukolečko“, zejména pak v kombinaci s 29. Nevím, nerozumím, tak se ptám a chytám moudra.

        0 0
        • oddie  

          Pěkný příklad, proč se nechodit ptát do obchodů… Jestli dvou nebo troj převodník se vcelku dá ještě vybrat, je otázka, jak prudké kopce s tím chceš jezdit.

          0 0
          • gabel  

            Mno.. Výlety na pohodu. Asfalt, polní cesty, les. Žádné šplhání po kamenech nebo jezdy na tom dělat nebudu. Na zabití mám jiné jednostopé vozidlo.

            0 0
            • oddie  

              Na to klidně můžeš použít i ten dvou. Pro podobný účel jsem nechával pro kolegu stavět 29" kolo u Scalara, taky cca 185cm a 110kg, polní a lesní cesty, netrénovaný člověk. S dvoutácem si plně vystačí. Vyšlo tuším někde okolo 25tis. Jiné kolo kupoval teď na podzim švagr, zase pro podobný účel, za 30 dostal Trek Superfly tuším 8? nižší řada byla asi za těch 25. Dá se vybrat leccos, pro tuhle výšku, váhu a účel bych koukal po 29", rozhodně vzduchové vidlici s 32mm nohama, a výpletu s min 32 dráty.

              0 0
              • oddie  

                Tak 6, ne 8, teď na to koukám k prodejci. Pětka by byla za 25,5tis, X-caliber 9 za 22,5…

                0 0
                • gabel  

                  Na ten xcaliber jsem koukal taky. Akorát ta vidlice nemá zamykání z řídítek (což si představuju, že je dobré mít – lze to dodělat nějakým „kitem“???)

                  0 0
                  • Soreno  

                    Zamykání opravdu nepotřebuješ :-) na mašině taky zamykáš?

                    0 0
                    • Spikelet77  

                      Nemichej hrusky s jabkama. Na masine prece neslape do kopce.

                      0 0
                      • Soreno  

                        Já když šlapu do kopce tak nezamykám a pochybuju, že 100kg maník bude dupat ve stoje kopce – a hlavně zamykání z řídítek pro rekre jízdu je opravdu zbytečnost.

                        0 0
                        • Breakpain  

                          Mám 95kg a do kopce dupu … připlácel jsem, abych zamykání na řidítka měl ;) … asi budu výjimka.

                          0 0
                        • Spikelet77  

                          To co vyhovuje tobe, nemusi vyhovovat druhym. Proto tvrdit, ze to nepotrebuje, protoze ty to nepotrebujes je zcestne. A prirovnani k motorce bylo jeste vic zcestne.

                          0 0
                          • Soreno  

                            Tak jinak dle tvého zadaní stylu jízdy:

                            • k čemu je to dobrý?
                            • v čem ti to pomůže?

                            Napsal jsem ti svou zkušenost jestli se něco pohupuje při jízdě tak u mě je to zadní stavba a to ještě tak, že mě to neobtěžuje, nejsem chrt, jezdim rekreačně.

                            Ano motorka je zcestná, ale razím teorii: Když chci, aby to pružilo tak proč to zamykat to tam můžu mít pevnou vidlici a ušetřím kg váhy.

                            A jinak měj tam co chceš, mě je to jedno, moje kolo to nebude.

                            0 0
                            • Spikelet77  

                              Nejak se v tom tady motas. Dle jakeho meho stylu jizdy? Ja jsem zadny styl jizdy nepsal. Vis, na koho vubec reagujes?

                              Jinak k cemu je to dobre. Kdyz jedu ve stoje, tak zamklou vidli uvitam.

                              Je to individualni, kazdy ma jiny styl jezdeni.

                              Nekdo ji nezamyka, nekdo jo.

                              To, jestli zadavatel tohodle vlakna bude potrebovat vidli zamykat nevim a nevis to ani ty. Takze tvrdit mu, ze zamykani nebude potrebovat je jak uz jsem napsal zcestne.

                              0 0
                  • oddie  

                    Já zamykání nepoužívám, takže by mi nechybělo.

                    0 0
                  • Erknold  

                    Osobně jsem si také říkal, že to bude dobré, ale v reálu to moc nepoužívám. Když už by se do kopce měla začít pohupovat, tak je to známka toho, že neberu nohama, ale celým tělem. Na to jsem lenoch, takže jedu lehčí převod s odemčenou vidlicí.

                    Na silnici nikdy není takový kopec, abys musel ze sedla a v lese jsem rád, že pruží.

                    Nicméně, když při stavbě byl příplatek za remote lock nula nula prd, tak jsem ho tam dal.

                    0 0
                    • Breakpain  

                      Tohle je podle mě „tenký led“ a uživatel to zjistí až používáním …

                      0 0
                      • Erknold  

                        Kamos zamyká při sjezdech na asfaltu, že mu kolo přijde ovladatelnější.

                        Beru to tak, když je levná možnost to tam mít, ať to tam je. Lepší, než to hledat na vidlí za jízdy. A když ta možnost není, jsou důležitější věci na kole.

                        Jestli to jde dodělat na každou nevím.

                        0 0
            • AussigBiker  

              Jsem stejne vysoky a o neco tezsi, mam 29er a jediny, v cem je to kolo blby je, ze se musi slapat, zalezi na fyzicce, ne jestli mas 29er nebo 27.5. Bylo by fajn si to vyzkouset, treba ti 27.5 sedne lip, nebo naopak.

              0 0
              • AussigBiker  

                Jeste tohle: jestli dvoj nebo troj placku vredu, to ti neporadim. Zamykani vidlice z riditek je na kole fakt to nejmensi, vzhledem k tomu, co chces jezdit, tak to neres. Me nechybi a to obcas jezdim i v terenu. Navic je to dalsi bazmek na kole, s cim muzou byt potencialni problemy. Jinak pokud se postesti, tak si kolo s tim klidne kup. Ale ja bych spis lepsi vybavu, nez zamykani z riditek.

                0 0
      • robb  

        Asi se chtějí zbavit 26" a 27,5" kol :-D

        0 0
    • gabel  

      hm, tak zatím koukám pro Ghosta a Specialized ani hlas. Jinak ten Maxbike mi v obchodě dali na váhu a měl komplet 13,5 kg, což je…? Ok nebo ne?

      0 0
      • oddie  

        To je šílenost, za 30tis (!!!) 13,5kg krám s XCR vidlicí…

        0 0
        • gabel  

          tak i proto se tu ptám… každopádně to kolo by bylo za 25. Co je tam ale tak těžkého? Brzdy a přehazovačka je tam Deore a řazení XT – což je snad „to lepší“. Rám váží podle webu maxbiku v tom rozměru necelé 2 kg. Takže co tam tedy dělá tu hmotnost? Špatná řídítka, kola? Co by tedy mělo takové kolo ve výsledku vážit?

          0 0
        • Vilém  

          No, taky jsem koukal, kam se ceny posunuly:(

          0 0
          • Zafata  

            Ceny jsou k zbliti. Minuly rok napr Trek Superfly 7 za 37 tisic a letos vybava uplne to same, mozna o naky gram lehci ram a cena 43 tisic. Hnus nevim zda ta nase koruna furt leti dolu, ale spis si vyrobci diktuji ceny, protoze dobre vedi, ze to prodaji i za ty ceny.

            0 0
    • raptorak  

      Kromě brzd vše super za super peníze: http://www.kellysbike.com/…7–5/thorx-10#…

      0 0
      • Vilém  

        Tak toto je, oproti predchozim tipum, fakt slusny.

        0 0
        • raptorak  

          Díky :)

          Ať chceme nebo ne, akční kola v limitovaný edici Kellys prostě umí.. Ať už tohle nebo 29" Gate či Enduro Swag. Dobrý kola za slušnou cenu :)

          0 0
    • gabel  

      Jsem z toho zmaten. V obchodech mě od 29 zrazovali, tady a i jinde na webu to pro „saláty“ doporučujou… Úplně první kolo, které jsem měl v ruce bylo Specialized Rockhopper Expoert 29

      To se mi osobně líbilo, ale zase prý ta výbava je „low“. Pak už jsem koukal jen po těch 27,5. Sice nevím kolik zrovna ten Rockhopper vážil, ale v ruce to bylo o hodně lehčí, než těch 13,5 u maxbiku. Ovšem nikde jsem zase váhu nenašel (ostatně spousta výrobců ji neuvádí) atd atd.

      0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
        • gabel  

          To netuším, chci ho hlavně kvůli pohybu, ten mi jinak celkem chybí a na běhání jsem moc vyžranej. Prostě takové ty kratší výlety na víkendy a s kamarády na pivko.

          Čili techniku na limit určitě dostávat nebudu (pak je tedy otázka, zda mě má vůbec zajímat nějaké Deore XT), ale jestli se budu s těžkým kolem dřít mi vadit bude. Hm…

          0 0
    • vojta1616  

      co tohle http://www.cyklonemcik.cz/…xt-epicon-x1 kola sice žádná sláva ale za tu cenu myslím výbava slušná …

      0 0
      • gabel  

        Tak na ty stránky jsem taky koukal. Mají tam zajímavé stroje. Evidentně spíš než „já Vám dvojku slevím“ staví na „já Vám tam za dvojku přidám pár věcí“. Dobrý, ale z ruky. Z Plzně je to fakt daleko :).

        0 0
        • raptorak  

          Na ten Kellys jsi koukal? (http://www.kellysbike.com/…7–5/thorx-10#…)

          0 0
          • gabel  

            Koukal jsem. Půjdu ještě po neděli na obhlídku do dalších krámů a na tohle se podívám fyzicky. Hrozně mě štvou s tím neuváděním hmotností. Teď navíc mám opět v hlavě gáláš z toho jaký rozměr vůbec zvolit. Že já se na to nevykašlal a nekoupil hned první co jsem měl v ruce :).

            0 0
            • raptorak  

              Hele je to novinka, asi ještě nebude :(

              0 0
            • Fidži_CZ  

              Já nevím, co řešíš furt s hmotností. Máš přes metrák, tak nevím jestli je dobrý nápad se honit za lehkýma a méně dimenzovanýma věc­ma.

              0 0
              • raptorak  

                Jsme jedna z mála zemí na světě, kam musí výrobci posílat katalogy i s hmotnostmi ;)

                0 0
              • gabel  

                Proč to řeším? No protože tomu nerozumím a chytám se každé voloviny. Upřímně, asi nebudu první. Kdyby tady na webu byl „rozcestník pro pitomce“, kde by člověk bez hlubokých cyklo znalostí našel nějakou matrici co a jak si vybrat, tak podobná témata, jako je toto, jsou minulostí. Každý holt rozumíme něčemu jinému :).

                0 0
                • n04r3d  

                  tak pošli e-mail s konkrétní popisem toho co zhruba chceš a na co to chceš někomu kdo ty kola staví a neřeš to tady s místními odborníky na to jak zaplatit majlant za suchý z marketáckého nosu

                  0 0
      • oddie  

        Po těch zkušenostech s Němčíkem, co tu na fóru od pár lidí na fóru proběhly, bych se k výběru tam stavěl opatrně.

        0 0
    • gabel  

      Co třeba PELLS?

      Pells Razzer Elite 7

      nebo obdoba v 29

      Pells Razzer 329

      Je tam „něco špatně“?

      0 0
    • J!ndrA  

      Vybírám něco podobného a nejspíš půjdu do „Canyonu“http://ww­w.canyon.com/cs/mou­ntainbikes/bi­ke.html?b=3642

      0 0
      • J!ndrA  

        odkaz

        0 0
        • Erknold  

          Já prostě nevím, už je to skoro jako v Hervisu. XT přehazovačka, ale brzdy Acera, kliky na oclainku, náboje alivio. Mě to zas až takové terno nepřijde s cenou skoro 25k i s dopravou.

          0 0
          • raptorak  

            Lepší tohle, navíc si to prohlídneš http://www.kellysbike.com/…7–5/thorx-10#…

            0 0
            • gabel  

              dá se nějak dodělat to ovládání na zamykání vidlice na řídítka?

              0 0
              • maros.77  

                Vykašli se na ovládání vidle z řídítek, to je pro závodníky, nebo na machrování, pokud nepatříš ani do jedné skupiny, tak je to zbytečnost co taky něco váží, když řešíš i hmotnost.

                0 0
                • Breakpain  

                  pravda … „stejně jako vidle s pružením je na machrování …“ ach jo, to je taky post … velmi logický argument

                  0 0
                  • maros.77  

                    Nechápu co je na mém názoru nelogického? Psal jsem snad něco o vidlici? Né, jen o zbytečnosti ovládání z řídítek pro někoho na rekreační jezdění. Není lepší natáhnout ruku k noze vidle a ušetřené peníze investovat do jiného, užitečnějšího komponentu?

                    0 0
                    • Breakpain  

                      Vytocilo me to spojeni cudlik – machrovani.

                      Ja dal prednost cudliku na riditka a to ten blbej cudl stal v podstate jako Reba … Lovit to na korunce za jizdy v terenu mi neprislo komfortni.

                      Nejsem ani bohaty, ani zavodne nejezdim. … jsem obycejny rekreacni plouzil ;-).

                      0 0
                    • Pajas04  

                      Není, každá vyjížďka mi připomíná, že jsem udělal chybu při koupi vidlice bez remote lock :(.

                      0 0
                    • pepek  

                      Není lepší natáhnout ruku k noze vidle? – není. Rozbiješ si zuby.

                      0 0
                      • Soreno  

                        Nějak nechápu, kde zamykáte v terénu – já myslel, že v terénu je funkce odpružené vidlice žádoucí nebo ne?

                        Nebo jezdíte modly B-F pepikony a ty maj tak máslovej chod, že to musíte zamykat i v terénu? :-)

                        0 0
                        • pepek  

                          jo

                          0 0
                        • Breakpain  

                          Jezdím trasy typu „maraton“ … takže zamykám tak 30% cesty v terénu (do každé stojky, na rovnějších úsecích) … prostě to používám a cvakám každou chvíli. Možná placebo, ale zvykl jsem si nato a je to „must have item“ :)

                          0 0
              • AussigBiker  

                Da se dodelat, nevim jestli na kazdou vidlici, ale pocitej s investici v radu nekolik tisic KC a za to se to podle me nevyplati, pac bude taky nutny koupit nejaky hadry na kolo, SPD a tretry?, helmu, tachac?…

                0 0
              • raptorak  

                Rozhodně ne, lockout koupíš do líťa

                0 0
            • gabel  

              Jinak když už tady propaguješ ty Kellys tak tohle:

              http://www.kellysbike.com/…la-29/tnt-50#…

              se dá aktuálně koupit pod 20 tisíc. Je to dobrý stroj?

              0 0
            • Fidži_CZ  

              Nemyslíš, že to už 4× stačilo?

              0 0
        • gabel  

          Hm… Tak na to jsem koukal taky, ale nemožnost si to kolo vyzkoušet a nutnost si ho sestavit aniž by to bylo zohledněno v ceně mi přijde krajně nevýhodná.

          0 0
          • moneW  

            Mrkni na cube,v Plzni bude určitě i k vyzkoušení.

            http://www.cube-bikes.cz/…

            0 0
          • Pajas04  

            Sestavit? Otázka 5 minut a stačí k tomu přiložené klíče. Nasadíš přední kolo, zasuneš sedlovku a otočíš řídítka. Nic na tom není, a pokud chceš na kole jezdit, stejně to musíš umět…

            0 0
    • scota  

      Myslím, že by jsi si měl zamluvit si u RB nějaký test bike na víkend zdarma. Můžeš si vybrat velikost kol 27,5" nebo 29" a rámu a v klidu pak otestovat. (Platí se pouze vratná záloha cca 50% z ceny kola + dva doklady totožnosti).

      0 0
    • gabel  

      Hotovo. Dnes jsem pořídil Maxbike na 29 z Cyklosport Volráb. Ochota, přístup, jednání a nasazení obou chlapíků v porovnáním se vším, co jsem v Plzni proběhl, byla naprosto bezkonkurenční­. Díky.

      0 0
      • scota  

        Hlasoval jsem omylem, ta vidlice je totální low-end.

        0 0
      • Fidži_CZ  

        Chjo, za 30 takovou strašnou vidlici. Hlavně, že máš SLX.

        0 0
        • maros.77  

          Já bych spíš počkal až napíše co opravdu koupil, protože v odkazu je 27,5 a vybral nakonec 29.

          Jen doufám, že mu to tady aspoň něco dalo a nemá ještě horší výbavu.

          0 0
          • corve  

            asi nějaké z toho výběru, ale je možný, že v kameňáku měli ještě jiné..

            shop

            0 0
      • maajkee  

        Temátu jsem si všiml až teď, ale ten Maxbike za 30 tisíc s vidlicí XCR za 15 stovek, to je víceméně výsměch :/

        Taky bych při prodeji takovýho kola musel mít asi velmi vysoký nasazení abych někoho přemluvil ke koupi.

        0 0
        • Erknold  

          Kdo ví, třeba si v kameňáku řekli, ze nemusí mít 10000 z jednoho kola a něco mu tam vyměnili zdarma.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.