Výběr krosového kola do 25 000Kč

84 nepřečtených
  • justik

    Dobrý den,

    který z těchto dvou modelů byste i doporučili?

    Author Codex

    http://www.author.cz/…/codex-2012/

    Amulet Voyager

    http://www.amulet.cz/…let-voyager/

    Díky za radu…

    0 0
    • Azmir  

      Ani jedno za tu cenu můžeš mít poskládané o hodně bombovější kolo na úplně odlišné váze za stejné peníze a né tyhle „mrdky“

      0 0
    • pI3rre  

      Pokud krose napiš Scalarovi a máš to vyřešeno.. Od těchto kol ruce pryč!!!!

      0 0
      • Ossis  

        Souhlas.

        0 0
      • Singlespeed  

        Řekl bych, že by se Scalar docela zapotil, aby postavil za 25 litrů něco o moc lepšího než je ten Amulet, i když, všechno je možné… ;-)

        0 0
        • scalar  

          To si děláš srandu, ne? Na tom Amuletu je obyčejná vidlice NCX (byť ve vzduchové verzi), ty dávám na kola pro holky v relaci kolem 15 tis.

          Nad 17 tis. je u mne samozřejmostí o mnoho lepší vidlice Suntour NRX S RLD (v podstatě Epicon/Axon v crossové verzi).

          Ten Felt na fotce (LX/Deore, brzdy Avid Elixir 1, kola na nábojích s průmysly Cannondale (stejné se Sram X.9)…Cena byla bez pedálů 16 700,–., kdybych tam dal kliky SLX (+ 1000,–, přehazku XT (+ 400,–), tak jsme pořád cenově do 20 tis. a kvalitou hodně nad tím Amuletem.

          0 0
          • scalar  

            Na 3×10 by to bylo o něco dražší, ale pořád bych se dostal do 25 tis. s nesrovnatelně lepší vidlicí.

            0 0
          • Singlespeed  

            Jsi šikovný kluk. Ale označovat Amuleta za „mrdku“ (jak to udělal kolega Azmir) není podle mého názoru spravedlivé.

            0 0
          • justik  

            Moc pekne kolo, diky za podrobnou odpoved…

            Mam moznost sehnat oba modely v modelove rade 2010 asi o 10 000 levneji (viz post dole)…

            Domnivas se, ze by melo smysl za tuto cenu se pokusit neco skladat nebo ta cena je nasazena tak, ze se to v podstate nevyplati…

            0 0
      • justik  

        A konkrétně z jakého důvodu? Špatný poměr cena výkom, nevyváženost komponent či něco jiného?

        0 0
        • Singlespeed  

          Amulet je vcelku dobře koncipovaný a vyvážený. Nabízí nastavitelnou vidlici se vzduchovou pružinou, spolehlivé komponenty Deore XT a SLX, osvědčený řadicí systém Dyna-sys, značkové hydraulické kotoučovky, žádné Tektro nebo Promax. Nevím, co se kolegům na něm nelíbí.

          0 0
      • justik  

        Dal jsem si praci a zjistil, mohu mít toho Authora za 14400 u Sterby a Amuleta za 15 900 Kc ve verzi 2010. To jou pomerne zajimave ceny.

        V teto modelove rade jsou ponekud jine komponenty, mohli byste se na to prosim jeste jednou podivat? Da se za tuto cenu postavit neco lepsiho ci nikoliv?

        http://www.sterba-kola.cz/…r-codex-2010

        http://atombike.cz/…-p-1849.html

        0 0
        • scalar  

          Určitě se dá postavit něco lepšího.

          Ten Amulet je jiný než z prvního odkazu, tenhle je opravdu *****, mů úplně tragickou vidlici za pár stovek.

          Ten Author můžu postavit za podobnou cenu pět s lepší vidlicí a lepšími brzdami…

          0 0
          • justik  

            Diky za nabidku, jakou vidlici a brzdy bys doporucil?

            Z ktere casti CR jsi, muzeme pripadne pokracovat v podrobnejsi diskuzi po mailu, pokud by ti to vyhovovalo…

            Trochu jsem googlil a ta vidlice Amuleta je skutecne spatna, dik za upozorneni…

            0 0
            • scalar  

              vhodné brzdy, vidlice, rám…to už je individuální (homotnost jezdce, užití kola…), lepší bude řešit to přes e-mail, mám ho v profilu

              0 0
            • svojar  

              Varování !!!

              Scalar (Pavel Skalka), používá komponenty z tzv. „šedého trhu“ nakoupené od překupníků. Původ těchto komponentů je pochybný. Komponenty jsou bez záruky. Oficiální distributoři je rozpoznají a dávají od nich ruce pryč.

              Zmiňovaný obchodník používá BF jako nástroj k získání zákazníků. Vyhledává a účastní se diskusí, které mu mohou přinést prospěch v podobě zisku.

              BF k takovým praktikám sloužit nemá. Počínání zmiňovaného obchodníka není nezištné, ale cílené k vlastnímu prospěchu.

              Buďte opatrný a mějte otevřené oči !

              0 0
              • oddie  

                Pokud oficiální zmrdské zastoupení zde prodává za ceny takové, že se vyplatí si ty komponenty nechat posílat zvenku klidně i přes drahé poštovné, dělá jedině dobře, pokud nakupuje jinde. A pokud na to drží záruku sám, je mi úplně jedno, jak se na to tváří „oficiální distributoři“. Nevidím jediný důvod, proč by zde měly věci (jakékoliv) stát třeba dvojnásobek toho, co jinde v Evropě, a pokud to tak je, s ohromnou radostí je jinde koupím taky.

                0 0
              • scalar  

                Sice nevím, proč na takto směšné obvinění vůbec reaguji, ale:

                • komponenty nakupuji od oficiálních dovozců a velkoohcchodů, vše jemožné doložit fakturami (Cyklo Žitný, BP Lumen, Helios, KCK Cyklosport,Cy­klošvec…)
                • na stavbu kol mám ŽL, tedy ke každému kolu vystavím fakturu (tedylogicky díly musí být nakoupeny na fakturu)
                • na BF každému nezávazně poradím, jestli si zvolí nákup kola nebostavbu ode mne, je jeho svobodná volba, vycházej z toho, že lidé nejsoublbce a volí si to, co je pro ně výhodnější
                0 0
              • scalar  

                Ozvi se mi na e-mail a vysvětli důvody svého chování, pokusím se je pochopi, jinak zvažuji právní kroky proti Tobě. Jinak kola stavím na požádání, nemám obchod ani e-shop.

                0 0
                • svojar  

                  Znám i další Vaše dodavatele které jste neuvedl. Říkáte pouze to co se Vám hodí. Ale pokud věříte ve svou neohroženost, pokračujte klidně v načatém díle. Jen Vás z dobré vůle, ještě jednou upozorním, že cíl který sledujete svým jednáním zde na BF, nemusím být pochopen.

                  0 0
                  • scalar  

                    Pane …, chápu, že jsem se minulý týden v diskuzi dost nepohodli, ale vracet se pod jimým jménem a takhle se chovat mi přijde už „přes čáru“.

                    Ano, dodavatelů mám více, zapomněl jsem třeba na jednoho z hlavních, Profil Bicycles (MRX), Individual Bike…

                    Pro zajímavost, nedávno jsem koupil i něco z Kupkola, ale jelikož jsme třeba u řidítek Ritchey měl pochybnosti, vrátil jsme je…

                    0 0
                  • Hedus  

                    Neznám SCALARA osobně a nikdy jsem u něho nic nenakoupil i když jsem o tom uvažoval. Nicméně to Tvé závistivé „čecháčkovství, zakomplexovanost“ z Tebe jen plane. Proč by člověk, který něco umí, myslí nemohl nabízet své služby v konkurenčním prostředí. To jestli je to na tomto, nebo jiném fóru nebudu hodnotit, to musí správce této stránky, ale pokud vím, tak to mnohým tady, stejně jako mě nevadí. Kdysi jsem dovážel, serfové věci ze Slovenska, Rakouska a dělal cenovou politikou radost sobě i lidem kolem. Každý byl spokojený, kromě přímých dovozců do ČR. Bohužel s pomalu stejnými náklady, rejžovali dvojnásobné zisky. Byl jsem snad horší než Bárta,nebo Gross ?

                    0 0
                    • scalar  

                      Tady jde o jednoho závistivého prodejce kol, který tu na BF neuspěl – místo toho, aby radil tak pomlouval, osočoval, napadal…

                      Jinak taky nevidím rozdíl v tom, jestli tu někdo doporučí kolo odkazem na nějaký e-shop nebo tím, že odkáže na stavitele kol (podle mne je to to samé).

                      0 0
                      • Hedus  

                        Jo máš pravdu.To já s tím trochu na příslušných fórech problém měl, neboť ta komunita byla velmi malá včetně ofic. prodejců, tam nešlo o závist, ale tvrdý konkurenční boj. S padnutím hranic a nástupem Schengenu jsem se na to stejně vybodl.

                        0 0
                  • scalar  

                    Víte co, dám Vám stejnou možnost jako minulý týden zachovat se jako férový chlap. Napiště sám, kdo jste, tedy jaký je Váš hlavní nick tady na Bike-foru. Dál uveďte, který velkoobchod se podle Vás zabývá šedými dovozy zboží od překupníků, na které podle Vás nemůže poskytnout záruku.

                    0 0
                  • Vilém  

                    bikebus, hopman = stopbike.cz ?

                    Dost ubohe chlapce.

                    0 0
              • archibalda  

                kde prosím žiješ?? už jsi viděl obchodníka ,který by dělal něco nezištně?? Je v pořádku, že z toho těží, proč by to jinak dělal, jen je otázkou kolik to osolí a myslím, že v jeho případě se jedná o marži, která je snesitelná. Pokud jsi oficiální distributor ,kterému klesají prodeje zkus to řešit jinak

                0 0
              • Jakobo  

                JdS je opět mezi námi.

                Lidi, neblázněte, nemá smysl ztrácet čas, energii a chuť do práce kvůli nějakému zamindrákovanému, který chce změnit svět a znechutit ostatním život. Normální závist.

                0 0
                • scalar  

                  Tohle bych viděl na někoho jiného, nechal si před 3 týdny ode mne poslat sestavu kola, které jsem tu ukazoval jako „zájemce“. Z tohoto materiálu ale nemůže vyvodit takovéto obvinění, rám a vidlice byly od MRX, kola od Remerxu, řazení Sram od Žitného… Myslím, že ale vím, který prodejce kol se skrývá pod tímto nickem.

                  0 0
                  • justik  

                    Poslal jsem Ti dotaz na trekove kolo mailem, diky…

                    0 0
                  • Jakobo  

                    Takové chování je bohužel v Čechách typické, závist, obrovská závist a když někdo náhodou běží rychleji, tak mu aspoň podkopnout nohy. Bylo mi upřímně líto i MilanaTT, ač ho neznám a bez ohledu na skutečnou podstatu diskuze jde především o to, jakým směrem se ta diskuze ubírá.

                    Je to opravdu smutné, že kromě pár idiotů, kteří sem chodí otravovat se tu poslední dobou navíc rozmohlo i tady to osočování.

                    Od Tebe má kamarádka kolo a je spokojená, ale takových je tu víc a zřejmě převažují. Věřím, že totéž platí o Milanovi, Majkeem a pár dalších. Každý z Vás jde svou cestou, jasné, že je mezi váma určitá rivalita, to je normál, ale havně si nenechat zkazit tu radost z práce tady od těch blbců.

                    0 0
                  • felix.org  

                    Ten sloh hodně napovídá :-)

                    0 0
                  • Patar  

                    Pane Pavle Skalko, už jste zjistil , kdo je vlastně Jaroslav SVORNÝ , pod nickem SVOJAR? čekám MARNĚ?Odkaz byl na BAZAR.

                    0 0
                    • scalar  

                      Je mi to naprosto jedno, opravdu mne nezajímá, jestli jste to Vy nebo někdo jiný, pro mne je to chudák, co píše nesmysly a na výzvu tady ani na e-mail mi neodpověděl.

                      0 0
                      • Patar  

                        Když to nevíte , proč jste šířil pomluvy na mou osobu?

                        Já jsem zjistil, že jistý Jaroslav Svorný je novinář deníku POLITIKA.

                        0 0
              • notobi  

                že by závist?

                0 0
    • Patar  

      Zablokováním mého zcela pravdivého příspěvku jste se větší ubohosti nemohl dopustit. Spravedlnosti se budu domáhat jinde , chudáku.

      0 0
      • justik  

        Jediny duvod, proc jsem ten prispevek zablokoval, bylo Vase Vase vulgarni oznaceni uzivatelky. Rad bych se dozvedel neco noveho ke kolum, takto je 50% diskuze zcela k nicemu.

        0 0
        • felix.org  

          Nedělal bych ze scalara ženskou a ten jeho příspěvek bych neblokoval už jen proto, ať si každej může udělat obrázek :-)

          0 0
          • Lenka.05  

            Zřejmě se měl Patar potřebu opřít o mně (koukni na mou fotku v profilu). Já na něj ani nechci reagovat, protože je to zřejmě zamindrákovaný hlupák, co má prostě potřebu urážet a pomlouvat. Ale děkuji zakladateli vlákna.

            0 0
      • pI3rre  

        Sleduju tu vaši šaškárnu už delší dobu, můžete mi říct z jakého důvodu pořád chodíte na toto fórum? Když jediné čím jste tady schopen přispět je hádka/osočování v každém vláknu kde se objevíte.. Nebude vám lépe u vašich stovek věrných zákazníků?

        0 0
        • justik  

          Poprosím všechny uživatele, aby reagovali jen na příspěvky k tématu, děkuji…

          0 0
          • felix.org  

            Na B-F nereálné :-D

            A k tématu: Vše už bylo řečeno. Domluvit se se scalarem. Nic lepšího vymyslet nejde, i kdybychom tady diskutovali týden :-)

            0 0
          • rbcrx9  

            To zde začíná být problém. Napíšeš dotaz, prvních 5 až 8 lidí odpoví na danou věc, ale zbytek už debatuje o všem možném. Proto se zde již někteří bikeři, kteří ještě pamatují Pandoru, nevyskytují.

            0 0
          • Lenka.05  

            No taky opětovně doporučím Scalara, dá ti nějaký návrh o kterém pak můžete debatovat – výsledkem bude kolo, které se ti bude líbit, budeš tam mít pěkné a funkční věci podle vlastního výběru a vyjde tě levněji než v obchodě. Mám s ním osobní zkušenost, je šikovný, komunikativní, kolo je normálně se zárukou…imho opravdu jedno z nejlepších řešení.

            0 0
            • justik  

              Diky vsem za rady, se Scalarem jsem v mailovem kontaktu. Vzhledem k faktu, ze se vetsinou pohybuji na cizojazycnych diskuzich, tak takova diskuze je fakt sila.

              Ale od toho by tu mel byt moderator fora a takove a off-topic prispevky mazat…

              Je to takovy maly obraz nasi zeme se vsim vsudy, s marnivosti, hadavosti, hasterenim… Jeste jednou diky a zdravim nejen do Budejic a Posazavi :-).

              0 0
          • pI3rre  

            Omlouvám se za tuto reakci, ale taky mě pořád nebaví číst to samé dokola…

            K věci.. Napiš Scalarovi a určitě vymyslí to nejlepší možné řešení ;)

            0 0
        • Patar  

          Vážený cyklisto,

          dlouhou dobu jsem na B.F. poskytoval pouze technické rady , stejně jako na cyklodiskuzi a BIKERKA.cz . Bohužel jsem začal být hrubě a nevychovaně napadán uživateli B.F. musel jsem se pochopitelně začít bránit Pokud Scalar nezveřejní vúči mně veřejnou omluvu a neuvede skutečné jméno uživatele SVOJAR , budu muset nechat řešit pomluvu zcela někým jiným , včetně státních orgánů . To je vše z mé strany ANONYME.

          0 0
          • ClAyD  

            Obdivují vás, že se chcete nechat šetřit z pomlouvání, taková sebetvrdost..

            0 0
          • ClAyD  

            Obdivují vás, že se chcete nechat šetřit z pomlouvání, taková sebetvrdost..

            0 0
    • Patar  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • maajkee  

      Nevěřím svým očím, to dění na B-F v poslední době je už i na mě, otrlýho, celkem moc a ani moc nemám chuť sem cokoliv psát.

      Myslím, že je čas vlákno zablokovat, nevím proč už se tak nestalo dávno.

      Napiš Scalarovi, něco spolu vymyslíte, určitě to bude o dost lepší než jakýkoliv sériový cross, dál nemá smysl to řešit.

      0 0
    • Kamikaze 591  

      To je konec toto Milan, Scalar, čekám, že se někdo ještě pustí do Hnoje. Fakt jak píše maajkee, kam to spěje? Koho by to sralo když by nenakupoval od ofiko dovozců? Čemu to vadí?

      0 0
      • felix.org  

        Nevadilo by to ničemu, jen někomu.

        0 0
      • scalar  

        Už se stalo, hádej, kdo se postil do Hnoje :-)

        http://www.bike-forum.cz/…-cmaxst.html

        0 0
        • Kamikaze 591  

          Patar ne určitě? Vždycky plná huba keců, ale ještě jsem od něj neviděl žádný výtvor co se týče kol. A myslím, že jsem hodně slušný člověk a kor ke starším, nicméně tady tohle je podlost!

          Já od Tebe sice konkrétně nic neměl, ale co vidím co děláš, tak krásná práce!

          0 0
    • zdenny  

      Kolo pořeš se scalarem, jak napsali skoro všichni, a víc jezdit, pro všechny lidi, aby měli čistou hlavu, a ne čas řešit kraviny :) jména, urážky, omluvy, na netu? Nedělejte si srandu. Vydechněte a běžte užívat přírody.

      0 0
    • knedla  

      zdarec škoda minulej rok jsem prodal svyho staryho krosa za 10 000kč daval jsem tam novej ram od spyderu s polepy krokso, hydroforming 2010 vydla suntor 8200 a vše v slx, představec a sedlovka ritchey ,cena samotnyho ramu byla 4500kč pěkně jsem šel pod cenu ale potřeboval jsem prachy na novej bik

      0 0
    • maxolon  

      pokud ti sedne rám, tak codex je dle mýho dobrá volba… a u štěrby je opravdu za super cenu (asi drobet neodhadli poptávku :-) pokud bys to tam bral tak jen dej pozor na doplňky, který tam jsou neuvěřitelně předražený… jo a radu taky tam moc nehledej…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.